Sari la conținut

[FOTBAL] Manchester City, ce lovitură! Erling Haaland: „Am ajuns la un acord!”


Javik

Postări Recomandate

Haaland%20FINAL.png?itok=q6iuu2xN

Manchester City a anunțat super transferul lui Erling Haaland, de la Borussia Dortmund.

Campioana Angliei a subliniat că a ajuns la un acord cu ocupanta locului 2 din Bundesliga, iar contractul cu Haaland ar urma să fie valabil de pe 1 iulie 2022.

Erling Haaland, noul jucător al lui Manchester City

Manchester City și Borussia Dortmund au ajuns la un acord cu Manchester City, iar acum mai rămâne doar ca fotbalistul să-și pună semnătura pe contract, ceea ce este doar o formalitate.

„Toată lumea știe situația lui Haaland. Borussia Dortmund și Manchester City mi-au spus că nu am voie să vorbesc despre asta până nu se anunță oficial. Îmi cer scuze, nu mi s-a permis să vorbesc despre acest subiect”, spunea Pep Guardiola, chiar înaintea anunțului făcut de semifinalista Ligii Campionilor.

Catalanul ar urma să se bazeze pe o super echipă în sezonul viitor, în care liderul din Premier League își propune iar să devină campioana Europei.

Cum ar putea arăta Manchester City în sezonul 2022-2023: Ederson – Walker, Laporte, Dias, Cancelo – De Bruyne, Rodri, Bernardo Silva – Foden, Haaland, Sterling.

echipa-posibila-City.png

sursa: prosport.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate