Sari la conținut

Propuneri


BandiT

Postări Recomandate

Name: I-S-T

Proposal: Set only 1 nemesis map - dust2 (heal)

Proposal details: Hey, I have something to say addressing that issue. Every night on 9PM a nemesis round starts for 1 hour. There are 3 maps to choose from.

There is dd2 map (heal) and 2 others. To my opinions, the 2 others a lot of times are frustrating, to my opinion, and lots of times there are less than 18 players playing due to these maps.

Therefore, I suggest to remove the 2 other nemesis map and keep only dd2 map for nemesis rounds.

Pictures/videos...etc. : -

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, I-S-T said:

Name: I-S-T

Proposal: Set only 1 nemesis map - dust2 (heal)

Proposal details: Hey, I have something to say addressing that issue. Every night on 9PM a nemesis round starts for 1 hour. There are 3 maps to choose from.

There is dd2 map (heal) and 2 others. To my opinions, the 2 others a lot of times are frustrating, to my opinion, and lots of times there are less than 18 players playing due to these maps.

Therefore, I suggest to remove the 2 other nemesis map and keep only dd2 map for nemesis rounds.

Pictures/videos...etc. : -

Nemesis is boring nowadays, setting only one map makes it even boring, contra.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Numele tau : VeldroN

Nume propunere : Scris/Sunet grenazi

Detalii propunere : Propun sa se scoata sunetul ala("Throwing Grenade!") care apare atunci cand arunca cineva cu grenada. Se repeta de foarte multe ori in fiecare runda si e enervant. Mai ales pe unele mape cand sunt multe grenazi pe jos si spameaz astia incontinuu

De asemenea propun sa nu mai apara scris in chat cand arunca cineva o grenada ( [LgCS] Player robert throw Fire Nade. ). 

Nu prea are rost sa existe sunet/scris la aruncarea grenazii. Nu cred ca intereseaza pe nimeni ca a aruncat cineva grenada si se face prea mult spam 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

47 minutes ago, VeldroN said:

Numele tau : VeldroN

Nume propunere : Scris/Sunet grenazi

Detalii propunere : Propun sa se scoata sunetul ala("Throwing Grenade!") care apare atunci cand arunca cineva cu grenada. Se repeta de foarte multe ori in fiecare runda si e enervant. Mai ales pe unele mape cand sunt multe grenazi pe jos si spameaz astia incontinuu

De asemenea propun sa nu mai apara scris in chat cand arunca cineva o grenada ( [LgCS] Player robert throw Fire Nade. ). 

Nu prea are rost sa existe sunet/scris la aruncarea grenazii. Nu cred ca intereseaza pe nimeni ca a aruncat cineva grenada si se face prea mult spam 

Contra, așa nu ai cum să îți dai seama daca cineva a spart ceva cu o grenada.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Batman a spus:

Contra, așa nu ai cum să îți dai seama daca cineva a spart ceva cu o grenada.

La cati oameni arunca cu grenazi nu cred ca isi da cineva seama care a spart. Macar sunetul sa se scoata daca nu scrisul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Nume tau :  Adrian007

Nume propunere :  one shot gun

Detalii propunere :  Sa fie adaugat la shopul de cristale o arma care sa aiba 1 glont / sa dai one shot cu ea la nemesis.  

De exemplu sa coste 1 cristal si sa poti folosi arma doar o data pe mapa, dar de preferabil sa anunte in chat daca cineva a cumparat arma,  ar fi si de preferabil sa functioneze gen click dreapta la laser fist, sa dureze vreo 3 secunde pana se incarca si sa nu ai viteza mare cu ea.

Poze/video...etc. :  - 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

51 minutes ago, adryan07 said:

Nume tau :  Adrian007

Nume propunere :  one shot gun

Detalii propunere :  Sa fie adaugat la shopul de cristale o arma care sa aiba 1 glont / sa dai one shot cu ea la nemesis.  

De exemplu sa coste 1 cristal si sa poti folosi arma doar o data pe mapa, dar de preferabil sa anunte in chat daca cineva a cumparat arma,  ar fi si de preferabil sa functioneze gen click dreapta la laser fist, sa dureze vreo 3 secunde pana se incarca si sa nu ai viteza mare cu ea.

Poze/video...etc. :  - 

Contra, nemesis abia câștigă și acum când nu sunt arme așa bune, chiar și cu 25-30k hp sau cat este, degeaba e speed mic când poți da switch pe alta arma și cu un frost poți omora nemesis fara sa ratezi, chiar daca nu poți omora prin frost, tot îl poți face sa nu se miște și să îl nimerești. Shop-ul de cristale nu e pentru arme care funcționează pentru anumite moduri.

Editat de Batman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 28.12.2022 la 19:23, adryan07 a spus:

Nume tau :  Adrian007

Nume propunere :  one shot gun

Detalii propunere :  Sa fie adaugat la shopul de cristale o arma care sa aiba 1 glont / sa dai one shot cu ea la nemesis.  

De exemplu sa coste 1 cristal si sa poti folosi arma doar o data pe mapa, dar de preferabil sa anunte in chat daca cineva a cumparat arma,  ar fi si de preferabil sa functioneze gen click dreapta la laser fist, sa dureze vreo 3 secunde pana se incarca si sa nu ai viteza mare cu ea.

Poze/video...etc. :  - 

stiu despre ce zici, dar deja avem prea multe arme  pe server si de asta numai adaugam altele ca numai avem spatiu pt ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nume tau : kitZu

Nume propunere : Eliminare un joc cu intrebari random/ Adaugarea un joc in care de exemplu daca scrii 0ol19-xk|pwk(nu neaparat asta, ci va fi un text random pe care va fi greu sa scrii si sa ai timp 20 secunde.)(asa era un plugin) poti castiga 200 xp, in 20 secunde.(Adica ai timp la dispozitie 20 secunde sa scrii 0ol19-xk}pwk, cine nu scrie primul, nimeni n-a castigat) / Adaugarea dreptului la reclamatie cei care au fost on sa aiba voie sa declare opinia sa. adaugarea nr de matematica cat mai multa. si ze_scan marit la 8 minute.

Detalii propunere : Salut. Ca tot a venit anul nou, si suntem in 2023, eu as propune ca trebuie sa se elimine un joc cu intrebari, de ce? Pentru ca playerii au avantaj. Adica hai sa spunem ca de exemplu eu le stiu pe toate raspunsuri la toate intrebarile  pe care le da server-ul, si hai ca trebuie sa raspund primul si tot voi castiga eu mereu la fiecare mapa. In plus ca tot intrebarile se tot repeta, si raspunsul la fel tot se repeta. Asta e mare castig. Si presupun ca unii au BIND. pe Numpad1 e Asia, numpad2 s,a,m,d.

Asa ca ar trebui sa se scoata si se sa se adauge un plugin cu text-ul random, cum am spus mai sus, daca fiecare text random un jucator trebuie sa scrie primul, va castiga 200 xp si 200 dolari. Asadar asa ar fi mai corect, si cu atat scrii text-ul primul dar sa fie un text foarte greu, sau mediu, cum doriti dvs.

De exemplu: Cine scrie primul, text-ul dat ,,Bucuresti" timp la dispozitie 5-10-15-20 secunde, va castiga 200xp/200dolari/ sau un text cu 9xlasielsiq}ld.s, asta ramane la decizia adminilor(Adminii ar trebui sa dea dreptul la pro/contra.)

kitZu a scris primul ,,Bucuresti" acesta a primit 200xp/dolari. Si tot asa mai departe Bucuresti,Constanta,Romania,LeagueCS, ze.leaguecs.ro, BandiT,  2019, VIP, si multe cuvinte, s.a.m.d pe care va trebui sa fie RANDOM. Si daca e posibil si acest lucru, sa fie 25000x cuvinte, pe care nu trebuie sa se repete.

Cu exceptia ANDREW TATE! Fara suparare dar Andrew tate ar trebui sa fie scos din joc, mai ales intrebari despre Andrew tate. Alle si Cobra si sunt sigur ca sunt si altii admini vor sa se scoata acest lucru, deoarece nu ar trebui ca server-ul sa promoveze un om ca Andrew tate. Mai ales pe un joc. Si mape-uri cu Andrew tate tot acelasi lucru.  Pentru ca jucatorii au aflat despre Andrew tate din joc, pana si eu am aflat tot din joc. Si ceilalti la fel. Cu toti avem o parere diferit despre Andrew Tate si consider ca nu ar trebui sa fie in joc, mai ales intrebari. Se poate da PRO/CONTRA, daca doriti scoaterea acestui om Ca Andrew TATE. N-as spune ca sunt impotriva lui, sau ca as sustine.

Bun, legat de reclamatie, as dori sa se adauga un DREPT la adminii cei care au fost online, incat in modelul dat de reclamatie, mai ales model de cerere ban, se intreaba Cine a fost ON. Asa ca trebuie sa fie un drept pt  admini, incat cand acesta jucator reclamant pune un martor de exemplu kitZu. Ma pune pe mine ca martor, ramane la decizia fondatorilor daca va fi o obligatorie sa raspunda adminul care a fost on in 24 ore. Nu trebuie luat apararea nimanui, deoarece nu vom face comparatie intre admin si reclamant jucator. Punem o vorba ce s-a intamplat exact si daca a procedat bine adminul sau nu, fiecare e liber cu opinia.

As dori sa se adauge cat mai multa nr de matematica si sa fie simple, si sa fie mai greu. Si sa se scoata numarul mai mare de 4x, de exemplu 8593x 9123, e prea greu.

De exemplu 5x5 =25, 8x2= 16, 9x5=45 dupa care urmeaza 88x88, 24x9, 29x10, 40x20, 48x12= si asa mai departe, dar RANDOM.

Si daca ar fi posibil acest lucru, sa se adauga o comanda, in care jucatorii cu grad-ul SLOT sau VIP pana in sus, sa puna de exemplu /addrequest 33x99  si /addrequest olimp/fanta/sprite (comanda diferit pt matematica si text, poate la matematica ar trebui /addmate si la text-ul /addrequest )  si cei cu gradul co-owner/owner-ul /fondator sa aprobe acest lucru,si sa stearga, si sa se adauge in plugin automat dat de server. La fel si text-ul.

Bun, la ze_scan as dori sa se mareasca timpul la 8 minute, nu foarte scurt. De ce? Deoarece daca playerii au un pc slab, si le merge mai greu, ganditi-va ca el ca jucator cand e executat comanda pe el si spune ca dureaza, dureaza pana se incarca la 89%, la 90% si la 92% si pana la 100% ia ban direct, si dupa se duce pe forum cerere unban. Si sa iasa ca e un jucator curatat? Asta am intalnit un caz pe server-ul in care i-am cerut wg, si ii se incarcau foarte greu, mai ales ca avea si net slab. dar intr-un final mi-a dat wg si a iesit curatat.

Trebuie sa se schimbe knife-ul la mod Thor pe Gamemode deoarece ciocanul e prea mare.

https://gamebanana.com/mods/212757

Daca ar fi posibilitate ca trebuie ca modelul source sa se transforme in cs 1.6. Un ciocan Thor.  Asta e mai original, daca nu e posibil acest lucru, atunci nu-i nimic.

Si as propune ca cei cu grad-ul OWNER, sa aiba dreptul de a da PRO/CONTRA la cerere de propuneri.

 

 

 

 

Poze/video...etc. : -

EDIT: atunci poti scoate intrebari. mapele raman.

Și nu prea cred ca e multă bătăi de cap cu 25.000 cuvinte. Deaia nu exista adminii in care sa depună un efort? Mai ales jucătorii? Cu o comanda simpla sa adauge un cuvânt și cum am zis cei cu grad mare sa aprobe. Nu cred ca ar fi atât de greu. Sau ori se deschide un subiect pe discord/forum in care playeri/admini/vipi, random sa pună un cuvânt și copiezi și pui. 
sau ori ai Adaugă comanda pe server și încât un cuvânt se duce in plugin serverului și gata aia e, și gradu owner sa aprobe in caz ca nu trebuie sa apăra probleme cum ar fi înjurături și alea

si matematica se încurca mult, ma opresc sa deschid calculator, și sunt infectat, sau omorat. Nu ai nevoie de calculator ci din capul  sa ghicesti care ar fi raspuns.

ca tot ai raspuns la acel Bugatti, oare?

Does Andrew Tate really know you?

 

Editat de kitZu
edit la răspunsul lui artam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 hours ago, kitZu said:

kitZu a scris primul ,,Bucuresti" acesta a primit 200xp/dolari. Si tot asa mai departe Bucuresti,Constanta,Romania,LeagueCS, ze.leaguecs.ro, BandiT,  2019, VIP, si multe cuvinte, s.a.m.d pe care va trebui sa fie RANDOM. Si daca e posibil si acest lucru, sa fie 25000x cuvinte, pe care nu trebuie sa se repete.

25000 de cuvinte sunt mult prea multe și e mult de munca, când o să se ducă toate cuvintele după trb iar adăugate 25000 diferite deci e bătaie de cap.

 

4 hours ago, kitZu said:

Bun, la ze_scan as dori sa se mareasca timpul la 8 minute

Așa a decis bandit sa fie, 5 minute, daca nu îi ajunge player-ului, sa trimită linkul pe discord sau pe forum după ce a terminat scan-ul.

4 hours ago, kitZu said:

Cu exceptia ANDREW TATE! Fara suparare dar Andrew tate ar trebui sa fie scos din joc, mai ales intrebari despre Andrew tate. Alle si Cobra si sunt sigur ca sunt si altii admini vor sa se scoata acest lucru, deoarece nu ar trebui ca server-ul sa promoveze un om ca Andrew tate. Mai ales pe un joc. Si mape-uri cu Andrew tate tot acelasi lucru.  Pentru ca jucatorii au aflat despre Andrew tate din joc, pana si eu am aflat tot din joc. Si ceilalti la fel. Cu toti avem o parere diferit despre Andrew Tate si consider ca nu ar trebui sa fie in joc, mai ales intrebari. Se poate da PRO/CONTRA, daca doriti scoaterea acestui om Ca Andrew TATE. N-as spune ca sunt impotriva lui, sau ca as sustine.

Nu o să dispară după mapele mele.

 

4 hours ago, kitZu said:

As dori sa se adauge cat mai multa nr de matematica si sa fie simple, si sa fie mai greu. Si sa se scoata numarul mai mare de 4x, de exemplu 8593x 9123, e prea greu.

E bine și așa, îi face pe playeri să depună ceva efort sa se oprească din joc și să intre pe calculator și să facă calcule.

 

What color is your Bugatti?

 

  • Mor de râs 2
  • uau 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kitzule ceea ce spui tu e mult de munca si trebuie facut mai mereu, decoamdata lasam asa cum e acum, intrebarule raman, asa bindurile pt intrebari sunt interzise cine e prins cu binduri va fi ban, am asa adaug si cat  probail inte 1500-5000 min.

O intrebare 2 merge si despre el,  nu toate hartile contin chestii cu el vreo 2 mape cred, autori mapelor pun ce vor ei pe mape deci,, nu avem ce face.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Nume tau :  TaZzy

Nume propunere :  Mandes vs Freze.

Detalii propunere :  Propun sa fie scoasa "limita" de 2 mandes pe ora pa Nemesis. Cu arma de la level 55 si arma de la 63(nustiu exact) daca faci "abuz" de freze nu ai sante si daca esti mama nemesisului. Poti cumpara peste 5 freze pe runda, din 4 freze cu arma de la level 63 sau 64 aia omori un nemesis. Sau sa nu poti cumpara asa multe freze pe runda. ! E aiurea.

Poze/video...etc. : 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Nume tau :  kitZu

Nume propunere :  zmr_sand_world_xmas, limita de kick ping

Detalii propunere :  Se poate cere sa se scoata mapa asta. De ce? Pentru ca jucatorii nu le place mapa asta,  inclusiv eu, mai ales ca e destul de mica, si nu ai unde sa tragi, Cel mai bine este sa se puna o mapa mare in locul lui, cam ar fi orice, dar nu snow... pentru ca snow nu prea mai are farmec, mai ales ca acum e vara, poate cand va fi iarna, craciun gen, atunci da.

Iar, despre limita de kick ping, ar trebui sa se implementeze un plugin in care, jucatorii, daca au peste 250-300 ping, automat kick va primi, de ce? pentru ca chestia asta ar afecta server-ul.

Poze/video...etc. : zmr_sand_world_xmas

Editat de kitZu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord, si eu cred ca ping  afecteaza, mai ales cand este sv full. Si acum daca ati bagat mapa noua la nemesis xmas trebuie scos.

  • Like 1
  • UP 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

11 hours ago, kitZu said:

Nume tau :  kitZu

Nume propunere :  zmr_sand_world_xmas, limita de kick ping

Detalii propunere :  Se poate cere sa se scoata mapa asta. De ce? Pentru ca jucatorii nu le place mapa asta,  inclusiv eu, mai ales ca e destul de mica, si nu ai unde sa tragi, Cel mai bine este sa se puna o mapa mare in locul lui, cam ar fi orice, dar nu snow... pentru ca snow nu prea mai are farmec, mai ales ca acum e vara, poate cand va fi iarna, craciun gen, atunci da.

Iar, despre limita de kick ping, ar trebui sa se implementeze un plugin in care, jucatorii, daca au peste 250-300 ping, automat kick va primi, de ce? pentru ca chestia asta ar afecta server-ul.

Poze/video...etc. : zmr_sand_world_xmas

Nu e ca și cum sunt 20 de playeri cu ping 500, plus ca nu prea afectează serverul pentru ca cs 1.6 folosește UDP, nu TLS. Și dacă se întâmplă ceva și toți playerii au lag, primesc kick, deci e degeaba și face mai mult rău decât bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Nume tau : TaZzy

Nume propunere : Banned

Detalii propunere : Propun ca ban-ul de 120-240 minute la regula asta ( 11.Este interzis în inchideti usile sau să spargeti baricadele, poduri etc ... până nu un venit toti coechipieri, slay / kick / interdicție 120-240 minute.) sa nu mai postam pe forum. Eu pe o mapa am dat 2 ban-uri(asta de azi), acum sunt iar pe server si deja sunt la al 2 sau 3 a kick. Eu pierdere de timp sa postez pentru 240 min de ban, si in plus trebuie sa fac peste 10 ss sa am dovada ca au spart si au primit slay,kick si ban. Daca stau dupa la fiecare runda sa postez ban(ca dupa se umple cu ss folderu de dovezi sau uit) nu mai apuc sa jos harta. 

Nu zic sa nu avem dovezi, dovezi sa avem in caz de ni se face reclamatie.  Dar si reclamatia sa fie facuta in minim 24 ore de la ban.

Cei care nu au cel putin 60 minute jucate pe zi sa se abitina de la comentarii aiurea.

Poze/video...etc. : https://imgur.com/a/enlZ47t 

https://imgur.com/QRWvUTL

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exista deja o soluție mai buna, nu mai dați ban din prima 240 min si în schimb dați slay/kick și le spuneți sa nu mai spargă/apese, e normal sa fie multe ban-uri dacă voi dați ban pentru 240 min mereu pentru prima sau a doua, acum aproape 2 ani, era aceeași regula, serverul tot full, și nu era asa, dădeai ban dacă apasa de 3-4 ori, pe vremea aia exista slay și kick, nu erau admini care sa se plângă de asta, dar acum nu mai exista reguli pentru admini, e normal sa fie atâtea ban-uri. De la 240 min, s-a ajuns la 480, 2500, 9999.

15 hours ago, TaZzy said:

Cei care nu au cel putin 60 minute jucate pe zi sa se abitina de la comentarii aiurea.

Știu ca aici te-ai referit la mine, din cauza ca spun adevărul, asta nu cred ca a fost un comentariu aiurea.

Editat de Batman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am referit special la tine,pentru că tu ai alta funcție pe server. 

Și acum le dam slay kick dar ei nu se potolesc și vine ban ca la regulament.

Problema este postarea, eu daca stau sa postez cate 2 ban uri din motivul asta când mai joc? Jucători se plang  că unii jucători fac troll când nu sunt adminii online și după când vine un admin tot aia face dar îl doare la basca că ia slay kick ban!

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Batman He has a point. 

One of the reasons many regular players including me don't want to be admins it's because of the regulations.

It's just apsurd knowing the player you temp banned will come back and troll others while there's no admins online, even for some players those temp bans are mercy, some of them deserve perma bans, cause they seek the first chance to troll when there's no admin online(even if they get temp banned, they come back and do it again). And many do it, there are a lot of players doing that, the problem is the report system, the average player doesn't know this forum exist, let alone report someone, so the ones who troll just keep doing it.

 

Something has to be changed. The regulations designed for admins are too strict, and outdated, server has a lack of active admins, and the ones that join have to spent their time slay-ing or kicking the same 4,5 players over and over again.

 

I'm not saying let's perma ban everyone who breaks the rules, but the active players and admins know those who want to break the rules asap when there's no admins online, and the temp ban won't stop them.

Editat de АНДРОМЕДА
  • Like 2
  • Dislike 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din ce am discutat si constatat ai dreptate le faza cu ban-uri pe 2500 si 9999 am exagerat. Dupa o zi grea de munca, sa intru pe sv sa vad cum unii fac trol(si mi se plang jucatori ca x face trol,ca z ma injurat) imi este greu . Eu nu neg(ca eram la lovan< ca gluma pentru 9999) . Mie imi este greu sa stau sa postez fiecare ban dat pentru spart, inchis etc (480 min maxim).  Sunt unele situati, in unele zile in care fac 3 escape pe harta(pentru ca sunt admin si raman in urma sa vad care campeaza(ro)) si pana le dau eu slay kick ban ca sa am dovada sigura pierd runda.  Eu vreau ca admin doar sa nu mai postam ban-urile simple(pe timp scurt),dar sunt de acord sa avem dovezi incaz de ne reclamatie pe forum.  Ieri am dat cel putin 20 slay si 15 kick si am pierdut cam 40% din timpul meu jucat.

Edit: un clip de pe o harta jucata sa vezi cum parcurge.   Harta fiind lite, fara papusari la ora aia.

 

Editat de TaZzy
https://youtu.be/LmjLLnWw5TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Din păcate, conținutul tău conține termeni pe care nu îi permitem. Te rugăm să editezi conținutul pentru a elimina cuvintele evidențiate de mai jos.
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Restabiliți configurația implicită

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate