Sari la conținut

Moment emoționant la Cluj, în noaptea de Înviere: "Se doreşte a fi un simbol de speranţă"


Mădălin.

Postări Recomandate

ZDIwZmJlZTg5OWZmOWI2Yzk5N2RmNmM5YWFhNjk=

Organizatorii Sports Festival au explicat de unde a venit ideea: "Se doreşte a fi un simbol de speranţă şi recunoştinţă pentru pasiunile care unesc Clujul. Sâmbătă seara, la ora 20.30, vom da drumul mai multor reflectoare pe care le-am montat pe BT Arena. Ele vor lumina cerul toată noaptea, iar fasciculele vor putea fi văzute de toţi cei care locuiesc în apropiere sau în zonele înalte ale oraşului.

Moment emoționant la Cluj, în noaptea de Înviere: "Am vrea să privim un pământ luminat"
Am vrea să privim un pământ luminat, să vedem reflectoare aprinse pe fiecare stadion, teren de tenis, pârtie de ski, traseu de formula 1, hipodrom, sală de sport, teren din curtea şcolii. Acolo ne vom revedea din nou cu bucurie şi ne vom aplauda din nou campionii", anunță organizatorii.

A treia ediție a Sports Festival a fost blocată de pandemia de COVID-19. Festivalul era programat în perioada 11-14 iunie, iar Adrian Mutu ar fi trebuit să aibă parte de meciul său de retragere. Pe Cluj Arena urmau să apară nume precum Alessandro Del Piero, Francesco Totti, Andrea Pirlo sau Fabio Cannavaro.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate