Sari la conținut

[FOTBAL] Fanii lui Dinamo au reacționat după "trădarea" lui Dorin Rotariu, care a semnat cu FCSB


Alexandru06 @ LCS

Postări Recomandate

  • Administrator

IMG-0945.jpg
Sursa: digisport.ro

 

Dorin Rotariu (28 de ani) a semnat cu FCSB, după două luni în care s-a aflat liber de contract.

Fanii lui Dinamo au surprins, după ce Dorin Rotariu a semnat cu FCSB.

Alegerea lui Dorin Rotariu este una surprinzătoare, dacă ar fi să ținem cont că fotbalistul are un trecut dinamovist. Acesta a evoluat pentru "Câini" în perioada 2013 - 2014, timp în care a marcat mai multe goluri importante și a fost un jucător iubit de către suporteri.

La puțină vreme după oficializarea transferului la rivala FCSB, suporterii lui Dinamo au reacționat și au postat un mesaj surprinzător pe rețelele sociale.

"Ne-am bucurat când a ajuns în Ștefan cel Mare, chiar dacă originile lui nu aveau legătură cu Dinamo, ba dimpotrivă. Am sperat împreună că am găsit un nou puști minune pentru fotbalul românesc. L-am iertat și am trecut peste ce s-a întâmplat în 2014.
 

A explodat și a devenit un idol pentru micii dinamoviști, așa cum era Deniz Giafer în 2016. Și-a îndeplinit visul și a plecat apoi în fotbalul mare. Mai departe doar el ne poate explica ce nu a mers.

A ajuns astăzi înapoi în Superligă, la acea echipă pentru care nu ar fi jucat niciodată în trecut. Acum lucrurile s-au schimbat, e fotbalist profesionist, pasiunile trec pe planul secund.

În orice caz, noi știm că nu o face pentru bani. Așa ne spunea pe vremuri. Mult succes, Dorin. Noi nu uităm momentele frumoase. Ne-ar fi plăcut ca nici tu să nu uiți”, au transmis fanii de la Tribuna Dinamo.

Dorin Rotariu a ajuns pe lista foștilor dinamoviști care s-au transferat la rivala FCSB.

Pe lista "trădărilor" apar nume precum Dorinel Munteanu, Gabriel Tamaș sau Ciprian Marica. Înaintea lui Dorin Rotariu, ultimul "câine" care a ales-o pe FCSB a fost Deian Sorescu (26 ani). 

Lista completă a celor 20 de jucători care au ajuns la FCSB, după ce au evoluat la Dinamo:

Dorinel Munteanu

Radu Niculescu

Adrian Pitu

Alexandru Păcurar

George Galamaz

Mihăiță Pleșan

Adrian Cristea

Valentin Lemnaru

Srdjan Luchin

Gabriel Tamaș

George Țucudean

Ciprian Marica

Harlem Gnohere

Valerică Găman

Cristi Bălgrădean

Diogo Salomao

Andrei Marc

Cătălin Straton

Deian Sorescu

Dorin Rotariu

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate