Sari la conținut

Discutii generale despre filme & seriale & anime


devylinn @ LCS

Postări Recomandate

  • Administrator

imageedit-1-3473988362.png

Aici vor fii discutii generale despre filme & seriale si anime-uri, exact cum specifica si titlu acestui topic, orice recomandare, discutie, in limita bunului simt, este bine venita aici in acest topic. Fara double-post/post-hunt

  • Like 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
  • Administrator

Încep tot eu să postez prima și subiect de discuție 😅

Cine a urmărit serialul Cei 100? Are 7 sezoane și e foarte fain. Nu este un serial nou, însă povestea lui e super mișto

După 97 de ani de la distrugerea omenirii de către o bombă atomică, o nava spațială în care se află singurii supraviețuitori trimit 100 de delincvenți juvenili înapoi pe Pământ pentru a investiga posibilitatea re-colonizării planetei. Proiect bazat pe cartea „The Hundred”.

Pot să zic că este un serial de notă 10 💞

@Lucifer | STN @ LCS@dRama @LeagueCs,@Ryuu., @Ashe22 @ LCS, @Griffon

Am dat tag celor ce mai urmăresc seriale / filme 🤗

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator
Acum 35 minute, Ashe22 @ LCS a spus:

The 100 a fost foarte bun la început, l-am urmărit pe deplin, dar ultimul sezon a fost atât de rău încât m-am oprit după primul episod, a fost atât de multe prostii XD, am fost extrem de dezamăgit.

Deja sunt curioasă, am rămas la sezon 6, de ceva timp, și de azi continui cu el de unde am rămas 😅

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 luni mai târziu...
  • Administrator

Eu unul m-am uitat la The 100 2 sau 3 sezoane, dupa a inceput sa ma plictiseasca, nu stiu motivul cu exactitate, dar nu l-am mai urmarit.

 

Acum urmaresc The Flash (serial aparut din 2014). Are 9 sezoane (acesta este ultimul din pacate), de ce zic asta? Pentru ca mie unul imi place si chiar nu as dorii sa se termine, dar, asta e.

 

Descrierea al serialului The Flash:

"După ce a fost lovit de fulger, Barry Allen se trezește din comă și descoperă că a primit puterea super-vitezei, devenind Flash și luptă împotriva crimei în Central City."

Sunt la zi cu episoadele, eu unul il recomand si pot spune ca e super fain si bun pentru cei care le place "Aventura, Actiunea si Drama". :D Spor la vizionat, eu il recomand, ii dau nota 8.5/10, restul va las pe voi sa il urmariti si sa imi spuneti parerea voastra (macar dupa primul sau al 2-lea sezon).

  • Like 5
  • Mersi 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 24.02.2023 la 21:26, Alexandru06 @ LCS a spus:

Eu unul m-am uitat la The 100 2 sau 3 sezoane, dupa a inceput sa ma plictiseasca, nu stiu motivul cu exactitate, dar nu l-am mai urmarit.

 

Acum urmaresc The Flash (serial aparut din 2014). Are 9 sezoane (acesta este ultimul din pacate), de ce zic asta? Pentru ca mie unul imi place si chiar nu as dorii sa se termine, dar, asta e.

 

Descrierea al serialului The Flash:

"După ce a fost lovit de fulger, Barry Allen se trezește din comă și descoperă că a primit puterea super-vitezei, devenind Flash și luptă împotriva crimei în Central City."

Sunt la zi cu episoadele, eu unul il recomand si pot spune ca e super fain si bun pentru cei care le place "Aventura, Actiunea si Drama". :D Spor la vizionat, eu il recomand, ii dau nota 8.5/10, restul va las pe voi sa il urmariti si sa imi spuneti parerea voastra (macar dupa primul sau al 2-lea sezon).

Am urmarit si eu primele sezoane,in perioada cand s-a lansat. Un serial interesant,cu o altfel de viziune asupra viitorului, si multiversului. Din pacate pentru mine , devenise plictisitor la un moment dat.Producatorii filmului imi dadeau impresia , ca nu mai aveau inovatie, cu ce sa acapareze atentia fanilor,si de aceea am renuntat la el..😒 Acum vorba aia,gusturile nu se discuta

  • Like 1
  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator

Nu m-am uitat inca la The Flash da este pe lista mea de seriale, la fel ca si Lucifer si Wednesday :D Am tot auzit ca sunt seriale ce merita vizionate. 

  • Like 1
  • Ador 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 20 ore, devylinn @ Anormalii a spus:

Nu m-am uitat inca la The Flash da este pe lista mea de seriale, la fel ca si Lucifer si Wednesday :D Am tot auzit ca sunt seriale ce merita vizionate. 

Nu sunt un adept al serialelor (mananca mult timp,mai ales dupa ce te captiveaza) , dar pot recomanda un serial care mi-a placut enorm , si anume Breaking Bad , descrierea aici  cu o nota imensa pe ImDb ,de  9.5 . Cireasa de pe tort,filmul a fost inspirat din realitate. Actorul din rolul principal , Bryan Cranston a castigat 2 globuri de aur pe baza acestui film , fiind consacrat cel mai bun actor dintr-un serial TV , in anul 2011 si 2012 .

  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Haideti sa mai dam putin viata acestui topic ! 
Vin cu o intrebare ,pentru cei care urmaresc emisiunea America express de pe a1 ! 
Ce echipa indragiti? Care sunt pronosticurile voastre? Care e echipa voastra favorita , sau fanul carui Artist dintre competitori sunteti? 🙃
Eu unul,cred ca Brodea si Cortea vor fi finalisti ! Se descurca foarte bine in orice proba,plus ca Ii admir pentru ca sunt si stand-uperi buni !😁
Voi?

  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...

M-am uitat la o groaza de seriale dar printre cele mai nasoale si overrated sunt Flash / Stranger Things / Scream sau cel putin m am asteptat la mai mult din partea lor.

 

In schimb recomand: MoonKnight (Disney) e inca la inceput dar e foarte misto si captivant extrem de bine facut.

Game Of Thrones pentru cei care nu l au vazut merita toate sezoanele doar ca finalul nu este tocmai cel mai asteptat :D

: Iar in calitate de Anime uri personal nu ma uit, nu m am uitat si nici nu imi plac dar am vazut un singur anime: Attack on Titan care mi se pare cel mai bun din toate desi pare ciudat ca am poza cu Sasuke care este din Naruto nici macar nu am vazut Naruto imi place doar aspectul personajului in sine.

Astept recomandari de seriale fara cele mentionate mai sus :3

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...
  • 2 săptămâni mai târziu...
  • Administrator
La 17.11.2023 la 12:19, csfweed01 a spus:

Recomand sa urmariti toata seria The Walking Dead (Fear TWD, Main Show-ul TWD si restul spin off-urilor), n-aveti de ce sa regretati!

Am inceput eu sa urmaresc The Walking Dead, am terminat sezon 1, n-am ce zice... e fain serialul. 

  • Like 4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate