Sari la conținut

[PROPUNERE] Adăugare jocuri


BandB

Postări Recomandate

Nume : BandB

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : Adăugarea mai multor jocuri pe forum

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? :

Oricât de rău ne pare,cs16 este pe moarte,și nu are rost sa lăsăm comunitatea sa moara cu el,asa ca vreau sa propun aducerea de mai multe jocuri pe comunitate,momentan avem doar un sv de csgo,în rest doar cs16,eu as propune sa adăugăm și posibilitatea de deschidere pe comunitate a serverelor de samp,fivem posibil minecraft,totuși o sa ne axam pe cs16 cât va merge,dar eu zic ca ar fi bine sa avem un plan b în caz ca se duce de tot cs16,asta ajuta comunitatea cu mai multa publicitate,mai mulți membri activi,și multe altele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Orice tip de server, indiferent de joc, e binevenit pe LeagueCS. Am mai incercat in trecut sa aducem servere de SA:MP, etc, dar....nu a fost seriozitate din partea detinatorilor acelor servere

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez raspunsul,o sa vorbesc cu mai multi oameni,poate o sa ii fac sa vina la noi pe comunitate,imi pare rau sa aud ca nu au fost seriosi cei care au fost cu servere de SAMP,poate pe viitor o sa gasim niste oameni seriosi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un minus pentru detinatorii de alt tip de servere inafara de cs, poate fi faptul ca avem "CS" in "leagueCS"

Pentru jocuri forumistice sunt contra, mi se pare o sectiune inutila, la fel ca si altele deja existente, spre exemplu sectiunea de cfg-uri... imediat in 2014 si postam cfg-uri din 2008, mi se pare o categorie doar pentru posturi +1

Sunt pe comunitati din 2013 si pana in prezent, forumul si cs-ul va ramane mereu pasiunea mea, dar trebuie sa acceptam ca nu o sa mai fie ce a fost in trecut, si sectiunile de jocuri forumistice, cfg-uri, sport, si asa mai departe, dupa parerea mea sunt inutile. nustiu cate persoane stau si citesc stirile despre automobile pe un forum, spre exemplu.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Pentru acceptarea  pe comunitate a unor servere de cs2 , cs 1.6 csgo , respawn ( daca eliminam alea goale ) , etc ...  = +1 . Restul , jocuri forumiste contra.... a naufragiat de mult barca aia . 

E foarte greu sa ridici un server  ( indiferent de mod ) de la 0 in 2023. 

Foarte putini jucatori , foarte multe cheltuieli , foarte putini oameni "seriosi pe jocuri" :)

Spor. 

  • Like 1
  • UP 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator
Acum 5 ore, John @ Anormalii a spus:

Pentru acceptarea  pe comunitate a unor servere de cs2 , cs 1.6 csgo , respawn ( daca eliminam alea goale ) , etc ...  = +1 . Restul , jocuri forumiste contra.... a naufragiat de mult barca aia . 

E foarte greu sa ridici un server  ( indiferent de mod ) de la 0 in 2023. 

Foarte putini jucatori , foarte multe cheltuieli , foarte putini oameni "seriosi pe jocuri" :)

Spor. 

Am incercat eu sa ridic server de cs 1.6 de la 0 in 2023 pe la inceput si foarte multi bani cheltuiti si serverul nu imi statea mai mult de 20-22 playeri, cu 3-4 boosturi cumparate lunar

Da, cs 1.6 e pe moarte, daca sunt detinatorii de servere de csgo si alte jocuri sunt sigura ca sunt bine veniti pe comunitate.

  • Like 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator

Salut! Dupa parerea mea CS 1.6 este mort cam din 2020 pot spune, dar, multi oameni continua sa se joace acest joc vechi! Eu as vrea sa se adauge un alt server, alt joc, un exemplu ar fii World of Warcraft. Ne trebuiesc 2-3 oameni (developeri care sa se pricepe la developping si la fixarea bugurilor), iar inca 3-4 oameni seriosi care vor sa ajute cu reclama, restul usor usor se creste facand reclama, votand serverul pe diferite link-uri (aproape la fel ca si CS 1.6.) Acum nu stiu daca sunt doritori de a juca acest joc, chiar sunt tare curios, daca sunt oameni interesati, putem incerca, e greu la inceput, dar facand reclama, usor usor vom atrage playerii sa se joace! :) In rest, CS:Go, CS2, SA:MP sau Minecraft, rar am vazut servere populate.

 

Anyway, sper ca va place propunerea mea, asta ca sa nu mai fac alt topic. :D 

Editat de Alexandru06 @ LCS
  • Like 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea as spune ca inca e ajuns de capitolul “joc mort” cand vine vorba de Counter Strike 1.6 insa oamenilor le e frica de ceea ce e nou si apar sute de moduri in ultima perioada care sunt peste ceea ce ne era oferit cand jucam foarte multi acest joc si gaseam foarte greu 80% dintre pluginurile/modurile existente in perioada aceasta.

Multi s-au orientat catre moduri precum Classic deoarece este super lejer sa faci asta cand ajungi la o varsta intra super frumos acest mod de joc dimineata la cafea inainte de job sau problemele fiecaruia.

CS2 l-am putea cataloga ca fiind joc mort pe partea de servere comunitare deoarece Valve a ucis tot ce tinea de lucrul asta + ca de aici s-au reintors o mica parte din jucatorii de genu la CS 1.6. (fiecare update adus jocului respectiv = probleme aduse detinatorilor de servere de acest tip) si nici ca mai are rost sa zic ca inca nu exista un “SourceMod” acolo si ca se lucreaza pe diferite proiecte de pe github (CS2Fixes, CSSharp s.a.m.d.) si ca se tot confrunta cu crash-uri si altele.

Trebuie acordata de fiecare data o sansa fiecarui joc fiindca CS 1.6-le inca poate daca stiti cum sa aduceti un server pe picioare fara sa aiba niste pluginuri aruncate la misto si gata “avem server”.

Potrivit Steam Charts + sa nu ne mai gandim si la sutele de jucatori ce vin de pe client-urile cracked.

https://steamcharts.com/app/10

IMG_2230.jpeg

Si again chiar nu este o idee rea sa permitem noi proiecte in cadrul comunitatii noastre (bineinteles lucruri facute cu cap) precum un server de FiveM, Metin2, WoW si promovari aduse acestora.

Seara frumoasa tuturor! ❤️

Editat de csfweed01
  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@csfweed01

Atunci poate ne spui de ce majoritatea serverelor de cs1.6 mod jb,furien,paintball,xmas,zombie,deathrun, mod csgo , si asa mai departe, sunt maxim 10/32 si uneori nici atat. Si nu da vina pe detinatori, ca poate fi serverul configurat frumos dar pur si simplu sa nu fie populat

Fara boosturi serverele sunt goale, si cunosc servere cu cate 2 boosturi lunare la firme diferite, unde se baga destui de multi banuti daca stai sa le pui toate cap la cap

Iti pot numara maxim 10-15 servere pe care le cunosc care sunt cat de cat frecventate, cu jucatori steam on majoritatea si un staff unit. Cred ca stii foarte bine ca au fost comunitati care au avut 10 de ani de zile in spate si pana la urma s-au inchis, tocmai din cauzele astea

Cine se pricepe de aici de pe comunitate la servere de metin, am putea incerca cu un server de metin2, am ramas surprins zilele trecute cand am vazut ca inca se joaca la nivel mare, la fel si cu donatii si asa mai departe, insa sa faci un server de metin2 sau fivem bine configurat, necesita multa munca, timp si scripteri buni, nustiu daca la momentul actual este vre-un scripter pe comunitate sa se dedice la asa nivel

Editat de CATAHYPE;;
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, CATAHYPE;; a spus:

@csfweed01

Atunci poate ne spui de ce majoritatea serverelor de cs1.6 mod jb,furien,paintball,xmas,zombie,deathrun, mod csgo , si asa mai departe, sunt maxim 10/32 si uneori nici atat. Si nu da vina pe detinatori, ca poate fi serverul configurat frumos dar pur si simplu sa nu fie populat

Fara boosturi serverele sunt goale, si cunosc servere cu cate 2 boosturi lunare la firme diferite, unde se baga destui de multi banuti daca stai sa le pui toate cap la cap

Iti pot numara maxim 10-15 servere pe care le cunosc care sunt cat de cat frecventate, cu jucatori steam on majoritatea si un staff unit. Cred ca stii foarte bine ca au fost comunitati care au avut 10 de ani de zile in spate si pana la urma s-au inchis, tocmai din cauzele astea

Cine se pricepe de aici de pe comunitate la servere de metin, am putea incerca cu un server de metin2, am ramas surprins zilele trecute cand am vazut ca inca se joaca la nivel mare, la fel si cu donatii si asa mai departe, insa sa faci un server de metin2 sau fivem bine configurat, necesita multa munca, timp si scripteri buni, nustiu daca la momentul actual este vre-un scripter pe comunitate sa se dedice la asa nivel

Daca stam sa ne uitam la statisticile serverelor din alte tari in mare parte spre seara poti observa ca sunt peste 20+ toate (ex. serverul ala cu mod de tip Rocket League si altele) inclusiv si la noi in timpul weekend-ului + boost-uri alocate acestora ca stam chiar in 20+ si noi.

Lumea in mare parte isi mai doreste si ceva nou nu ca spre exemplu CSGO Remake-ul ala facut de renegade de-l are 150 de servere sau 15 servere cu Zombie Plague 6.2 unde si a pierdut deja tot farmecul.

Pe langa serverele cu mod Classic lumea isi doreste si moduri de tip farm (Zombie) cu lucruri noi aduse s.a.m.d. doar ca asta e o propunere si ca nici nu pot spune 100% ca CS 1.6 le inca este viu dar nici mort nu pot sa-l numesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

31 minutes ago, csfweed01 said:

Daca stam sa ne uitam la statisticile serverelor din alte tari in mare parte spre seara poti observa ca sunt peste 20+ toate (ex. serverul ala cu mod de tip Rocket League si altele) inclusiv si la noi in timpul weekend-ului + boost-uri alocate acestora ca stam chiar in 20+ si noi.

Lumea in mare parte isi mai doreste si ceva nou nu ca spre exemplu CSGO Remake-ul ala facut de renegade de-l are 150 de servere sau 15 servere cu Zombie Plague 6.2 unde si a pierdut deja tot farmecul.

Pe langa serverele cu mod Classic lumea isi doreste si moduri de tip farm (Zombie) cu lucruri noi aduse s.a.m.d. doar ca asta e o propunere si ca nici nu pot spune 100% ca CS 1.6 le inca este viu dar nici mort nu pot sa-l numesc.

Cred că incă nu ai prins ideea că băieții de mai sus au înțeles faptul că 1.6  e mort și că aici deja nu mai vorbim de posibilitatea populării cs-ului (jocului în sine) prin crearea de noi servere :)) Singura șansă de a menține încă o perioadă de timp oamenii pe jocul ăsta înseamna stoparea "fenomenului deschid server", și  încercarea de a colabora cu serverele deja existente

Știu că e comunitate axată pe cs, dar cum au specificat și ceilalți ar trebui luată în considerare opțiunea deschiderii unor servere din alte categorii de jocuri. Nu trebuie 8-9 ci strict câte unu bine configurat și  cu o echipă în spate pusă pe anumite funcțiuni (unul  sau  doi se ocupă de partea tehnică , unul de reclamă - tiktokuri, reels uri, nebunii din astea de prind acum -, altul de partea asta de poze, photoshop, să lucreze cot la cot cu cel de la reclamă, altul poate căuta informații despre alte servere și implicit poate veni cu idei noi, dacă nu poate combină mai multe idei din care să rezulte o idee unică pe care să o pună în aplicare cei de la tehnic și tot așa). Asta nu înseamnă să vină X sau Y cu nu știu ce server pentru că oamenii vin și pleacă. Dacă nu sunt satisfăcuți de jucătorii pe care ii pot culege de pe comunitate, nu au de ce să stea. Ceea ce rezultă ca aceste servere să fie unele oficiale, ale comunității. Acum nu zic ca fondatorii comunității să plătească tot ci să dea startul împreună cu cei din echipă care să contribuie lunar cu o mică parte.

Acum, în ceea ce privește afilierea serverelor private, ar trebui luat în considerare că nu vine nea Vasile cu un server de Fivem într-o comunitate de cs pentru că nu are ce face aici , ceea ce implică ca acel "cs" să însemne ceva, nu counter strike 1.6 joc din 2003. Poate o abreviere de la ceva mai important, nu știu. Cam astea ar fi opțiunile pentru extinderea 'orizontului LCS'.

Este strict o părere, cine vrea să o ia în considerare o ia, cine nu, nu. Am vrut să scriu asta pentru că unii înțeleg că suntem în 2023 iar alții au rămas focusați pe ideea ca mai poți face ceva dintr-un joc mort. Nu poți, ce a fost a fost, trecem  peste. Nu degeaba s-au închis nu știu câte comunități mari unde 1.6 predomina înainte :)) Dacă nu învățăm de la alții nu e bine, ca să nu o spun într-un mod mai urât.

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate