Sari la conținut

[Fotbal] Gheorghe Mustață le taie aripile fanilor CSA Steaua , FCSB – Dinamo: „Nu merge, să vă spun și de ce”


Ciudățel

Postări Recomandate

643ac24a-23ca-4f60-9368-9a4db6b6f3af.jpg?width=848&height=0

Gheorghe Mustață, liderul fanilor echipei FCSB, spune că demersul suporterilor lui CSA Steaua nu va avea succes.
Vicecampioana României pare mai aproape ca niciodată de revenirea pe stadionul din Bd. Ghencea, ipoteză care i-a înfuriat la maxim pe fanii celor de la CSA Steaua. Prima ocazie pentru FCSB va fi chiar în etapa 2, când va evolua pentru prima dată în noul sezon pe teren propriu, chiar împotriva lui Dinamo.

Suporterii celor de la CSA Steaua plănuiesc să închirieze, prin intermediul AS 47, arena care de curând a găzduit meciuri din cadrul Campionatului European U21, dar Gheorghe Mustață le transmite că demersul lor nu va avea succes.

„Nu merge, că am încercat-o noi. Noi cu asociația noastră ne-am dus să vedem ce formă de legalitate există să mă duc să închiriez eu stadionul ca să pot să îl dau echipei să joace. Ca asociație nu poți face lucrul ăsta pentru că nu ai ce activitate să…
În plus, am mai auzit și o altă tâmpenie,
2,5 euro de la 10 mii de oameni. Nu au strâns tot campionatul 10 mii! Rapidul nu ar refuza, pentru că vor să își ia bani, dar nu vrem noi să jucăm acolo”, a declarat Gheorghe Mustață

sursă

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate