Sari la conținut

[Propunere / Sugestie] Selectare Rol-uri


BandB

Postări Recomandate

Nume : BandB

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : SA se adauge o opțiune pentru cei care au roluri multiple pe forum sa își poată schimba singuri rolul pe care doresc aceștia sa îl afișeze pe profil

De exemplu dacă un moderator aplica pentru designer,dar dorește sa rămână cu rolul vizibil de moderator,sa îl poată schimba singur

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : Ajuta vizual și este mult mai interactiv cu membrii forumului,dar ajuta și persoanele din staff care ar fi făcut lucrul acesta manual

 

PS: În caz ca aceasta propunere e acceptată iar pentru aplicarea acesteia ar trebui sa se folosească o suma mare de bani,as dori sa se pună în "așteptare" sa zic asa,și sa investim banii în ce e mult important pentru comunitate.

  • UP 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Incarca forumul aceasta schimbare"

 

Pe o alta parte ne-am incurca cu "cine ce e? doar designer sau si administrator?" Nu ne mai cunoastem care e care daca tot ne schimbam identitatea din "Scripter" in "Developer", dar totodata esti 2v1. Eu sunt contra, mi se pare ca ajuta doar sa iti selectezi culoarea numelui.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 26 minute, CATAHYPE;; a spus:

"Incarca forumul aceasta schimbare"

 

Pe o alta parte ne-am incurca cu "cine ce e? doar designer sau si administrator?" Nu ne mai cunoastem care e care daca tot ne schimbam identitatea din "Scripter" in "Developer", dar totodata esti 2v1. Eu sunt contra, mi se pare ca ajuta doar sa iti selectezi culoarea numelui.

Toți avem o părere,dar asta nu încarcă forumul,te lasă doar sa I schimbi rolul singur(doar dacă ai 2 sau mai multe),a mai fost cineva care a avut 2 rol-uri scripter respectiv moderator,și a făcut cerere sa I se pună ca rol principal scripter,dacă se va adaugă funcția va fi mult mai ușor sa îți pună fiecare ce rol principal doreste

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred că ar fi frumos să apară toate gradele pe care le deținem la noi pe profil, și atunci când postezi ceva sa le afișeze pe toate.. bine, asta daca nu încarcă prea mult forumul.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 minute, KING | ROBERT a spus:

Eu cred că ar fi frumos să apară toate gradele pe care le deținem la noi pe profil, și atunci când postezi ceva sa le afișeze pe toate.. bine, asta daca nu încarcă prea mult forumul.

M-am gândit și la asta,dar am zis ca poate încarcă prea mult vizual

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator
1 oră în urmă, CATAHYPE;; a spus:

"Incarca forumul aceasta schimbare"

 

Pe o alta parte ne-am incurca cu "cine ce e? doar designer sau si administrator?" Nu ne mai cunoastem care e care daca tot ne schimbam identitatea din "Scripter" in "Developer", dar totodata esti 2v1. Eu sunt contra, mi se pare ca ajuta doar sa iti selectezi culoarea numelui.

Simpatica ironia ta, sa n-o mai faci. Forumul asta are in momentul actual undeva la 9 GB, ceea ce e destul de mult. Incercam sa tinem un echilibru, sa se incarce forumul repede, si sa nu existe crash-uri. De ce crash-uri? Pentru ca cei de la IPB fac update-uri frecvente, si de multe ori, update-urile lor nu se "pupa" cu plugin-urile. Pentru ca mereu se fac update la plugin-uri dupa update-urile de la IPB. 

 

In alta ordine de idei, nu vad utila propunerea. Daca un membru are si Administrator si LEAGUECS LEGEND, si el vrea sa-si seteze sa se vada doar LEAGUECS LEGEND-UL, atunci, oamenii de unde mai stiu, care, cum, de ce se ocupa? Si cine e in staff? Tinem cont de parerile voastre, insa, le implementam doar daca le si vedem utile comunitatii. Asa, doar sa schimbam anumite lucruri doar de dragul "cererilor", nu vad rostul. :) 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, X-Tream a spus:

Simpatica ironia ta, sa n-o mai faci. Forumul asta are in momentul actual undeva la 9 GB, ceea ce e destul de mult. Incercam sa tinem un echilibru, sa se incarce forumul repede, si sa nu existe crash-uri. De ce crash-uri? Pentru ca cei de la IPB fac update-uri frecvente, si de multe ori, update-urile lor nu se "pupa" cu plugin-urile. Pentru ca mereu se fac update la plugin-uri dupa update-urile de la IPB. 

 

In alta ordine de idei, nu vad utila propunerea. Daca un membru are si Administrator si LEAGUECS LEGEND, si el vrea sa-si seteze sa se vada doar LEAGUECS LEGEND-UL, atunci, oamenii de unde mai stiu, care, cum, de ce se ocupa? Si cine e in staff? Tinem cont de parerile voastre, insa, le implementam doar daca le si vedem utile comunitatii. Asa, doar sa schimbam anumite lucruri doar de dragul "cererilor", nu vad rostul. :) 

Ma bucur ca iti place simpla mea ironie. Sa inteleg ca la member title si reputatia modificata asa cum am precizat eu in topicul creat de mine, se zicea de "buguri si crashuri" , ingreunari ale forumului, dar la aceasta propunere unde ai acces singur sa iti schimbi culoarea numelui, ca practic doar asta este, nu exista vreun bug sau crash, am inteles

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator
Acum 3 minute, CATAHYPE;; a spus:

Ma bucur ca iti place simpla mea ironie. Sa inteleg ca la member title si reputatia modificata asa cum am precizat eu in topicul creat de mine, se zicea de "buguri si crashuri" , ingreunari ale forumului, dar la aceasta propunere unde ai acces singur sa iti schimbi culoarea numelui, ca practic doar asta este, nu exista vreun bug sau crash, am inteles

Tu intelegi ce vrei. Eu iti spun ce stiu. Propunerea ta: sa mut reputatia cu un "rand" mai sus, si sa o fac mai mare si verde. De parca unde era acuma, nu s-ar fi vazut. Iar la member title, ti-am spus si iti repet, s-ar suprapune cu "gradele", si nu facem pom de craciun acolo.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, X-Tream a spus:

Tu intelegi ce vrei. Eu iti spun ce stiu. Propunerea ta: sa mut reputatia cu un "rand" mai sus, si sa o fac mai mare si verde. De parca unde era acuma, nu s-ar fi vazut. Iar la member title, ti-am spus si iti repet, s-ar suprapune cu "gradele", si nu facem pom de craciun acolo.

Eu inteleg ceea ce tu spui. Aia nu se poate, asta se poate, aia ingreuneaza, asta ingreuneaza.

 

Sunt N modificari pe care le puteti face. Gradul de fondator se poate muta sub avatar, iar avatarul se poate muta mai jos cu 2px,atunci nu se mai suprapune cu member title. Reputatia era mai fun daca era modificata intr-un chenar sa fie mai vizibila , si pe nivele. Nu la 50 de like-uri inca ai "nou-venit", in fine.

Eu imi spun parerile , voi faceti cum credeti de cuviinta. Ar trebui facut un pool cu voturi la final de propunere, sa vedem care e echilibrul. Pentru ca daca 3 fondatori sustineti ca nu va place cum arata, se respinge propunerea, nu se tine cont de resutul 15 care au fost pro si poate le-ar fi placut mai mult ca aspect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, X-Tream a spus:

In alta ordine de idei, nu vad utila propunerea. Daca un membru are si Administrator si LEAGUECS LEGEND, si el vrea sa-si seteze sa se vada doar LEAGUECS LEGEND-UL, atunci, oamenii de unde mai stiu, care, cum, de ce se ocupa?

E util pentru gradele mai mici,cum ar fi scripter,designer,moderator,server manager,dar totusi îți respect decizia,în schimb am putea adauga pe profil toate rolurile acestuia(dacă ești de acord),dacă nu ești de acord nici cu asta propun sa închidem topic-ul,mulțumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator
Acum 2 minute, BandB a spus:

E util pentru gradele mai mici,cum ar fi scripter,designer,moderator,server manager,dar totusi îți respect decizia,în schimb am putea adauga pe profil toate rolurile acestuia(dacă ești de acord),dacă nu ești de acord nici cu asta propun sa închidem topic-ul,mulțumesc!

Am sa discut cu Alexandru, cand are timp, sa faca modificarea respectiva, dar sa apara pe profile, ca nu ma deranjeaza. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super,ne va ajuta sa vedem toate rolurile pe care le are cineva,unii au câte 3-4 și nu știi ce roluri are,mulțumesc!

Topic-ul poate fi închis 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate