Sari la conținut

[FOTBAL] Fotbalistul care recunoaște că s-ar alege singur pentru Balonul de Aur: ”Vreau să am măcar un singur vot!”


jAN

Postări Recomandate

YTgxOTRiNTUxZjIzMzgxMmY3ODYxODgxMWM5Yw==

     Jorginho este considerat unul din principalii favoriți la câștigarea Balonului de Aur din acest an, după succesele obținute cu Chelsea și cu naționala Italiei. 

     Mijlocașul de 29 de ani a fost întrebat cu cine ar vota pentru acest premiu, iar replica lui a fost una amuzantă. 

     “Aș vota cu ...Jorginho! Dacă eu nu votez pentru mine, atunci cine? Vreau să am măcar un singur vot!”, a glumit Jorginho.

        Jorginho: ”Kevin de Bruyne are o inteligență peste medie!”

     Fotbalistul de origine braziliană, dar care a ales să îmbrace tricoul squadrei azzurra, are totuși un fotbalist pe care îl admirăm chiar dacă îi este rival în campionatul Angliei. 

     ”Cred că aș vota pentru  Kevin de Bruyne pentru tot ce a realizat și pentru fotbalul frumos pe care-l etalează de mai mult timp.

     Este o încântare să-l urmărești, este un jucător care înțelege fotbalul, cu o inteligență peste medie”, a precizat Jorginho.

      El are un singur regret după un an în care a ridicat în brațe UEFA Champions League și trofeul de campion european la EURO 2020. Mama lui nu a putut fi prezentă la turneul final. 

     ”Mi se face pielea de găină când mă gândesc la aceste finale. Din păcate, ea s-a întors în Brazilia după finala Ligii Campionilor.

     Apoi, a vrut să vină pentru EURO 2020, dar trebuia să stea în carantină și nu mai era timp suficient”, a mărturisit mijlocașul.

 

sursa:digisport.ro

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate