Sari la conținut

NEOSERVER.RO - găzduire CS:GO/CS1.6 [reducere 35%]


Mutex

Postări Recomandate

designtopic.png



Previzualizare panou de control

Site: https://neoserver.ro
Panou de control: https://neopanel.ro
Anunțuri: https://client.neoserver.ro/index.php?rp=/announcementsGazduire counter-strike 1.6, Gazduire csgo
Modalități de plată: paypal, sms taxabil, plata cu cardul, transfer bancar | pentru paysafecard ticket
Dedicate actuale: Intel® Core™ i9-9900K, Intel® Core™ i7-9700K

Gazduire CS | Gazduire CSGO

Pentru a cumpără un serviciu prin intermediul NEOSERVER, este suficient să adăugați codul de reducere leaguecs și automat se va scădea 35% din totalul prețului.

yJj4jyZ.png

 

 Termeni și condiții:

- serverul trebuie să conțină neapărat în hostname LEAGUECS.RO, să nu fie afiliat altei comunități
- reducerea se aplică doar pentru serviciile pe dedicatul i9-9900K | AMD Ryzen 5 3600X
- de la achiziționarea servicului, clientul este obligat la o cerere DNS în maxim 72 ore
- în cazul în care serverul va plecă din comunitate, automat reducerea nu va mai fi aplicată, iar neanunțarea acesteia prin intermediul unui ticket pe client.neoserver.ro, va duce automat la suspendarea serverului
- suportul se oferă doar pe livechat sau ticket pe client.neoserver.ro, așadar, vă rog să contactați echipă NEOSERVER doar prin intermediul acestor metode
- serverele deja afiliate necesită minim 1 lună vechime de afiliere pentru reducere, iar pentru acest lucru trebuie să ne contactați

 

  • Like 8
  • Ador 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Post rezervat. In loc de aceasta descriere, va urma in maxim 1 saptamana, doar un design si cateva informatii utile.

Editat de Mutex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Design-ul topicului a fost modificat astfel incat neoserver.ro sa insemne premium. O noutate pe care v-o pot da este faptul ca in maxim 1 saptamana pe site vor exista servere counter-strike 1.6 din Strasbourg pe noul dedicat AMD Ryzen™ 5 3600X. Pretul unui server cu pingboost 3 de 32 sloturi va fi de 12 euro/lunar, iar in cazul achizitionarii pe 6 luni, pretul va fi doar de 50 euro.

--------------------------------------
Prezentare neoserver.ro

Editat de Mutex
  • Like 5
  • UP 1
  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe client.neoserver.ro s-au adaugat servere pe AMD Ryzen™ 5 3600X cu locatia in Franta, Strasbourg la pretul de doar 12 euro/luna. Totusi, exista o oferta in care puteti plati pe 6 luni si aveti o reducere destul de mare deoarece pe 6 luni am setat ca primele 5 servere sa fie 50 euro/luna. La o reducere de 30% pentru comunitatea LEAGUECS.RO, plata lunara va deveni 8,40 euro, iar cea pe 6 luni va deveni 35 euro.

 

Aveti grija cand adaugati codul promotional sa scrie exact asa:

ZC2tqNQ.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 15.01.2021 la 1:15, Mutex a spus:

Pe client.neoserver.ro s-au adaugat servere pe AMD Ryzen™ 5 3600X cu locatia in Franta, Strasbourg la pretul de doar 12 euro/luna. Totusi, exista o oferta in care puteti plati pe 6 luni si aveti o reducere destul de mare deoarece pe 6 luni am setat ca primele 5 servere sa fie 50 euro/luna. La o reducere de 30% pentru comunitatea LEAGUECS.RO, plata lunara va deveni 8,40 euro, iar cea pe 6 luni va deveni 35 euro.

 

Aveti grija cand adaugati codul promotional sa scrie exact asa:

ZC2tqNQ.png

Pentru ca multi au spus ca 12 euro este prea scump, am majorat pretul la 10 euro lunar si 50 euro pe 6 luni. Doar acesta oferta prin intermediul LEAGEUCS.RO are prin codul promotional leagueianuarie 40% reducere la serverele pe AMD din Franta, Strasbourg. Oferta se aplica si la 6 luni, iar pentru 6 luni se vor plati doar 30 euro.

Editat de Mutex
  • Like 4
  • Ador 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citat

Doar acesta oferta prin intermediul LEAGEUCS.RO are prin codul promotional leagueianuarie 40% reducere la serverele pe AMD din Franta, Strasbourg.

 

Oferta este valabila, iar acum se poate si Germania prin geolocatie. Asadar, acum sunt disponibile atat Germania (Frankfurt) cat si Franta (Strasbourg).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Astazi s-au efectuat anumite lucrari de mentenanta la neopanel.ro si este cu pana la 25% mai rapid, mai ales la generarea FASTDL-ului.

 

Cateva noutati:

- se lucreaza la activarea serviciilor de minecraft

- serverele de pe AMD Ryzen™ 5 3600X au fost majorate la 7 euro/luna - Franta/Germania

  • Like 3
  • UP 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Salutari! Nu am mai postat pe aici deoarece in ultimul timp, neoserver a avut probleme la nivel de performanta si panou. Ieri am actualizat panoul de control la ultima versiune de pterodactyl, 1.2.2. Viteza de incarcare a panel-ului, dar si performanta au crescut cu pana la 30% in urma acestor update-uri si intre timp s-a mai achizitionat inca un i9 9900K, asadar avem doua dedicate i9. FastDL a fost si el actualizat, acum sincronizarea este automata (fiecare server este pre-instalat cu fastDL), iar acum, pe CSGO suporta si compresia bz2.

 

In curand vor fi oferte, insa mai avem de imbunatatit si modificat la tema panoului.

 

Editat de Mutex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Alte cateva noutati:
- performanta pe partea de CS:GO a fost imbunatatita
- panoul a fost updatat, iar acum FastDL este automat, compresia bz2 functionand si ea
- atat panoul cat si serverele beneficiaza de o protectie cu pana la 20% mai mare fata de lunile precedente

 

Speram ca problemele legate de DOS/DDOS sa se fi rezolvat deoarece de 4 zile, nu mai sunt probleme. Am marit performanta si am mutat panoul in sistem premium cloudflare si tcpshield.

Editat de Mutex
  • Like 2
  • uau 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
  • 3 săptămâni mai târziu...

O sa vreau sa sustin putin comunitatea leaguecs.ro pe partea de csgo, asadar o sa ofer un server de csgo pe i9 9900k pana la 32 sloturi. Prefer mesaj privat pentru a ma contacta in legatura cu acest lucru, se accepta orice mod de joc.

  • Like 3
  • Ador 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 săptămâni mai târziu...

Acum aproximativ 1 saptamana, s-au facut modificari la panoul de control, fastdl (pana la 15% mai rapid) si inca se imbunatateste protectia DoS/DDoS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Forward: "Salutari! Dupa cum am spus, de fiecare data am sa revin cu noutati. Ne-am decis sa avem si servere de counter-strike pe Germania, Frankfurt, mai exact un ryzen optimizat doar pentru acest joc, de la OVH. Astfel, pe NEO-3 vor exista doar serverele care consnuma multe resurse, iar pe NEO-1 vor fi mutate cateva servicii, pentru performanta/optimizare (tot i9-9900K). NEO-3 va fi si pentru serverele de CSGO pentru o performanta maxima, de altfel.

O sa existe dupa cum am spus o mentenanta si fac o precizare: in cazul in care exista persoane care doresc mutarea pe OVH, pretul ar fi de 12,5 euro lunar. In cazul in care cineva doreste sa plateasca pentru mai mult de 4 luni, reducerea ar fi de 30% din suma totala, iar 35% pentru serverele po**te si semi-po**te. Pentru acest lucru, ticket."

 

Pentru LEAGUECS, oferta este de 35% by default (lunar) si 40% pentru mai mult de 4 luni. In urmatoarea perioada programam si schimbarea interfetei panoului de control, dar si alte multe beneficii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am implementat noul dedicat de la OVH, Germania. Este un AMD pregatit doar pentru serverele de Counter-Strike 1.6. Un exemplu de ip: 135.125.249.130:27015 - sper sa fie altele mai frumoase, cand am vazut ce ip e asta (el e DE, dar are tentativa de FR prin geo-locatie), n-am mai stiut ce sa zic. Urate ip-uri, Doamne fereste. In cazul in care nu gasiti inca pe site comanda pentru server, va rog sa folositi modalitatea de contact, ticket.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Pentru ca am facut unele imbunatatiri la nivel de performanta/securitate, ne-am decis sa facem si cateva lucruri bune, astfel:

- reducerea pentru leaguecs.ro a fost majorata de la 30% la 35% | pentru un server la 10 euro lunar (spre exemplu), se plateste doar 6,50 euro

- serverele de pe AMD cu locatia Germania (datacenter LIM1), au fost majorate de la 12 euro/lunar, la 10 euro

 

O sa urmeze o noua interfata pentru neopanel.ro, iar apoi pentru intregul site, urmand sa existe si oferte de vps/vds cu locatia in Timisoara, Romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Firewall-ul dedicat gaming a fost implementat in totalitate. Incepand de astazi, exista si pachete disponibile pentru minecraft, mai multe detalii pe site. Pentru inceput, 2GB ram pentru pachetul de 5 euro, restul sunt mai scumpe pentru ca este DDR4 si dedicatul configurat astfel incat sa ofere siguranta. Reducerea de 35% se aplica si pentru orice pachet de minecraft.

In total, pe counter-strike 1.6 avem 6 servere pe Germania, numarul acestora au inceput sa creasca si ne bucura acest fapt. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Acum serverele pe Germania vin direct cu setarile configurate astfel incat sa nu existe probleme la reunion pe atacuri query, iar latenta sa fie cat mai buna. :) FPS este 1000 garantat, fiind sys_tic(k)rate 1100 si pingboost 3.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca am vazut ca au inceput sa se achizitioneze mai multe servere din leaguecs de la NEO si oarecum am inceput sa crestem pe dedicatul cu originea in Germania, ofer un server de 1.6 pe Germania cu 50% pe codul promotional germania50lcs la plata pe 6 sau 12 luni

De ce fac acest lucru? Pentru ca in august preturile vor fi modificate, asadar, nu mai este mult.

Editat de Mutex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
La 22.07.2021 la 10:46, Mutex a spus:

Pentru ca am vazut ca au inceput sa se achizitioneze mai multe servere din leaguecs de la NEO si oarecum am inceput sa crestem pe dedicatul cu originea in Germania, ofer un server de 1.6 pe Germania cu 50% pe codul promotional germania50lcs la plata pe 6 sau 12 luni

De ce fac acest lucru? Pentru ca in august preturile vor fi modificate, asadar, nu mai este mult.

Dupa cum am spus, preturile serverelor au fost modificate, iar acum prin codul promotional se pot achizitiona servere si pe i7-9700k. Cateva preturi schimbate: serverele pe Germania/Franta acum sunt 15 euro/lunar, iar cele pe i7-9700k sunt 7 euro/lunar, fara codul de reducere.

 

Editat de Mutex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Codul promotional germania50lcs a fost reactivat, plata pe 6 sau 12 luni. Pentru intrebari sau probleme, ticket pe client.neoserver.ro, voi fi cateva zile plecat in concediu, asadar posibil sa raspund mai greu. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Am revenit complet din concediu/vacanta si am cateva informatii/noutati pentru voi.

 

Din ce am observat, gphosting dar si altii au inceput sa aiba atacuri de query flood, mai exact atacul se numeste Tsource Engine Query. Pentru ca neoserver pentru mine este un hobby, intotdeauna o sa spun adevarul din spatele acestui joc, chestii pe care nici eu nu le stiam. Mai jos o sa vedeti un atac care este chiar acum, un atac care este de 5 ori mai mare decat zilele precedente si OVH mitigheaza cu succes (mai sunt erori de scan in monitoare gen gametracker), in schimb voxility nu prea si pica toata conexiunea, nu doar fetch-ul, asta fiind afectate si de dproto/reunion. Avem si oameni de genul in Romania? Sigur. Diferenta dintre altii si gphosting? Pentru ei, un firewall dedicat costa minim 1000 euro doar echipamentul, pentru altii precum gazduirejocuri, tni si oarecum reselleri ca si noi, entrysoft, esagames, totul este putin mai simplu.

 

Adevarul este ca in Romania, o protectie fortinet sau sa configurezi cisco-uri pana te plictisesti este foarte scump, pierdere multa de timp si cunostinte enorme. Pe voxility (gazduirejocuri si implicit si noi si entrysoft si cine mai sunt) au tunneling voxility, deci intotdeauna vor exista probleme pentru ca sunt atacuri vechi pe care nu multi stiu sa le rezolve. Asta este diferenta in primul rand dintre ovh si voxility, ovh are in spate o echipa specializata doar pentru jocuri, in timp ce in voxility sunt multi cu multi-tasking.

 

Mergem mai departe, neoserver ofera protectie, calitate si bla bla? Pentru un server de clasic cu un utilizator din Romania cu provider posibil rds, dar cu o placa de retea de 100 si nu de 1000, cu toate ca internetul este capabil de 1000, cu siguranta glontul nu va intra chiar wow, matematic existand o diferenta de latency, nicidecum nu are legatura loss/choke-ul, vorbind de Germania sau Franta. De asta, in panou exista resursele utilizate  in timp real, acces la root (radacina server) si pingboost 3 + sys_ticrate 1100/1000 sau depinde de mod (zombie recomandat 800). Exista si esagames care au ovh si sunt multi altii, insa tin sa ii contrazic cu ceva: tni si voxility in general blocheaza conexiunile, probleme la favorite cu serverul si alte cateva mici chestii precum high cpu usage (se blocheaza prin query limiter din reunion sau dproto) in timpul anumitor mitigari, insa nimeni nu va recunoaste acest lucru. Si pe ovh exista, insa trebuie sa configurezi/testezi/sa se intample acel ceva pentru a fi rezolvat. Voxility va rezolva mai incet lucrurile, in timp ce ovh urgenteaza deoarece dedicatele de gaming sunt vandute foarte bine si intotdeauna exista probleme, mai ales pe minecraft. Deci, neoserver testeaza solutii ca totul sa fie ok, dar nu poate asigura pentru cineva din Romania ping 4-5-6. Da, noi putem spune ca urgentam problemele, insa nu totul tine de noi, cum nici gphosting si nici noi in anumite situatii nu avem ce face. Trebuie multa rabdare.

 

Ca si incheiere, cand va mutati de la un host la altul sau cumparati, ganditi-va la toate riscurile si posibilitatile si nu doar ca exista protectie udp sau latency bun pe Romania. Totul are avantaje si dezavantaje. :)

2dY3cke.png

 

 

 

Editat de Mutex
  • Like 4
  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Buuna dimineata! Revin cu noi informatii:

- incepand cu jumatatea lui octombrie, vom oferi servere de CS:GO pe i9 11900k colocat in voxility (flokinet)

- cu ajutorul lui @Kobrasi @Moshusi restul de pe NESTLE.LEAGUECS.RO (care acum este hostat la NEOSERVER pe Germania), am reusit sa identificam probleme la nivel de conexiune si sa le rezolvam & optimizam astfel incat jucatorii sa se poata conecta fara probleme

- in aceasta dimineata am imbunatatit protectia pentru serverele pe Romania, cele de la OVH deja au mitigare custom cu noul atac de spoofing + anti fake players si permit si scanarea rapida in monitore precum gametracker.com, gtrs si altele

Editat de Mutex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Buna dimineata! Voiam sa va anunt ca in urmatoarea perioada o sa fie urmatoarele update-uri:

- actualizare panou la ultima versiune + imbunatatire FastDL

- implementarea cel tarziu in data de 10.10.2021 a dedicatului i9 11900K doar pentru CS:GO (preturile au fost modificate), colocat in Bucuresti, conexiune interlan

- imbunatatire firewall pe node.neopanel.ro & ovh.neopanel.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Pentru ca am zis sa mai fac o reducere de black friday, prin codul promotional aveti 60% reducere pentru orice serviciu de pe site. Ce inseamna asta? Exista o singura oferta, iar norocosul decide ce serviciu cumpara pe 1 an de zile.  Cod de reducere: blackfr

Spor la cumparaturi.

 

EDIT: Oferta nu mai este disponibila. Insa, pentru cei din leaguecs.ro care vor sa cumpere un server pe minim 6 luni, sa dea ticket pe client.neoserver.ro sau sa intre pe livechat, iar reducerea lor va fi de 45% la orice serviciu toata luna noiembrie.

Editat de Mutex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

In ultima perioada, am facut destul de multe modificari la nivel de firewall, asadar acum serverele ruleaza fara probleme. Acum avem si o lista cu top 30 servere gazduite la noi: https://strix.ro/neo

 

O noutate ar fi ca incepand din 2022, serverele pe Germania/Franta vor avea pretul de 20 euro lunar (serverele curente isi pastreaza pretul initial), iar pachetul de 7 euro lunar se va scoate complet. In acest moment, gazduim 29 de servere pe Germania & Franta, asadar vom fi nevoiti sa crestem pretul pentru a nu afecta performanta.

Editat de Mutex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: Postarea ta va necesita aprobare moderator înainte de a fi vizibilă.

Vizitator
Din păcate, conținutul tău conține termeni pe care nu îi permitem. Te rugăm să editezi conținutul pentru a elimina cuvintele evidențiate de mai jos.
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Restabiliți configurația implicită

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate