Sari la conținut

Propunere modificare grade TS3 / Propunere pentru serverele noi / Propunere verificare conturi forum


Tavvy

Postări Recomandate

Hei! Din nou!
Inainte de a specifica ce doresc sa se modifice pe TS, as vrea sa stiu de ce fix propunerea mea de acum 2-3 saptamani a fost mutata la Arhiva :P 

Sa trecem la propunerea de pe TeamSpeak:
1. Modificari mai corecte la permisele si puterea fiecarui grad pe TeamSpeak
2. Cei ce au Detinator Server + si Lider MIX-Area + sa vada lista de banuri data de ei si daca e cazul, sa poata scoata banul dat
3. Pentru ca s-au mai aerisit gradele mai mari pe TeamSpeak, ar trebui ca gradele de Manager TS3 si Support TS sa le detina persoanele competente, care se ocupa de ceva anume si sunt online cel putin 2-3 ore pe TS, nu doar pe MUTE sau inactivi
4. La gradele de la Channel Group sa fie urmatoarele si in aceasta ordine:
- Fondator Server (este, dar inlcuieste Detinator Server care are deja grad pe global) poate adauga CLAN TAG, Poate da BAN pana la 24 ore, poate da kick server + canal / interdictie / cenzura etc., poate intra la sub-canalele parolate fara a adauga parola
- Manager Server (inlocuirea lui Fondator Server) poate da BAN pana la 12 ore, poate da kick server + canal / interdictie / cenzura etc., poate intra la sub-canalele parolate fara a adauga parola
- Administrator Server (este) poate da BAN pana la 6 ore, poate da kick server + canal / interdictie / cenzura etc., poate intra la sub-canalele parolate fara a adauga parola
- Super-Moderator (este) poate da BAN pana la 3 ore, poate da kick canal / interdictie / cenzura etc., poate intra la sub-canalele parolate fara a adauga parola
- Moderator Server (este) poate da BAN pana la 60 minute, poate da kick canal / cenzura, poate intra la sub-canalele parolate fara a adauga parola
- VIP (este) poate intra la sub-canalele parolate fara a adauga parola
- Nume Rezervat (adaugare ca un beneficiu) nu va avea multe permisii, dar majoritatea avem persoane ce intra pe server si n-au niciun grad si le mai dam Team Leader sa aibe si ei ceva acolo
- Grupele Primare nu-si au rostul pe comunitate, pot fi sterse
5. Cei care au Detinator Server (sau mai mult) si Lider MIX-Area (sau mai mult) sa poata oferi gradul de Domnisoara pe TeamSpeak. Cred ca suntem majoritatea intregi la creier si nu se vor da acest grad daca nu si dovedeste ca este o fata vorbind mai mult timp cu noi

 

Sa trecem la propunerea despre serverele noi care doresc sa se afilizeze pe aceasta comunitate:
- Dupa cum s-a vazut destul de clar, este un parteneriat cu firma EnixServer.Ro in care ofera servere de 6 euro sau 8 euro cu o protectie foarte buna. Ar fi ok, ca persoanele ce vin cu cereri de afiliere si au un server cu 0 playeri, sa aibe recomandarea de a cumpara de la EnixServer
- In prezent, sunt 25 de servere pe comunitate, dintre care cel putin 6 servere au maxim 6 postari pe sectiunea lor de forum. Verificati serverele cei in masura, luati legatura cu fondatorii si spuneti-le sa se ocupe de server. Degeaba sunt 25 servere daca doar 10 populeaza cat de cat comunitatea
- mai aspri la acceptarea serverelor pe comunitate. Nu mai acceptati servere care nu au 32 sloturi (exceptie ar face cele care au un mod de joc mai diferit ceea ce sigur nu-l va face full decat din jucatori fideli), ce au hosturi de la firme fantoma si n-au nici serverul pus pe gametracker si dat claim la el :) 
- mai aspri si cu serverele mai vechi, ce doresc sa vina pe aceasta comunitate. Intr-o luna au venit si au plecat destul de multe servere. Verificati-le putin istoricul, vedeti daca sunt serioase serverele, iar cele care au facut cel putin o problema din cauza lor pe o comunitate, n-ar trebui sa caute aici niciodata, pentru ca o va face si aici. Omul nu se schimba cand da de faima :) 
- daca sunt serverele clasice, le dati un termen de 7 zile sa puna la punct serverul cu toate plugin-urile posibile si forum si inca 7 zile sa caute un mic staff si sa populeze cat de cat serverul. Deja vad servere aici cu 0-5 playeri si au aproape o luna :P 
- daca sunt servere cu un alt mod (bhop, zombie, soccer, GunGame sau alte moduri care nu sunt asa populate), le dati un termen de 7 zile sa puna la punct serverul cu tot cu forum si inca aproximativ 14 zile sa caute persoane in staff si popularea lui, iar daca este cazul, sa fie cat de cat ajutate de staff-ul comunitatii prin popularea lui (mesaje undeva pe forum in care se evidentiaza servere cu un mod care nu se populeaza foarte rapid)

Cum am specificat si in propunerea trecuta, care a fost mutata la arhiva, poate am suparat pe cineva :P , sunt foarte multe conturi care fac reclama pe conturile lor, care au anumite grade de Manager Server desi sunt inactivi sau serverele nu mai sunt, care au semnaturi cu melodii, in loc sa fie o semnatura normala, care au la User Title servere de pe alte comunitati si altele. Stiu, e destul de greu sa verifici toti utilizatorii, dar se poat verifica intai cei care au grad ce au pe cont, iar apoi userii normali verificati cei care s-au conectat in ultimele 24 ore sau se pot tria la mai multe persoane si intr-o saptamana, in 6-10 oameni, se verifica fiecare utilizator de pe LeagueCS.Ro 

 

Cam acestea au fost propunerile mele, as dori sa nu mai mutati cererea mea la arhia, chiar daca este sau nu acceptata!
Nu voi ajuta cu nimic din propunerile mele, sunt propuneri ce ajuta comunitatea, nu pe mine! Am vrut sa ajut comunitatea cu toate cunostintele mele, dar am fost respins :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

7 hours ago, Pomarleanu said:

- In prezent, sunt 25 de servere pe comunitate, dintre care cel putin 6 servere au maxim 6 postari pe sectiunea lor de forum. Verificati serverele cei in masura, luati legatura cu fondatorii si spuneti-le sa se ocupe de server. Degeaba sunt 25 servere daca doar 10 populeaza cat de cat comunitatea
- mai aspri la acceptarea serverelor pe comunitate. Nu mai acceptati servere care nu au 32 sloturi (exceptie ar face cele care au un mod de joc mai diferit ceea ce sigur nu-l va face full decat din jucatori fideli), ce au hosturi de la firme fantoma si n-au nici serverul pus pe gametracker si dat claim la el :) 
- mai aspri si cu serverele mai vechi, ce doresc sa vina pe aceasta comunitate. Intr-o luna au venit si au plecat destul de multe servere. Verificati-le putin istoricul, vedeti daca sunt serioase serverele, iar cele care au facut cel putin o problema din cauza lor pe o comunitate, n-ar trebui sa caute aici niciodata, pentru ca o va face si aici. Omul nu se schimba cand da de faima :) 
- daca sunt serverele clasice, le dati un termen de 7 zile sa puna la punct serverul cu toate plugin-urile posibile si forum si inca 7 zile sa caute un mic staff si sa populeze cat de cat serverul. Deja vad servere aici cu 0-5 playeri si au aproape o luna :P 
- daca sunt servere cu un alt mod (bhop, zombie, soccer, GunGame sau alte moduri care nu sunt asa populate), le dati un termen de 7 zile sa puna la punct serverul cu tot cu forum si inca aproximativ 14 zile sa caute persoane in staff si popularea lui, iar daca este cazul, sa fie cat de cat ajutate de staff-ul comunitatii prin popularea lui (mesaje undeva pe forum in care se evidentiaza servere cu un mod care nu se populeaza foarte rapid)

Aici iti dau dreptate dar in ce spui tu acolo regula este cu 2 saptamani nu 7 zile pt serverele mai putin populate atat pe sv cat si pe ts iar legat de sv mai mici de 32 sloturi este o idee buna ca si eu zic la fel sa nu mai acceptam sv mai mici de 32 sloturi.

Legat de grade si culorile lor aici il las pe colegul meu X-tream sa raspunda el

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citat

2. Cei ce au Detinator Server + si Lider MIX-Area + sa vada lista de banuri data de ei si daca e cazul, sa poata scoata banul dat

  • Nu cred ca este ceva ok, cine primeste ban poate sa faca cerere pe forum iar cei care se ocupa de TeamSpeak3 o sa ii dea unban.
  • Cei care au gradele mentionate de tine pot sa nu dea ban permanent, sa il sanctioneze cu cateva minute/ore/zile.
  • Daca o sa primeasca acces se pot scoate banuri aiurea (avand acces la tot banlistul)

 

 

 

 

Citat

3. Pentru ca s-au mai aerisit gradele mai mari pe TeamSpeak, ar trebui ca gradele de Manager TS3 si Support TS sa le detina persoanele competente, care se ocupa de ceva anume si sunt online cel putin 2-3 ore pe TS, nu doar pe MUTE sau inactivi

  • In momentul de fata Suport are Subi, Adi si Bluehasky (au fiecare cate o atributie si activitate) iar la Manager TS3 este liber, nu are nimeni momentan gradul.

 

 

 

 

Citat

4. La gradele de la Channel Group sa fie urmatoarele si in aceasta ordine:

  • Unele grade de Channel Group cred ca au acces sa intre pe canalele cu parola doar daca acelea sunt Sub-Canalele serverului. (nu are rost sa aibe acces sa intre pe toate canalele cu parola de pe tot serverul de teamspeak3).
  • Cred ca ar fi ok ca gradul de Fondator Server sa aibe acces la ban cateva minute dar nu mai mult, este deja cenzura si interdictie canal.
  • Gradul de " Nume Rezervat " nu prea cred ca isi are rostul dar ca o rezolvare cred ca am putea modifica gradul de " Operator " in Player Server , nimeni nu prea il foloseste plus ca este deja tag cu serverul si ai cam avea ce sa ii dai unui jucator de pe serverul tau.
  • Nu cred ca este ok ca sa aibe acces la gradul de Domnisoara, daca chiar sunt fete de la servere tot timpul a venit un Detinator al serverului si ne-a cerut gradul daca a fost nevoie.

 

 

 

 

Citat

- Dupa cum s-a vazut destul de clar, este un parteneriat cu firma EnixServer.Ro in care ofera servere de 6 euro sau 8 euro cu o protectie foarte buna. Ar fi ok, ca persoanele ce vin cu cereri de afiliere si au un server cu 0 playeri, sa aibe recomandarea de a cumpara de la EnixServer

  • Este deja un topic care recomanda firma respectiva, nu putem sa le bagam pe " gat " acest host , cine doreste cumpara si cine nu, nu cumpara.

 

 

 

 

Citat

- In prezent, sunt 25 de servere pe comunitate, dintre care cel putin 6 servere au maxim 6 postari pe sectiunea lor de forum. Verificati serverele cei in masura, luati legatura cu fondatorii si spuneti-le sa se ocupe de server. Degeaba sunt 25 servere daca doar 10 populeaza cat de cat comunitatea

  • Noi nu putem obliga pe nimeni sa se ocupe de serverul lui, ca sa te ocupi de un server, sa ai playeri si admini trebuie sa investeti bani, playerii nu vin asa din senin.
  • Trebuie sa ii acceptam pe toti, nu doar pe aia care au servere populate.

 

 

 

Citat

- mai aspri la acceptarea serverelor pe comunitate. Nu mai acceptati servere care nu au 32 sloturi (exceptie ar face cele care au un mod de joc mai diferit ceea ce sigur nu-l va face full decat din jucatori fideli), ce au hosturi de la firme fantoma si n-au nici serverul pus pe gametracker si dat claim la el :)
- mai aspri si cu serverele mai vechi, ce doresc sa vina pe aceasta comunitate. Intr-o luna au venit si au plecat destul de multe servere. Verificati-le putin istoricul, vedeti daca sunt serioase serverele, iar cele care au facut cel putin o problema din cauza lor pe o comunitate, n-ar trebui sa caute aici niciodata, pentru ca o va face si aici. Omul nu se schimba cand da de faima :)

  • Nu este ok sa punem restrictii de genul, trebuie sa fie loc pentru toata lumea.
  • Ce istoric putem verifica unei persoane ce isi deschide server, ne apucam sa ne uitam pe toate comunitatile pana ii gasim istoricul? Nu are rost, cine vrea sa ramana aici bine cine nu i se scoate categoria si asta este.

 

 

 

Citat

- daca sunt serverele clasice, le dati un termen de 7 zile sa puna la punct serverul cu toate plugin-urile posibile si forum si inca 7 zile sa caute un mic staff si sa populeze cat de cat serverul. Deja vad servere aici cu 0-5 playeri si au aproape o luna :P
- daca sunt servere cu un alt mod (bhop, zombie, soccer, GunGame sau alte moduri care nu sunt asa populate), le dati un termen de 7 zile sa puna la punct serverul cu tot cu forum si inca aproximativ 14 zile sa caute persoane in staff si popularea lui, iar daca este cazul, sa fie cat de cat ajutate de staff-ul comunitatii prin popularea lui (mesaje undeva pe forum in care se evidentiaza servere cu un mod care nu se populeaza foarte rapid)

  • Serverele afiliate deja beneficiaza de ajutor tehnic din partea Staffului LeagueCs.
  • Nu putem sa ii luam noi la rost sa isi puna serverul la punct.
  •  

 

 

 

Citat

Cum am specificat si in propunerea trecuta, care a fost mutata la arhiva, poate am suparat pe cineva :P , sunt foarte multe conturi care fac reclama pe conturile lor, care au anumite grade de Manager Server desi sunt inactivi sau serverele nu mai sunt, care au semnaturi cu melodii, in loc sa fie o semnatura normala, care au la User Title servere de pe alte comunitati si altele. Stiu, e destul de greu sa verifici toti utilizatorii, dar se poat verifica intai cei care au grad ce au pe cont, iar apoi userii normali verificati cei care s-au conectat in ultimele 24 ore sau se pot tria la mai multe persoane si intr-o saptamana, in 6-10 oameni, se verifica fiecare utilizator de pe LeagueCS.Ro 

  • O sa incercam sa mai "curatam" conturile dar este greu ca la toti userii sa le verifici profilul pentru ca sunt multi.

 

 

 

Asta este parerea mea, asteptam si parerile colegilor mei din STAFF.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate