Sari la conținut

[FOTBAL] Cristi Dumitru, împrumutat de FCSB la FC Argeș, anunț despre viitorul său. Unde vrea să joace sezonul viitor


Postări Recomandate

Cristi Dumitru, fotbalist împrumutat de FCSB la FC Argeș până la finalul sezonului, a vorbit despre viitorul său.

aGFzaD0wZGMxNjJlOTI3YWU3ZDg4MTBhZDkzOTM1

După meciul cu CFR Cluj, pierdut 0-6, atacantul de 20 de ani a fost întrebat dacă a semnat definitiv cu FC Argeș, în contextul în care apăruse un astfel de anunț pe contul său de Instagram, care, însă, a fost spart.

Cristi Dumitru, fotbalist împrumutat de FCSB la Argeș, anunț despre viitorul său. Unde vrea să joace sezonul viitor

Cristi Dumitru a ținut să dezmintă informația și să anunțe că nu a semnat cu FC Argeș, însă a recunoscut că și-ar dori să joace la Pitești și sezonul viitor.

”Nu, nu am semnat. N-am semnat încă, eu mi-aș dori să rămân în continuare, dar nu eu decid”, a anunțat Cristi Dumitru.

În privința meciului cu CFR Cluj, Cristi Dumitru a recunoscut că prestația echipei sale e inexplicabilă.

”Am început binișor meciul, am avut ocazie în minutul 1 și apoi am luat gol imediat. Apoi, na, au venit golurile rând pe rând, 3-0, 4-0, e prima dată când mi se întâmplă așa ceva. Nu ne-am obișnuit, dar ce să facem?

Am jucat cu echipele din față, mult mai bune. Am luat 27 de goluri în 7 etape... Am fost în campionat o echipă bună, apoi am intrat în play-off și probabil a intervenit o automulțumire”, a spus Cristi Dumitru.

Cristi Dumitru, două goluri și două assist-uri în acest sezon

Cristi Dumitru a jucat, cu succes, la FC Argeș și în a doua parte a stagiunii trecute, iar împrumutul de la FCSB a continuat și în acest sezon, însă nivelul evoluțiilor a scăzut considerabil.

În cele 30 de meciuri bifate, doar 12 din postura de titular, Cristi Dumitru a reușit să marcheze de două ori și să ofere două assist-uri.

Etichete: cristi dumitru , fc arges - cfr cluj

Sursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate