Sari la conținut

LEAGUECS | ESAGAMES | FLOOD


X-Tream

Postări Recomandate

  • Fondator

După cum ați observat, în ultima perioadă forumul nostru a mers de multe ori greu, sau uneori chiar deloc. Acest lucru se datorează faptului că în 2023 încă sunt "băieți deștepți" în lumea gaming-ului din România care, încă, se țin de flood-uri. 

Probabil, unii, speră că prin flood-uri or să facă serverele de pe LEAGUECS să plece pe alte comunități, sau, probabil așa cred alții că se cresc comunități, prin flood-uri, nu prin muncă. 

 

Din discuțiile purtate cu firma de hosting unde avem forumul, până duminică, serviciul de hosting e în mentenanță iar o parte din problemele care cauzau aceste picaje ale forumului, sunt deja rezolvate.  Vă mulțumim pentru răbdarea și înțelegerea de care ați dat dovadă până acuma. 

 

După 5 ani fără întrerupere în lumea gaming-ului din România, timp în care am primit flood la greu, avem un singur mesaj: 

WE ARE STILL HERE! 🙂

  • Like 8
  • Fortzaaaa 3
  • Mor de râs 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dati si voi flood inapoi catre LLG cu un web stresser ii tineti offline cateva zile si nu mai aveti probleme,bafta. :))

Edit: Am dat un exemplu,glumeam de aceea am dat si acele :)) la sfarsit,lol,sunt ok cei de pe LLG.

Editat de ZyReX
:*
  • Mor de râs 1
  • Dislike 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator
Acum 18 minute, ZyReX a spus:

Dati si voi flood inapoi catre LLG cu un web streser ii tineti offline cateva zile si nu mai aveti probleme,bafta. :))

Nu detinem stressere sau nimic altceva cu care am putea flooda. Cred ca dupa cativa ani in lumea gaming-ului, timp in care am fost "unsi cu toate alifiile", flood-ul si bataia de joc la adresa altor comunitati nu sunt de noi. Noi avem o "patratica" de care ne vedem, iar patratica noastra se numeste "LEAGUECS". In plus, n-ai de unde sa stii daca LLG sau orice alta comunitate ne floodeaza, astea sunt simple presupuneri. 

  • Like 1
  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ZyReX Nu cred ca Shuya isi va pierde timpul cu floodarea comunitații,Pana la urma "Degeaba" ne dă,deoarece nu au ce să ne facă,Cel mai probabil flood-ul provine din spatele unui Membru care a Fost Fondator sau alt membru staff aici care nu mai este din cine știe ce motive, vrea să se razbune.
Sau de exemplu pot fi alte comunitați care ne floodează pentru a ne face rău.
Dar nu avem nicio dovada ca LLG sau alte comunitați, sau foști membrii staff vor sa se razbune,Totul este Anonim.

Dar posibil odata si odata să se afle adevărul.

  • Like 1
  • UP 1
  • Mor de râs 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Furien server has been suffering from the same problem for a long time
This is because I had the site "cs.arena.cf" and some of the ports were open
The best solution I've taken is to use cloudflare protection with nginx and use an their SSL
The free plan will enough, i think

  • uau 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18 hours ago, kms said:

@ZyReX Nu cred ca Shuya isi va pierde timpul cu floodarea comunitații,Pana la urma "Degeaba" ne dă,deoarece nu au ce să ne facă,Cel mai probabil flood-ul provine din spatele unui Membru care a Fost Fondator sau alt membru staff aici care nu mai este din cine știe ce motive, vrea să se razbune.
Sau de exemplu pot fi alte comunitați care ne floodează pentru a ne face rău.
Dar nu avem nicio dovada ca LLG sau alte comunitați, sau foști membrii staff vor sa se razbune,Totul este Anonim.

Dar posibil odata si odata să se afle adevărul.

Ai Hristos a înviat! Ce bine ai zis-o de parcă primești pâine =)))))))))))))))) 

O colaborare cu băieții de la diamwall și ești putere ! 

  • Mor de râs 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

22 hours ago, kms said:

@ZyReX Nu cred ca Shuya isi va pierde timpul cu floodarea comunitații,Pana la urma "Degeaba" ne dă,deoarece nu au ce să ne facă,Cel mai probabil flood-ul provine din spatele unui Membru care a Fost Fondator sau alt membru staff aici care nu mai este din cine știe ce motive, vrea să se razbune.
Sau de exemplu pot fi alte comunitați care ne floodează pentru a ne face rău.
Dar nu avem nicio dovada ca LLG sau alte comunitați, sau foști membrii staff vor sa se razbune,Totul este Anonim.

Dar posibil odata si odata să se afle adevărul.

Asta denota ca nu ai stat suficient timp acolo incat sa-ti dai seama ca pofta de putere e gigantica, in special cand totul devine "All about money" ,

Iar unele rank-uri oferite spre administrare intr-o functie care permit unor oameni sa "mulga" fara intrerupere.

De ce? pentru ca bani.

Nu insinuez absolut nimic, spun doar ca multa lume vorbeste aiurea si asta e punctul meu de vedere...

On 28/04/2023 at 21:19, X-Tream said:

După 5 ani fără întrerupere în lumea gaming-ului din România, timp în care am primit flood la greu, avem un singur mesaj: 

Your son will grow up in this community! * :)

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, sezekz a spus:

Asta denota ca nu ai stat suficient timp acolo incat sa-ti dai seama ca pofta de putere e gigantica, in special cand totul devine "All about money" ,

Iar unele rank-uri oferite spre administrare intr-o functie care permit unor oameni sa "mulga" fara intrerupere.

De ce? pentru ca bani.

Nu insinuez absolut nimic, spun doar ca multa lume vorbeste aiurea si asta e punctul meu de vedere...

Your son will grow up in this community! * :)

Nu știm cine își pierde timpul aiurea cu flood-ul, tocmai de aia as vrea să evităm să spunem că, X ne da flood sau Y. 

Mulțumesc. 

 

 

  • Like 3
  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt niste baieti de pe cateva comunitati  care flodeaza ... Eu am primit de la cineva care a fost pe o alta comunitate ca o sa-mi flodeze sv ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E mult spus flood, cel puțin din punctul meu de vedere sunt simple atacuri de tip HTTPS cu request-uri mai ridicate ca și input/output de pachete.

Nu am fost și nu o să fiu niciodată nechibzuit să afirm o minciună, dar de când m-am lăsat de comunități, m-am retras aici pe LEAGUECS, am legat câteva cunoștințe, am făcut parte chiar și din staff și sunt mândru de tine @X-Tream de ce ai putut să realizezi în acești 5 ani, de la Area-Games, când era condusă de ANA.S și de către mine, nu am mai văzut frumusețe de comunitate care să se dezvolte pe zi ce trece așa.

Felicitări, vouă!

Felicitări LEAGUECS.

 

On-topic: Revenind la partea cu flood-ul, e foarte ușor în ziua de astăzi să te crezi hacker, cum sunt mulți, fac rost de 10€ paypall și-și cumpără niște pachete de stress, ăla nu se numește flood, dar mă rog asta e o altă etapă la nivelul securității cibernetice.

Revenind la ultimul punct de pe ordinea de zi; 

ESAGAMES, prin Alexandru știu că sunt colocați în rețeaua TNI a lui Răzvan, ceea ce denotă profesionalismul.

Tni-ul pentru mine a fost este și o să fie cea mai puternică rețea de găzduire și de hosting existentă pe lumea asta, amplificând profesionalismul prin protecția Voxility LLP, deci nu avem ce să mai discutam la acest capitol.

Ceea ce voi pățiți sunt simple request-uri de tip SYN care încearcă să vă blocheze banda, nimic mai mult.

 

Mai vorbim despre astea, cândva m-am jucat o viață întreagă prostiile astea, acum.. sunt pensionat [pe caz de plictiseală.]

 

Toate cele bune, LEAGUECS.

Editat de Dexter.
  • Like 1
  • Mor de râs 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 23 ore, Dexter. a spus:

E mult spus flood, cel puțin din punctul meu de vedere sunt simple atacuri de tip HTTPS cu request-uri mai ridicate ca și input/output de pachete.

Nu am fost și nu o să fiu niciodată nechibzuit să afirm o minciună, dar de când m-am lăsat de comunități, m-am retras aici pe LEAGUECS, am legat câteva cunoștințe, am făcut parte chiar și din staff și sunt mândru de tine @X-Tream de ce ai putut să realizezi în acești 5 ani, de la Area-Games, când era condusă de ANA.S și de către mine, nu am mai văzut frumusețe de comunitate care să se dezvolte pe zi ce trece așa.

Felicitări, vouă!

Felicitări LEAGUECS.

 

On-topic: Revenind la partea cu flood-ul, e foarte ușor în ziua de astăzi să te crezi hacker, cum sunt mulți, fac rost de 10€ paypall și-și cumpără niște pachete de stress, ăla nu se numește flood, dar mă rog asta e o altă etapă la nivelul securității cibernetice.

Revenind la ultimul punct de pe ordinea de zi; 

ESAGAMES, prin Alexandru știu că sunt colocați în rețeaua TNI a lui Răzvan, ceea ce denotă profesionalismul.

Tni-ul pentru mine a fost este și o să fie cea mai puternică rețea de găzduire și de hosting existentă pe lumea asta, amplificând profesionalismul prin protecția Voxility LLP, deci nu avem ce să mai discutam la acest capitol.

Ceea ce voi pățiți sunt simple request-uri de tip SYN care încearcă să vă blocheze banda, nimic mai mult.

 

Mai vorbim despre astea, cândva m-am jucat o viață întreagă prostiile astea, acum.. sunt pensionat [pe caz de plictiseală.]

 

Toate cele bune, LEAGUECS.

Mai bine zis de rusine teai lasat nu de plictiseala, cand am vazut repley de la dexter ma asteptam sa arzi o asa biblie aici, cat de firma lu razvan pot zice M### TNI , imi asum avertismentu banu ce o fi, o zi faina sa ai inventadorul ddos-ului

Editat de 007.
  • Confuz 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, Dexter. a spus:

E mult spus flood, cel puțin din punctul meu de vedere sunt simple atacuri de tip HTTPS cu request-uri mai ridicate ca și input/output de pachete.

Nu am fost și nu o să fiu niciodată nechibzuit să afirm o minciună, dar de când m-am lăsat de comunități, m-am retras aici pe LEAGUECS, am legat câteva cunoștințe, am făcut parte chiar și din staff și sunt mândru de tine @X-Tream de ce ai putut să realizezi în acești 5 ani, de la Area-Games, când era condusă de ANA.S și de către mine, nu am mai văzut frumusețe de comunitate care să se dezvolte pe zi ce trece așa.

Felicitări, vouă!

Felicitări LEAGUECS.

 

On-topic: Revenind la partea cu flood-ul, e foarte ușor în ziua de astăzi să te crezi hacker, cum sunt mulți, fac rost de 10€ paypall și-și cumpără niște pachete de stress, ăla nu se numește flood, dar mă rog asta e o altă etapă la nivelul securității cibernetice.

Revenind la ultimul punct de pe ordinea de zi; 

ESAGAMES, prin Alexandru știu că sunt colocați în rețeaua TNI a lui Răzvan, ceea ce denotă profesionalismul.

Tni-ul pentru mine a fost este și o să fie cea mai puternică rețea de găzduire și de hosting existentă pe lumea asta, amplificând profesionalismul prin protecția Voxility LLP, deci nu avem ce să mai discutam la acest capitol.

Ceea ce voi pățiți sunt simple request-uri de tip SYN care încearcă să vă blocheze banda, nimic mai mult.

 

Mai vorbim despre astea, cândva m-am jucat o viață întreagă prostiile astea, acum.. sunt pensionat [pe caz de plictiseală.]

 

Toate cele bune, LEAGUECS.

O spui de parca ar fi dat cineva vina pe tine ca dai flood in comunitatea asta =))) whatever

nu pot sustine ce zici despre tni, baietii au problema cu conexiunea la steam, din cauza asta serverul pica des, fapt pentru care trebuie tot timpul sa intru in panel sa dau restart manual si m-am saturat de chestia asta, plateam boosturi pentru practic nimic, si chiar si cu serverul reinstalat, fara vreun extra plugin, tot pica :))) si daca le faci tichet iti tranteste un log de anul trecut cum lipseste un model dintr un plugin ca sa scape de tine.. gen cum ar putea serverul sa stea online daca ai in functiune un plugin care necesita un model pe care nu l ai? daca aveti nevoie de dovezi am atat eu cat si @007. destule

La 28.04.2023 la 21:19, X-Tream a spus:

După cum ați observat, în ultima perioadă forumul nostru a mers de multe ori greu, sau uneori chiar deloc. Acest lucru se datorează faptului că în 2023 încă sunt "băieți deștepți" în lumea gaming-ului din România care, încă, se țin de flood-uri. 

Probabil, unii, speră că prin flood-uri or să facă serverele de pe LEAGUECS să plece pe alte comunități, sau, probabil așa cred alții că se cresc comunități, prin flood-uri, nu prin muncă. 

 

Din discuțiile purtate cu firma de hosting unde avem forumul, până duminică, serviciul de hosting e în mentenanță iar o parte din problemele care cauzau aceste picaje ale forumului, sunt deja rezolvate.  Vă mulțumim pentru răbdarea și înțelegerea de care ați dat dovadă până acuma. 

 

După 5 ani fără întrerupere în lumea gaming-ului din România, timp în care am primit flood la greu, avem un singur mesaj: 

WE ARE STILL HERE! 🙂

Stay strong, toate la timpul lor, ca asa i la unii sa moara capra vecinului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, 007. a spus:

Mai bine zis de rusine teai lasat nu de plictiseala, cand am vazut repley de la dexter ma asteptam sa arzi o asa biblie aici, cat de firma lu razvan pot zice M### TNI , imi asum avertismentu banu ce o fi, o zi faina sa ai inventadorul ddos-ului

Părerile sunt împărțite, dacă tu consideri ca "m***e tni.", eu unul nu. Am avut server la ei ani buni, de fiecare data când am avut o problema nu am plecat nemulțumit de acolo, repet, fiecare are părerea lui. Faptul ca asta e stilul meu de a vorbii elevat, elaborat și bine detaliat nu cred ca este problema ta.

Nu sunt, nu am fost și nici nu o sa fiu 'inventaddorul ddos-ului', nu cred ca ne cunoaștem unul pe altul sa ne permitem drept catalogări de genul, dar mă rog, nu o sa intru în polemici cu tine, eu mi-am spus părerea, la fel și tu! Toate cele bune!

@vvv, valabil și pentru tine partea cu TNI-ul.

  • Mor de râs 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate