Sari la conținut

Re-gandire sistemul de excluderi


PooKeR

Postări Recomandate

Azi am fost dat afara pe lipsa "inactivitatii" in comunitate cu serveru. Server ZM a stat mult timp aici si este destul de vechi deja pe comunitate, si ca printr-o nesimtire curata, a fost exclus din cauza ca este gol, si rar sunt playeri. Intra'devar, serveru trece printr-o perioada grea, dar pana in iarna urma sa se revina la normal.

Eu zic drag Promarlanu sa va uitati mai bine pe "comunitate" (am pus comunitate in ghilimele pentru ca in astfel de situatie trebuie discutat si cu owneru serverului, asta inseamna a fi o COMUNITATE) sa va uitati si la alte server gen ZMH care si ala chiarca este gol. Si ganditi-va bine reclamă a disparut asta nu inseamna ca trb sa va purtati asa cu anumite servere, mai ales in conditia in care CS 1.6 este intr-o continua moarte si asta este adevarul indiferent de orice mi-ati zice, sasa playerii sunt din ce in ce mai putini, servere din ce in ce mai rare ( alea de calitate cu un addons unic, nu copy/paste google) si sa recurgeti la asa gesturi, mi se pare aiurea si copilaresc, sfatu meu este sa lasati figurile de genu asta, pentru ca nu mai sunteti in 2011 cand totul este in floare. 

 

leaguecs.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prima data iti recomand sa treci din nou pe la scoala, poate reusesti sa nu mai faci greseli gramaticale la cuvinte usoare!

In al doilea rand, ar trebui sa invatam ca macar username-ul sa il scriem corect sau cu TAG (@) si scapi de greseli de genu. Username-ul meu este si numele din viata reala.

Iar in al treilea rand, avand gradul pe care il detin, pot face absolut orice pe aceasta comunitate, dar toate deciziile, inclusiv excluderea ta si a altor servere inactive, se iau de comun acord cu ceilalti Fondatori (@X-Tream, @Casper, @xxhevvoxx♔, @Ares)!

Intelegem ca pe perioada verii (iunie-august) sunt probleme cu popularea unui server, dar daca iti dai un mic interes, se poate strange un minim de 10 playeri pe zi, cu reclame pe grupuri de facebook, steam si mici boosturi ieftine, dar bune! Tu cand ai serverul in paragina de luni bune, ce ar trebui sa-ti facem? Sa te premiem ca ti un server cu 0 playeri? Inteleg ca esti frustrat ca ti-am exclus serverul, dar macar nu deveni nesimtit! Sunt servere aici care pe timpul verii au avut playeri ca si in restul timpului, fara o investite mai mare, doar s-au implicat pe server cu activitatea, atat detinatorii serverului, cat si staff-ul lui!

Iar in privinta serverului ZH, macar incearca, se vede ca nu este o line de moarte clinica si are 10 playeri cam in fiecare zi! Nu ai cum sa faci o comparatie dintre un server cu 0 playeri si unul cu 10 playeri! N-a cerut nimeni servere 32 din 32! Doar o implicare, sa se vada ca linia ai mai si urca, mai coboara, nu sa ramana la 0 multe zile sau luni!

Cauta alta comunitate, unde te poate lasa cu serverul cu 0 playeri pana vrea sa inchida comunitatea. Bineinteles, nu o va inchide pana nu te intreaba pe tine, ca daca te superi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator
1 oră în urmă, PooKeR a spus:

Azi am fost dat afara pe lipsa "inactivitatii" in comunitate cu serveru. Server ZM a stat mult timp aici si este destul de vechi deja pe comunitate, si ca printr-o nesimtire curata, a fost exclus din cauza ca este gol, si rar sunt playeri. Intra'devar, serveru trece printr-o perioada grea, dar pana in iarna urma sa se revina la normal.

Eu zic drag Promarlanu sa va uitati mai bine pe "comunitate" (am pus comunitate in ghilimele pentru ca in astfel de situatie trebuie discutat si cu owneru serverului, asta inseamna a fi o COMUNITATE) sa va uitati si la alte server gen ZMH care si ala chiarca este gol. Si ganditi-va bine reclamă a disparut asta nu inseamna ca trb sa va purtati asa cu anumite servere, mai ales in conditia in care CS 1.6 este intr-o continua moarte si asta este adevarul indiferent de orice mi-ati zice, sasa playerii sunt din ce in ce mai putini, servere din ce in ce mai rare ( alea de calitate cu un addons unic, nu copy/paste google) si sa recurgeti la asa gesturi, mi se pare aiurea si copilaresc, sfatu meu este sa lasati figurile de genu asta, pentru ca nu mai sunteti in 2011 cand totul este in floare. 

 

leaguecs.png

Mi se pare corect sa iti excluda serverul, de ce? Pentru inactivitate, lipsa de interes si implicare, pacat. Asta e, oamenii vin si pleaca, fiecare e liber sa faca ce vrea, dar ii dau dreptate lui @Pomarleanu! Oricine trece printr-o perioada naspa, dar asta nu inseamna ca nu poti sa revii in forta.. Nu te stiu personal, nu iti stiu serverul, dar am trecut si eu prin perioade de genul (si am fost singurul Fondator) dar nu a mers cum am vrut si am renuntat, dar acum m-am ridicat si mi-am redeschis propriul server, acum o sa il tin in picioare chiar daca e o perioada foarte naspa! In fine, toate cele bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Salutare .

Chiar daca topicul nu se adreseaza in mod direct comunitatii , o sa ofer si eu un raspuns . Poate , intr-un viitor mai mult sau mai putin indepartat ,  o sa iti prinda bine ca si sfat sau cum vrei tu sa-l iei . Indiferent de faptul ca jocul de cs 1.6 o ia la vale , desi eu nu cred ca o ia la vale chiar atat de tare din moment ce sunt atatia jucatori care inca il mai pratica , trebuie sa cauti metode sa iti mentii serverul la un nivel bun . O comunitate se identifica prin servere de calitate . Uita-te la absolut toate celelalte comunitati care au fost si care mai sunt , cam ce tip de servere au ..... toti vor sa fie detinatori de servere , toti vor beneficii dar implicare mai putina . 

Chiar si pe timp de vara , daca te implici in server ( nu neaparat de boosting ) , vei obtine rezultate . Trebuie indeplinite cateva conditii : implicare ( financiara mai ales ) , staff , un addons bun si multa rabdare . Pana la urma orice server , atata timp cat are o minima activitate este binevenit aici . Asa cum ti-a spus si in mesajele private pe care tu le-ai publicat , cand vei dori sa revii , ai locul aici ..... cred ca a fost mai mult decat decent ceea ce ti-a spus ( mai ales judecand dupa exprimarea ta de mai sus ) . 

Asa cum spune si Pomarleanu , decat sa se faca 10 servere slabe , mai bine 5 si bune . Orice server pana la urma isi urmeaza cursul asa cum e si viata unui om . Se naste , traieste si la final , moare.  Cam asa si cu CS 1.6 .... dar atata timp cat cauti solutii  , ai o sansa in plus de a avea un server relativ stabil . 

Dintr-un anumit punct de vedere ai dreptate , sunt si momente proaste in viata unui server  . Dar dupa acele momente proaste , trebuie sa vina si momente bune . Suntem aici pentru a oferi sprijin  ! Succes pe mai departe ! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Salut, comunitatea LEAGUECS ROMANIA, spre deosebire de alte comunitati, de-a lungul timpului a avut o politica destul de clara in ceea ce priveste serverele goale sau fara implicare. 

Pentru ca ne respectam, si pentru ca nu vrem sa ne indentificam cu alte "comunitati" care si-au tinut pe forum servere goale sau offline cu lunile, doar sa apara frumos pe forum ca au 15000 de servere, noi, LEAGUECS ROMANIA, am stabilit un regulament la afiliere in care spune ca "serverele fara implicare" sunt excluse de pe LEAGUECS. Nu te supara, dar, in momentul in care ti-ai achizitionat un server, ti-ai asumat ca te si ocupi de el, atat financiar cat si pe partea de staff. Si noi am putea sa ne cumparam 10-20 de servere cu 6-7 euro bucata si sa le dam denumiri si sa le punem pe forum sa dea frumos. Care ar fi fost diferenta? 

 

Din pacate, cu parere de rau o spun, multa lume s-a obisnuit in lumea asta a COUNTER STRIKE-ULUI din ROMANIA, sa-si cumpere servere, sa fie si ei "detinatori", dar sa nu sustina financiar acele servere si nici sa se implice sa-si gaseasca staff-uri, sa-si faca reclame, etc. 

 

NU suntem cu nasul pe sus si nu tratam pe nimeni diferit pentru ca s-a inchis o anumita comunitate. Diferenta intre noi si altii, o reprezinta caracterul staff-ului nostru cat si activitatea si implicarea lor, altfel n-ar fi fost alaturi de noi. 

 

Cu stima, Administratia LeagueCS. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hello ....

If you dont care about your server why you waiting from Forum to do that?

If you dont have time to your server or money just closed it its simple or give it to someone else he can care about it more than you

But keep DNS open just because you want it, no one do that, Maybe there is who deserve that DNS more than you

I saw Founders did well with you, Check DNS Request there was someone wanna ZM DNS but they refused it because you have that DNS and your server alrady was dead, but that not mean they will keep do that forever

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

La fel cum au specificat si ceilalti colegi, ca detinator de server trebuie sa te implici mai mult decat restul si trebuie sa bagi niste bani.

Da, din pacate nu mai suntem in anul 2011 cand aveai "n" variante de boosturi si playeri la greu. De aceea trebuie sa te implici.

Si la mine pe server in vara a fost mult mai scazut numarul de playeri ca in alte dati, dar nu a fost niciodata pe 0 ziua. Vara cand nu sunt playeri, trebuie luate 2 boosturi si trebuie sa ai si un staff bine pus la punct pe care stii ca te poti baza! Altfel serverul va fi gol. Bagi bani in boost si nu ai admini, la fel, risti sa ai serverul gol ca iti intra codati si nu are cine sa ii dea afara!

E trist ca ai avut o asemenea reactie, lasi impresia ca nu esti pregatit sa duci singur un server. Din punct de vedere financiar mai ales.

Iarasi, trebuie sa intelegi si punctul nostru de vedere ca nu putem tine un server gol pe comunitate sa ocupe un dns, cand nu e activitate pe acel server, dns care ar putea fi dat altcuiva mai activ.

Mai cauta pe cineva sa te ajute din punct de vedere financiar pentru ca boosturile sunt foarte scumpe. Asta daca vrei calitate pe server si nu fake players sau boti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator

Un server no sa stea niciodata full, sau sa aiba macar cativa playeri, daca nu te implici si tu in server, si vorbesc pentru ca am avut si eu atatea servere (zm, respawn, clasic, dr, furien, etc..) si fara implicare, banii, timp pierdut, nopti pierdute, nu faceam nimic.  Mi-am deschis LIGHT, momentan e gol, dar in curand intra boost-ul lunar, ca altfel no sa aiba jucatori. daca fondatorul principal nu se implica. :) Si jocul asta nu e asa pe duca cum zici tu, exista inca multa lume care inca il mai joaca, si isi deschid servere de cs 1.6.

Eu cel putin, prefer sa nu-mi mai deschid server daca stiu ca nu am timp de el decat sa pierd banii aiurea, timp si etc 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate