Sari la conținut

[Propunere] - Adăugarea unei noi categorii/secțiuni


Daimond Kane

Postări Recomandate

Nume: Daimond Kane

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră?: Propun să fie adăugată o nouă categorie  sau o nouă secțiune în cadrul Multimedia,  pe care să se posteze lucruri religioase(ortodoxe) de natură generală, istorică, muzicală, tipiconală și povățuitoare. 

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea?: Prin această secțiune ne putem dezvolta cunoștințele legate de credința ortodoxă  și unele persoane poate vor găsi anumite răspunsuri la unele întrebări pe care și le pun. Poate există iubitori de muzică psaltică dornici să aprofundeze acest tip de muzică.

Dacă este în regulă, mă pot ocupa personal de administrarea acestei categorii/secțiuni sau, măcar, să dau anumite sugestii cu privire la organizarea acesteia.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, John @ Anormalii said:

Salut .

Nu ii vad rostul , exista deja categoria https://leaguecs.ro/forum/forum/73-muzică/ . 

Iar pentru stiri , cred ca pot fi incadrate la World NEws . 

Din partea mea , Contra . 

Nu am menționat nimic despre știri.

Consider că nu ai cum să postezi informații istorice despre IBOR(Istoria Bisericii Ortodoxe Române), IBU(Istoria Bisericii Universale), Dogmatică, Liturgică, Teoria Muzicii Psaltice etc. la News. Nici măcar viețile Sfinților din calendar sau povești cu învățături ortodoxe sau informații despre filialele Asociațiilor din fiecare oraș sau regiune! Nici măcar informațiile din punct de vedere istoric despre o anumită Biserică, Mănăstire sau Catedrală(care pot fi catalogate ca monumente istorice, bineînțeles)!

Sunt de părere că la știri trebuie postate, bineînțeles, știri. Din punct de vedere religios pot da următoarele exemple: agenda slujirii Arhiereilor Bisericii Ortodoxe Române la diferite duminici și sărbători, fapte social-filantropice, cateheze, sfințiri de Bisericii, Mănăstiri și alte slujiri arhierești, întruniri ale Sfântului Sinod al Bisericii Ortodoxe Române și hotărârile luate în cadrul acestora, etc.

Editat de Daimond Kane
Informație omisă.
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator
Acum 8 ore, Daimond Kane a spus:

Nume: Daimond Kane

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră?: Propun să fie adăugată o nouă categorie  sau o nouă secțiune în cadrul Multimedia,  pe care să se posteze lucruri religioase(ortodoxe) de natură generală, istorică, muzicală, tipiconală și povățuitoare. 

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea?: Prin această secțiune ne putem dezvolta cunoștințele legate de credința ortodoxă  și unele persoane poate vor găsi anumite răspunsuri la unele întrebări pe care și le pun. Poate există iubitori de muzică psaltică dornici să aprofundeze acest tip de muzică.

Dacă este în regulă, mă pot ocupa personal de administrarea acestei categorii/secțiuni sau, măcar, să dau anumite sugestii cu privire la organizarea acesteia.


Salut! Îți mulțumim tare mult pentru propunerea/sugestia ta, însă din punctul meu de vedere nu văd rostul de a se crea o nouă secțiune, comunitatea este de Gaming, nu de Biserică sau mai știu eu ce. Părerea mea este că nu ajută cu absolut nimic această secțiune, poate ești singurul care o să postez, poate pe alții nu îi interesează. Eu acum mi-am spus punctul meu de vedere, fără nici un fel de supărare. Îmi pare rău, Contra de la mine. 

  • Like 5
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

31 minutes ago, Alexandru06 @ LCS said:


Salut! Îți mulțumim tare mult pentru propunerea/sugestia ta, însă din punctul meu de vedere nu văd rostul de a se crea o nouă secțiune, comunitatea este de Gaming, nu de Biserică sau mai știu eu ce. Părerea mea este că nu ajută cu absolut nimic această secțiune, poate ești singurul care o să postez, poate pe alții nu îi interesează. Eu acum mi-am spus punctul meu de vedere, fără nici un fel de supărare. Îmi pare rău, Contra de la mine. 

Dacă spui că LEAGUECS este "comunitate de Gaming, nu de Biserică", atunci de ce există secțiunile de World News, IT News, Movies & TV Series, Music, Mysteries & Crimes și Crypto & NFT?

Se promovează și altceva în afară de gaming. 

NIHIL SINE DEO!❤️

Alte păreri? 

(Încerc să răspund la contraargumentele voastre, deoarece consider că, dacă se acceptă și alte lucruri în afară de ce ține de "gaming", așa poate fi inclusă și o secțiune specială strict legată de lucrurile religioase.)

  • Like 1
  • uau 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator

Înafară de tine ar mai fi cineva care ar posta în acea secțiune? Consider că va fi inca o categorie inactivă… și așa avem destule secțiunii fără activitate zic eu, contra 

  • Like 4
  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, devylinn @ LCS said:

Înafară de tine ar mai fi cineva care ar posta în acea secțiune? Consider că va fi inca o categorie inactivă… și așa avem destule secțiunii fără activitate zic eu, contra 

Nu știu dacă va mai fi cineva care să posteze, dar, în opinia mea, se poate face măcar ceva de probă. Este ceva constructiv, ceva de suflet.

Oricum, decizia este a voastră. Eu doar încerc să îmi susțin punctul de vedere. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Daimond Kane a spus:

Nu știu dacă va mai fi cineva care să posteze, dar, în opinia mea, se poate face măcar ceva de probă. Este ceva constructiv, ceva de suflet.

Oricum, decizia este a voastră. Eu doar încerc să îmi susțin punctul de vedere. 

Eu . Deci :pros: de la mine :D . + daca e posibil te akut cu moderarea sectiunii :D

  • Mersi 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate