Sari la conținut

[Fotbal] În sfârșit, pleacă Florin Tănase? Ofertă concretă pentru căpitanul FCSB


Ciudățel

Postări Recomandate

c8779be7-1b3b-4005-9eb1-41e65a3c8f7d.jpg?width=848&height=0

„Am discutat în urmă cu două săptămâni. Eu am cerut 3 milioane de euro, cât e clauza. Impresarul care a venit mi-a spus că ei ar vrea să dea 2 milioane de euro. Atunci am spus să dea 2 milioane de euro acum și încă un milion dacă se califică în cupele europene, oricând, pe durata contractului. Așa mă asigur că iau 3 milioane.

Să vedem. Impresarul a zis că s-ar putea face. Dar nu am mai primit niciun răspuns. Oricum, dacă începe campionatul nu-l mai dau. Nu mai pleacă nimeni de la FCSB după ce începe sezonul (n.r. - 16 iulie). Dacă pleacă până atunci, am timp să aduc un nou atacant”, a declarat patronul roș-albaștrilor. 

Căpitan la FCSB, Tănase a jucat în acest sezon 36 de meciuri și a marcat de 20 de ori. 

Ferencvaros, echipă antrenată de Stanislav Cherchesov, va intra în preliminariile Champions League în turul 1, la fel ca CFR Cluj. În 2020-2021 a jucat în grupele Ligii Campionilor, iar în sezonul recent încheiat a jucat în grupele Europa League, terminând pe 4, după Bayern Leverkusen, Betis și Celtic. 

sursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate