Sari la conținut

[FOTBAL] Reacția lui Florinel Coman, după ce a fost ”uitat” pe bancă la meciul Belarus - România


ZoZoLe @ LCS

Postări Recomandate

Echipa națională a României a remizat, în deplasare, scor 0-0, cu Belarus, în etapa a 7-a a Grupei I din preliminariile EURO 2024.

c2g9YmZhNjg2ODQxOGRhNDJjZjEzZDI5NmU2ZDMx

Florinel Coman: ”Să facă ce vrea”

În această partidă, selecționerul Edi Iordănescu (45 de ani) a decis să-l lase pe banca de rezerve pe Florinel Coman (25 de ani), mijlocașul lateral stânga al celor de la FCSB. 

La puțin timp după încheierea partidei disputată pe stadionul ”Szusza Ferenc” din Budapesta, Gigi Becali (65 de ani), patronul ”roș-albaștrilor”, a dezvăluit că Florinel Coman nu a fost afectat de decizia luată de Edi Iordănescu, de a nu fi introdus pe teren în partida cu Belarus, dar și ce a avut de spus mijlocașul la adresa selecționerului. 

”Eu l-am întrebat dacă s-a certat (n.r. pe Coman dacă s-a certat cu Edi Iordănescu). A zis că nu, că nu e supărat, că el își vede de treaba lui. A mai spus că a zis ‘Eu am treaba mea la FCSB. Când mă cheamă la echipa națională, mă antrenez. Treaba lui. Să facă ce vrea’. Adică nu este afectat, nu are niciun conflict”, a declarat Gigi Becali, pentru Fanatik. 

Florinel Coman a adunat 9 selecții la echipa națională a României, însă mijlocașul nu a reușit să contribuie la marcarea vreunui gol. 

4 milioane de euro este cota de piață a lui Florinel Coman, potrivit Transfermarkt

5 goluri și 7 pase decisive a reușit Florinel Coman în acest sezon, în 15 partide pentru FCSB

Programul Grupei I din preliminariile EURO 2024

12 octombrie 2023

ora 21:45 | Belarus – ROMÂNIA 0-0, Andorra – Kosovo 0-3, Israel – Elveția (amânat)

15 octombrie 2023

ora 19:00 | Elveția – Belarus

ora 21:45 | ROMÂNIA – Andorra, Kosovo – Israel (amânat)

18 noiembrie 2023

ora 19:00 | Belarus – Andorra

ora 21:45 | Israel – ROMÂNIA, Elveția – Kosovo

21 noiembrie 2023

ora 21:45 | ROMÂNIA – Elveția, Andorra – Israel, Kosovo – Belarus

Lotul României pentru meciurile cu Belarus și Andorra

PORTARI

Horațiu Moldovan (FC Rapid 1923, 5/0), Florin Niță (Gaziantep | Turcia, 19/0), Ștefan Târnovanu (FCSB, 1/0);

FUNDAȘI

Andrei Rațiu (Rayo Vallecano | Spania, 12/1), Deian Sorescu (Raków | Polonia, 13/0), Radu Drăgușin (Genoa | Italia, 9/0), Adrian Rus (Pafos | Cipru, 17/1), Andrei Burcă (Al-Okhdood | Arabia Saudită, 21/1), Bogdan Racovițan (Raków | Polonia, 0/0), Nicușor Bancu (Universitatea Craiova, 30/2), Andrei Borza (FC Rapid 1923, 0/0);

MIJLOCAȘI

Vladimir Screciu (Universitatea Craiova, 2/0), Marius Marin (Pisa | Italia, 12/0), Răzvan Marin (Empoli | Italia, 48/2), Nicolae Stanciu (Damac FC | Arabia Saudită, 62/13), Alexandru Cicâldău (Konyaspor | Turcia, 32/4), Darius Olaru (FCSB, 13/0), Olimpiu Moruțan (Ankaragucu | Turcia, 11/1), Dennis Man (Parma | Italia, 19/6), Ianis Hagi (Deportivo Alaves | Spania, 27/2), Valentin Mihăilă (Parma | Italia, 14/4), Florinel Coman (FCSB, 9/0);

ATACANȚI

Denis Alibec (Muaither | Qatar, 33/4), Denis Drăguș (Gaziantep | Turcia, 5/2), Daniel Bîrligea (CFR Cluj, 0/0), Louis Munteanu (Farul Constanța, 0/0).

SURSA

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate