Sari la conținut

"Am luat niște goluri de copii mici, n-ai voie așa ceva!". Ilie Poenaru, reacție dură după eșecul cu FCSB


PlayZeeK. # GFX

Postări Recomandate

  • FCSB s-aaGFzaD1lNWMxYWRkYTNlZTI4NzA3MzMxYmNmN2Vi
  • Ilie Poenaru, antrenorul ilfovenilor, nu a putut veni la meci, după ce a fost testat pozitiv la COVID-19, cu o zi înainte de meci. Locul său a fost luat de Marin Dună.
  • "Am luat niște goluri de copii mici, n-ai voie așa ceva!". Ilie Poenaru, reacție dură după eșecul cu FCSB
  • Poenaru a urmărit meciul la TV și a fost dezamăgit de cele două goluri încasate de echipa sa. Antrenorul spune că jucătorii au părut relaxați, având în vedere că și-au atins obiectivul și s-au calificat în play-off.
  • "Nu am fost mulțumit de ce am văzut, poate prima repriză a fost destul de bună, când am și avut câteva situații, am ajuns de multe ori în careul lor. Am avut și două cornere din care puteam să înscriem, dar a doua repriză a fost total diferită. În a doua repriză n-am mai pus presiune, n-am mai avut ocazii și n-am înțeles de ce.
  • Noi încercăm să le dăm motivație jucătorilor, dar, la ora jocului, exprimarea ține doar de ei. Nemaiavând presiunea clasamentului, intervine relaxarea. S-a văzut aseară și la noi, pentru că golurile pe care le-am luat aseară sunt de copii mici. N-ai voie așa ceva, să pierzi omul din marcaj, să nu te informezi, fundașii laterali să nu strângă. Aceste greșeli le-au făcut niște jucători cu experiență, la care nu mă așteptam. Locul 6 e al nostru, dacă ne prezentăm în continuare așa", a spus Ilie Poenaru, la Pro X.
  • În urma acestui rezultat, FCSB a revenit pe primul loc, cu 39 de puncte, la o lungime în fața lui CFR Cluj. Academica Clinceni e pe poziția a șasea, cu 22 de puncte, la egalitate cu FC Botoșani.
  • impus pe terenul celor de la Academica Clinceni, scor 2-0, iar bucureștenii au revenit pe primul loc în Liga 1.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate