Sari la conținut

[FOTBAL] Ce-l împiedică pe Tănase să plece de la FCSB? Duckadam spune că Tănase ar trebui să plece de la FCSB


Ciudățel

Postări Recomandate

image.thumb.png.25d0afe6b6f351f053b341441ba8b43f.png

 

„M-aș bucura ca Tănase să plece. El şi-a făcut treaba la FCSB şi m-am mirat şi eu că n-a reusit să se transfere. Doi ani la rând golgheter şi să nu poţi să pleci… E un semn de întrebare   Eu m-aş bucura pentru el şi să ajungă în ţările arabe.. să câştige bani mulţi”, a spus Duckadam 

Tănase a ajuns la FCSB în 2016, de la Viitorul, fiind cumpărat pentru 1,5 milioane de euro. În acest sezon are 33 de partide jucate, în toate competițiile, reușind 19 goluri.

Citat

 

Florin Tănase

  • Meciuri jucate 31
  • Titular 31
  • Intrat de pe bancă - 
  • Total minute jucate 2639
  • Medie minute pe meci 85
  • Goluri 19
  • Pase decisive 5
  • Cartonașe galbene 9
  • Cartonașe roșii - 

 

„Nu cred. Într-adevăr, dacă am pierde, șansele ar scădea, dar mai sunt două meciuri, se poate întâmpla orice. Craiova joacă apoi la CFR, nu se știe. E complicat să spunem ce se va întâmpla până la final de play-off”. 

Referitor la faptul că se va duela cu Laurențiu Reghecampf, actualul antrenor de la Universitatea Craiova, sub comanda căruia a lucrat ca „secund” mai mulți ani, Petrea a spus: „Nu am nicio miză, nu e nicio problemă. Eu sunt la FCSB, Laurențiu la Craiova. Am lucrat împreună atâta timp, ne cunoaștem, ne respectăm, suntem prieteni, mai ținem legătura”. 

sursa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate