Sari la conținut

"Mie mi-ar plăcea în Maldive, să avem insula FCSB și insula Craiova". Ideea mutării Ligii 1, ironizată de un antrenor


crd

Postări Recomandate

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, LIGA 1 CASA PARIURILOR (8.03.2020)

Președintele Klaus Iohannis a anunțat astăzi că sportivii profesioniști își pot relua cantonamentele din data de 15 mai, după expirarea stării de urgență de pe teritoriul țării noastre.

Totuși, antrenorul Chindiei Târgoviște nu a ratat prilejul de a glumi pe seama propunerii venite dinspre FRF.

"Mă uit în presă și mă minunez la unele declarații, îmi vine să râd. Mai era aia cu Antalya. Mie mi-ar fi plăcut în Maldive, în Mauritius, în Seychelles!

Jucam între insule. Insula Chindia contra insula Dinamo. Insula FCSB contra insula Craiova. Mai făceam și un scuba diving. Era o chestie interesantă!", a spus Moldovan, la emisiunea Fotbal Club, de la Digi Sport.

Viorel Moldovan: Cum să mă antrenez câte doi, câte trei? Ce e prosteala asta?

Tehnicianul de la Chindia a dezvăluit că îi va fi foarte dificil să își pregătească echipa respectând măsurile de siguranță impuse de autorități.

Totuși, Moldovan spune că va fi nevoit să se adapteze și să încerce să salveze echipa de la retrogradare.

"Câte doi, câte trei? Ce antrenamente sunt alea? Cum să mă antrenez cu câte doi, trei, cinci? Ce e prosteala asta? Mă uitam azi, am fost la un service, era plin, lucrau oamenii, șantierele vuiesc, lucrează.

Mă uit și mă minunez. Nu e o critică, e o constatare. Nu mai înțeleg nimic în momentele de față", a mai spus Moldovan.

Sursa: digisport.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate