Sari la conținut

FOTBAL - Victoria cu FCSB, cadoul perfect pentru Nicușor Bancu: ”Cea mai frumoasă zi de naștere”


cosm1n.

Postări Recomandate

Universitatea Craiova a învins-o pe FCSB, scor 2-1, în etapa a 11-a a Ligii 1 . 

LIGA 1

Nicușor Bancu la Universitatea Craiova / Foto: Sport Pictures

Media: Fotbal Club, luni, 19:30, Digi Sport 1

Liga 1: FC Argeș - CFR Cluj, luni, 20:30, Digi Sport 1

Golurile meciului dintre Universitatea Craiova și FCSB au fost semnate de Bogdan Mitrea, în minutul 32, din penalty, Andrea Compagno, în minutul 45+6, tot din penalty, respectiv autogol Răzvan Oaidă, în minutul 66.

Victoria cu FCSB, un cadou pentru Nicușor Bancu: ”Cea mai frumoasă zi de naștere”

Galerie Foto

Victoria cu FCSB a reprezentat cel mai frumos cadou pentru ziua de naștere a lui Nicușor Bancu. În ziua în care a învins-o pe rivala din Liga 1, căpitanul oltenilor a împlinit vârsta de 30 de ani.

Suporterii i-au cântat ”La mulți ani” lui Nicușor Bancu, în timp ce familia i-a fost aproape fundașului. La meciul cu FCSB. Nicușor Bancu a fost susținut de soție și fiul său, alături de care a și intrat la începutul partidei pe gazon.

La finalul meciului din Bănie, Nicușor Bancu a spus că succesul contra ”roș-albaștrilor” a fost cel mai frumos cadou de ziua sa de naștere.

”Ne bucurăm că am luat cele trei puncte, a fost un cadou perfect. Îmi doream de ziua mea victoria.

E bine că am urcat în clasament și le-am oferit suporterilor acestora minunați o victorie mare. Sperăm să continuăm așa și în deplasare, pentru că cu aceeași atitudine vom câștiga.

Senzațională (n.r. atmosfera creată de fani). Cea mai frumoasă zi de naștere. Le mulțumesc din suflet și sper să fie alături de noi în continuare”, a spus Nicușor Bancu, pentru pagina de Facebook a clubului Universitatea Craiova.

Universitatea Craiova - FCSB 2-1 (Mitrea 32 - pen., Oaidă 66 - aut./ Compagno 45+6 - pen.)

Duelul dintre Universitatea Craiova și FCSB a fost unul dintre cele mai antrenante din actualul sezon al Ligii 1.

Au fost numeroase ocazii de ambele porți, cu faze controversate și spectacol oferit de cele două formații.

De asemenea, în afara celor două penalty-uri arătate de Radu Petrescu, ambele formații au mai cerut câte o lovitură de la punctul cu var, însă arbitrii au lăsat jocul să continue.

Diferența s-a făcut în actul secund, după autogolul inexplicabil al lui Răzvan Oaidă, din minutul 66. Mijlocașul celor de la FCSB a fost surprins de o săritură falsă a lui Jovan Markovic, acesta a rămas pe călcâie, mingea l-a lovit în genunchi și a sărit în poarta lui Ștefan Târnovanu.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 4, cu 17 puncte, și cu un meci mai puțin disputat față de primele două clasate, Farul și Rapid - cu câte 24 de puncte.

De partea cealaltă, FCSB rămâne pe loc de baraj, locul 14, cu doar 8 puncte adunate în nouă meciuri jucate.

 

sursa => www.digisport.ro

 

MCZoPTYzNiZoYXNoPTM5Mjk3Y2Y5MDA4ZjRmYTgy

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate