Sari la conținut

"Să facem schimb de tricouri până nu ajungi la Real". Răspunsul puştiului de 60 de milioane de euro dorit de madrileni


IoNuT™

Postări Recomandate

Paris Saint-Germain v Stade Rennais FC - 2019 Trophée des Champions

 

De ceva timp, Real Madrid a pus ochii pe puştiul de 17 ani, Eduardo Camavinga, văzut drept înlocuitor pentru Casemiro, însă cei de la Rennes cer o avere pentru el.


Între timp, mijlocaşul central, care a comentat şi interesul madrilenilor, a povestit un episod amuzant prin care a trecut.

"Odată, la Amiens, în Cupa Ligii, un adversar mi-a spus: 'Trebuie să facem schimb de tricouri până nu ajungi la Real Madrid'. Dar eu nu prea aveam chef de glume, tocmai am fost eliminaţi. Însă după aceea, m-am gândit din nou la asta şi m-a pufnit râsul", a spus Camavinga, potrivit publicaţiei Getfootballnewsfrance.

În acest sezon, Camavinga a jucat în 36 de meciuri oficiale pentru Rennes, a marcat un gol şi a dat două pase decisive.

30 iunie 2022 este data scadentă a contractului lui Camavinga cu Rennes.
Camavinga, dorit de Real Madrid
Eduardo Camavinga are doar 17 ani, însă are deja un joc foarte matur la mijlocul terenului. Astfel, era evident ca marile cluburi să pună ochii pe el.

"Chiar nu am nimic de-a face cu tot ce ţine de negocieri şi discuţii în timpul sezonului. Dar dacă ar fi o înţelegere semnificativă la jumătatea sezonului (n.r.: făcută de Rennes pentru ca jucătorul să mai rămână un sezon), sincer, aş şti despre asta. (...) Bineînţeles, e frumos ca echipe mari să se intereseze de mine, dar în sens invers, eu nu sunt interesat de asta. În special pentru că mă simt bine la Rennes. Vom vedea ce urmează. Îi las pe agenţii şi pe părinţii mei să se ocupe cu asta", a spus Camavinga.

Tânărul mijlocaş a şi glumit în ceea ce priveşte viitorul său.

"Ceea ce ştiu despre viitorul meu este că voi ajunge la Fougers, liber de contract, pentru a-mi termina cariera. Voi cere doar ceva mărunţişuri de la alimentară după meciuri. Mai exact, suc de mere", a explicat Camavinga.

37,5 milioane de euro este cota de piaţă a lui Eduardo Camavinga, potrivit publicaţiei de specialitate Transfermarkt.
60 de milioane de euro cere Rennes pentru a-l ceda pe Camavinga.

 

 

sursa:             DigiSport

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate