Sari la conținut

"Am plâns toată noaptea". Drama lui Kylian Mbappe, înaintea primei finale Champions League din carieră


cosm1n.

Postări Recomandate

Paris Saint-Germain și Bayern Munchen se vor înfrunta în finala Ligii Campionilor, la Lisabona, duminică, de la ora 22:00, ÎN DIRECT la Digi Sport 1.

CHAMPIONS LEAGUE
Kylian Mbappe, după accidentarea din finala Cupei Franței / Foto: Profimedia
Astra - FCSB (sâmbătă, ora 21:00, Digi Sport 1)

Sevilla - Inter (vineri, ora 22:00, Digi Sport 1)


Înaintea turneului Final 8 de la Lisabona, Kylian Mbappe era incert. Starul parizienilor suferise o accidentare la gleznă în meciul cu Saint-Etienne, din finala Cupei Franței, și nu știa dacă își va mai putea ajuta echipa.

Kylian Mbappe, afectat și mental din cauza accidentări: "Am plâns toată noaptea"
Campionul mondial a jucat timp de aproximativ jumătate de oră în meciul cu Atalanta, din sferturi, reușind o pasă decisivă pentru o victorie dramatică. Cu Leipzig (3-0) a fost titular, așa cum, cel mai probabil, se va întâmpla și în finala cu Bayern.

Chiar dacă a trecut peste accidentare, Mbappe recunoaște că a fost foarte afectat numai de ideea că ar putea rata fazele superioare are Ligii Campionilor și o posibilă performanță uriașă a formației din Paris.

"Am plâns toată noaptea. Apoi am realizat că pot afecta echipa prin starea mea. Mi-am zis că trebuie să ajut echipa. Dacă nu pot pe teren, măcar printr-o stare bună", a spus Mbappe, pentru Kicker, referitor la accidentarea din luna iulie.

"Am scăpat de durere, însă accidentarea nu a trecut, nu e totul perfect încă, dar am venit aici să câștig", a adăugat Mbappe, plin de încredere în șansele lui PSG de a deveni regina Europei.

Pentru Kylian Mbappe va fi prima finală a Ligii Campionilor din carieră. Atacantul de 21 a mai ajuns până în penultimul act, în sezonul 2016/2017, când evolua pentru AS Monaco.

30 de goluri și 19 pase decisive a reușit Mbappe în cele 36 de meciuri din acest sezon.
VIDEO Assist-ul lui Mbappe pentru victoria c

digisport.ro

image.thumb.png.d1e47deb629da03272a689a64af61c93.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate