Sari la conținut

TENIS - A fost lider mondial, s-a retras prematur din tenis, iar acum a fost greu de recunoscut


cosm1n.

Postări Recomandate

Caroline Wozniacki (32 de ani) s-a retras din tenis în ianuarie 2020.

TENIS

Caroline Wozniacki / Foto: Profimedia

Media: Fotbal Club, marți, 19:30, Digi Sport 1

Media: Digi Sport Special, marți, 21:30, Digi Sport 1

Caroline Wozniacki are aproape 3 ani de la retragere și va deveni mamă pentru a doua oară

Galerie Foto

Jucătoarea daneză a jucat ultimul său meci la Australian Open 2020, pierdut în fața lui Ons Jabeur.

Caroline Wozniacki a fost lider WTA timp de 71 de săptămâni, iar de-a lungul carierei a câștigat 30 de turnee. Retrasă din activitate la doar 29 de ani, daneza a anunțat, în aceasă vară, că va deveni pentru a doua oară mamă.

Măritată din 2019 cu David Lee, fost jucător de baschet în NBA, Caroline a devenit pentru prima dată mamă pe 11 iunie 2021, atunci când a venit pe lume micuța Olivia.

Prezentă la New York Fashion Week, Caroline Wozniacki a afișat un look diferit și a fost cu greu recunoscută de cei prezenți (FOTO în galeria de mai sus).

Caroline Wozniacki s-a retras în 2020

Galerie Foto

Wozniacki s-a retras din activitate la nici 30 de ani. Ultimul meci din cariera fostului lider mondial a avut loc pe 29 ianuarie 2020, în turul 3 de la Australian Open, împotriva lui Ons Jabeur.

Daneza avea de ceva timp probleme cu o boală care o împiedica să joace la nivel înalt și îi provoca dureri, artrită reumatoidă.

”După ce am fost diagnosticată, viața mea s-a schimbat. Am vrut să mă dau jos din pat și efectiv nu puteam să mă mișc. Eram una dintre cele mai bune jucătoare de tenis din lume și nu puteam să-mi mișc mâinile.

Am avut norocul să găsesc un medic bun, care mi-a explicat cum pot să-mi trăiesc viața în mod normal, dar în anumiți parametrii. Sunt fericită când pot să ajut oameni", spunea Caroline Wozniacki, în 2020.

Sportiva din Danemarca s-a retras după ce a reușit să ocupe poziția de lider în clasamentul WTA și după ce a câștigat un turneu de Grand Slam, chiar la Australian Open, în 2018, tocmai în fața Simonei Halep.

 

sursa => www.digisport.ro

 

aD1iZGM5ZjYxOWI0ZjBkZTUzNzA3MDA4YjIzZDQ2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate