Sari la conținut

[DISCUTIE] Olanda - Anglia


Olanda - Anglia  

6 membri au votat

  1. 1. Cine credeți că va câștiga meciul?

    • Olanda
      2
    • Egalitate
      1
    • Anglia
      3


Postări Recomandate

Discuții despre Olanda - Anglia

 

Salutare tuturor. Mâine seară, începând cu ora 22:00 are loc partida de fotbal dintre Olanda și Anglia. Olanda, cu un joc rapid și tehnic, va încerca să-și impună stilul împotriva unei echipe engleze bine organizate și plină de vedete. Fanii se așteaptă la un duel echilibrat, plin de tensiune și momente spectaculoase, în care ambele echipe vor lupta pentru un loc în finală.

Jucători de urmărit:

Olanda: Cody Gakpo (Atacant)

Anglia: Buyako Saka (Atacant)

Arbitrajul va fi realizat de către arbitrul german Felix Zwayer la centrul terenului.

Este un meci cu importanță pentru EURO 2024, fiind decisivă calificarea în finala turneului din acest an.

Ce pronostic aveți pentru acest meci și cum credeți că se va termina această partidă?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, sincer să fiu Anglia nu m-a impresionat deloc în acest campionat european și nici Olanda, la cum s-au jucat ultimele partide aș merge pe un mare X și să se dedică iar la penalty-uri.
În finală totuși e o echipă care merită să fie acolo (Spania) care merg pe ei că o să caștige.

@Voltistervarianta pentru X? Asta vreau să votez 

Editat de RĂDUCU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@RĂDUCU am pus și varianta pentru X. Și ai dreptate. Sunt șanse să se dispute în prelungiri sau la penalty-uri, cu o șansă în plus totuși Olanda.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, Voltister a spus:

@RĂDUCU am pus și varianta pentru X. Și ai dreptate. Sunt șanse să se dispute în prelungiri sau la penalty-uri, cu o șansă în plus totuși Olanda.

Nu-mi place nici de Anglia și nici de Olanda cum joacă, Spania are și avantajul că are o zi în plus de odihnă dacă meciul acesta se joacă în 120 de minute o să fie foarte complicat pentru adversara Spaniei mai ales că Yamal și Niko sunt într-o formă bună.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Mă bucur ca ai abordat acest tip de subiect, fiind un meci important pentru deciderea finalei de la EURO 2024. 
Cu privire la meciul menționat mai sus, cu siguranță Anglia va trebui să se impună și să își arate propriile forțe pentru a ajunge în finală. 
Mult succes ambelor echipe! 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În ciuda potențialului echilibrului din finala dintre Olanda și Anglia, inclin să cred că Anglia ar putea avea avantajul decisiv. Ei au demonstrat o apărare solidă pe tot parcursul turneului, susținută de jucători precum Jordan Pickford în poartă și o linie defensivă coezivă. De asemenea, tineretul lor promițător, cum ar fi Jadon Sancho și Declan Rice, aduce o energie și o creativitate care pot face diferența în momentele critice ale meciului. Capacitatea lor de a gestiona presiunea în fața unei finale importante ar putea să fie un factor decisiv în favoarea lor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

După mine Anglia are avantaj cu jucători care pot străluci în orice moment al meciului (ex: Jude Bellingham în meciul cu Slovenia).

Anglia va trece de Olanda, sunt de părere că în meciul de azi englezii vor reuși mult mai multe faze la poartă.

Editat de Răzvan-
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate