Sari la conținut

[Stiri lume] Jurnalistă din SUA, dată afară de la execuția unui deținut deoarece purta o fustă „prea scurtă”


.Alexander

Postări Recomandate

62275436.jpg

Jurnalistă din SUA, dată afară de la execuția unui deținut deoarece purta o fustă „prea scurtă”  

 

Jurnalistei i s-a spus că poartă o fustă prea scurtă pentru a participa la execuția deținutului.

Ivana Hrynkiw Shatara, jurnalist pentru site-ul AL.com, urma să participe la execuția lui Joe Nathan James Jr care avea loc în William C Holman din Atmore, Alabama. Deținutul fusese condamnat la moarte pentru uciderea fostei sale iubite, conform SkyNews. 

Stânjenită de situație, Ivana Hrynkiw Shatara spune că i s-a spus, de asemenea, că pantofii săi deschiși sunt nepotriviți pentru un astfel de eveniment. Aceasta a mai fost informată că încalcă codul vestimentar al închisorii.

Într-o postare făcută pe Twitter, jurnalista a spus că a purtat aceeași fustă la execuțiile anterioare și la alte evenimente, afirmând că nu a mai întâmpinat probleme de acest fel până în prezent. 

„În această seară, un reprezentant al Departamentului de corecție din Alabama mi-a spus public că nu am putut vedea execuția, deoarece fusta mea era prea scurtă”, a scris ea pe Twitter.

 

SURSA: STIRILE PROTV

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate