Sari la conținut

[ STIRI GAMING ] - Primele două jocuri Max Payne vor fi remasterizate de Remedy


Alx.

Postări Recomandate

Max-Payne-Remastered-Feature-780x470.png

  • Aseară lucram la un material pentru YouTube când am primit o notificare care spunea cam așa: Remedy și Rockstar au bătut palma pentru versiunile remasterizate ale primelor două jocuri Max Payne. Acestea vor fi lansate sub forma unui singur titlu pentru PC, PlayStation 5 și Xbox Series X|S.

 

Quote

Am fost încântați când vechii noștri prieteni de la Remedy ne-au contactat cu privire la remasterizarea jocurilor Max Payne originale. Apreciem foarte mult munca depusă de Remedy de-a lungul anilor și abia așteptăm să punem mâna pe noile versiuni.
                                                                                                                                             By Sam Houser, Co-Fondator Rockstar Games

 

  • În cadrul companiilor, jocul este denumit „New Max Payne 1&2 Project” și este momentan în stadiul de dezvoltare conceptuală. Este mult prea devreme să vorbim despre o dată de lansare în acest moment, dar mă aștept să punem mâna pe ele într-un an. Bugetul pentru acest proiect este asigurat de Rockstar Games în continuare și este asemănător cu sumele necesare unui titlu AAA de la Remedy.

 

SURSA: ZONAIT.RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate