Sari la conținut

[Propunere / Sugestie] GameTracker


sezekz

Postări Recomandate

Am stat si am rumegat putin la faptul ca poate am eu ceva de editat in urma problemelor de la gametracker, aparent e o problema globala la scanning servers,

Am incercat cu hostname servers, switch claim, reclaim... nimic, iar eu personal nu vreau sa sterg serverul din gt pentru readaugare si cel mai probabil nimeni nu doreste asta.

Cu alte cuvinte, noi, managerii de servere nu avem ce face decat sa asteptam.

Am tinut sa mentionez pentru ca am primit mesaj privat de la @Ares si n-am idee daca sunt sau nu implicati in discutie si alti manageri.

 

hint: Afiliate Servers / Forum Management . Poate o sa avem cumva acolo si o sub-categorie "discutii generale" pentru eventuale probleme de genu' pe viitor,

mult mai easy decat mesaje private individual, tag-ul functioneaza perfect :) 

PS: Eu unu' habar n-am unde altundeva as fi putut face topic-ul asta.

 

EDIT: folositor - https://invisioncommunity.com/files/file/8617-group-mention/

Editat de sezekz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Salut . 

Problemele celor de la gametracker sunt multe si destul de vechi. Nu cred ca ceea ce se intampla acum ar trebui sa suprinda pe cineva . In ultimii ani si-au batut joc de tot ce inseamna servere vechi si noi de cs 1.6 . Practic , acel site nu cred ca iti aduce un beneficiu. Sunt destul de multe alternative pentru server stats  si din punctul meu de vedere , mult mai ok si mai realiste. 

Ca si propunere , nu am inteles mare lucru .  Te referi la o sectiune off-topic ? Daca da , nu prea ii vad rostul sincer deoarece vor aparea tot felul de discutii inutile pe acolo ( din punctul meu de vedere ).

In rest , nu prea are ce sa faca vreun detinator/manager de server cu acel site..... sugestia mea pentru acel site ar depasi limitele decentei acestui forum. 

Spor. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 minutes ago, John @ Anormalii said:

Salut . 

Problemele celor de la gametracker sunt multe si destul de vechi. Nu cred ca ceea ce se intampla acum ar trebui sa suprinda pe cineva . In ultimii ani si-au batut joc de tot ce inseamna servere vechi si noi de cs 1.6 . Practic , acel site nu cred ca iti aduce un beneficiu. Sunt destul de multe alternative pentru server stats  si din punctul meu de vedere , mult mai ok si mai realiste. 

Ca si propunere , nu am inteles mare lucru .  Te referi la o sectiune off-topic ? Daca da , nu prea ii vad rostul sincer deoarece vor aparea tot felul de discutii inutile pe acolo ( din punctul meu de vedere ).

In rest , nu prea are ce sa faca vreun detinator/manager de server cu acel site..... sugestia mea pentru acel site ar depasi limitele decentei acestui forum. 

Spor. 

Iti aduce defapt un beneficiu pentru anii de vechime si asta o sa se simta doar cand nu o sa mai existe gametracker, pana atunci eu consider gt superior oricarui online stats.

Ce am propus defapt nu e o sectiune de off-topic avand in vedere subiectul discutiilor, in special ca noi personal nu avem unde sa discutam genul de conversatii.

Pe de alta parte, n-am inteles niciodata cum staff-ul leaguecs doreste activitate dar e contra oricarei surse de conversatii on/off-topic (idem pentru partea de design / creatii personale)

link-ul nu este pentru detinatori ci pentru fondatorii comunitatii, limita decentei nu are legatura deloc cu aplicatia plug-in-ului, defapt este un beneficiu extrem de mare,

mai explicit, in loc sa dau tag fiecarui manager, folosesc simplu @Manager

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

In momentul in care tu vei folosi acest tag de @manager , vei da tag la 200 de persoane sau cati manageri sv sunt , nu doar detinatori. Multi dintre ei vor vorbi in necunostinta de cauza , daca o vor face.

Nu suntem impotriva oricarei surse de conversatii . Pentru asta exista Teamspeak / Discord. Se poate organiza oricand o sedinta cu managerii ( detinatorii ) de server si se discuta cateva chestiuni . 

In alta ordine de idei , daca eu sunt contru unei propuneri asta nu inseamna ca aceasta comunitate va fi impotriva propunerii tale . Fiecare are dreptul sa-si exprime o parere argumentata . 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Just now, John @ Anormalii said:

In momentul in care tu vei folosi acest tag de @manager , vei da tag la 200 de persoane sau cati manageri sv sunt , nu doar detinatori. Multi dintre ei vor vorbi in necunostinta de cauza , daca o vor face.

Nu suntem impotriva oricarei surse de conversatii . Pentru asta exista Teamspeak / Discord. Se poate organiza oricand o sedinta cu managerii ( detinatorii ) de server si se discuta cateva chestiuni . 

In alta ordine de idei , daca eu sunt contru unei propuneri asta nu inseamna ca aceasta comunitate va fi impotriva propunerii tale . Fiecare are dreptul sa-si exprime o parere argumentata . 

Nu nu, aici vorbesc strict de community founders sau rank-uri aleatorii insarcinate pentru creearea anumitor topic-uri, aplicatia beneficiaza de setari(daca acorzi putina atentie pozelor detaliate, observi.)

Eu vorbesc de activitate pe forum, sigur, o sedinta suna foarte bine dar din 200 de oameni cati intra la sedinta? cati dintre ei pierd informatiile? intr-un topic cu rank tag-at timpul nu e atat de esential avand in vedere ca suntem majoritatea la o varsta la care nu ne mai permitem sa o ardem online cu orele, o alta majoritate munceste 15-16 ore/zi , norma de 3 schimb-uri, 2 job-uri sau altii abia au inceput sa isi creasca copiii, pentru ca vezi tu, e foame de bani si alte alea... anyway.

Propunerea nu ma avantajeaza pe mine cu absolut nimic, eu oricum inafara de categoria CS nu mai observ si alte lucruri de o vreme buna... deci fie ca se aproba sau nu, nu ma afecteaza intr-un fel anume dar iti pot garanta ca e un + comunitatii, ca si alte propuneri ale mele la randul lor dar nu intru in detalii, uneori e greu sa se observe ca am incercat sa sap pentru binele comunitatii cu toate ca am primit reactii cu superioritate unde era cazul de "sounds great, ty" , dar necunoasterea de functionalitate e de asemenea o problema cu care multi ne batem zilnic, pot sa inteleg si asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate