Sari la conținut

Toată Serbia e cu Novak Djokovic. Premierul țării, atac la contestatarii lui Nole: ”Stau pe canapea și critică!”


Erikutz

Postări Recomandate

image.thumb.png.9f715e93913b6e78492421c2c3e2d601.png

Criticat și pus la zid de mai toată lumea, după dezastrul de la Adria Tour, Novak Djokovic (33 de ani) și-a găsit un aliat de rang înalt. Prim ministrul Serbiei, Ana Brnabic (44 de ani), a sărit în ajutorul liderului ATP.

 

Novak Djokovic, apărat de premierul Serbiei: ”E greșeala noastră, că noi am ridicat restricțiile!

Într-un interviu acordat presei locale, premierul a spus că ar vrea ca Djokovic să fie scutit de atacurile la care e supus. ”Aș prefera ca lumea să mă blameze pe mine, ca prim ministru, dacă asta ar însemna că Novak e lăsat în pace”, a declarat Brnabic.

E greșeala noastră, că noi am ridicat restricțiile. Dacă nu am fi făcut asta, turneul nu s-ar fi jucat, așa că lăsați-l pe omul care dorea să facă ceva bun și curajos”, a mai zis premierul, care i-a taxat pe cei care ”stau pe canapea și critică bunele intenții ale lui Djokovic”.

”Îl susțin total. El a vrut să facă bine și să strângă bani nu doar pentru noi, în Serbia, ci și în scop umanitar. În această pandemie, nu știi dacă era momentul potrivit pentru acel turneu”, a explicat Ana Brnabic.

image.thumb.png.d31741ac6cee4f2c1aca8e9219ec297f.png

 

Sursa: Click

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate