Sari la conținut

[Guess the Criminal] O crima stupida


Demon

Postări Recomandate

Criminal_film-Logo.png

2eI00a5.png

 

O crima stupida, un detectiv vorbea cu un doctor intr o sala de asteptare cand un barbat intra panicat pe sala si striga : 

Cineva mi-a impuscat sotia !

Detectivul l-a intrebat ce s-a intamplat iar omul, domnul Ionescu, ii spune ca era la lucru cand menajera sa l-a sunat sa-i spuna ca ceva ingrozitor i s-a intamplat sotiei sale si este in prezent la  unitatea de terapie intensiva fiind pe cale sa moara. Cand a auzit asta el a inchis imediat apelul si a plecat la spital .

Dupa ce acesta si-a terminat povestea a plecat impreuna cu detectivul la investigatii.

Ajunsi acasa, politistii de la criminalistica isi incep imediat treaba, nu dureaza mult si gasesc arma crimei aruncata  pe jos in curte foarte aproape de un geam care era spart.

Menajera statea pe un fotoliu acoperindu-si fata cu mainile deoarece nu se putea opri din plans, aceasta a fost investigata de catre politisti iar singurele informatii pe care le-a oferit au fost :

 

"Eram in bucatarie cand am auzit un zgomot puternic, m-am dus sa vad de unde provine zgomotul, asa am gasit-o pe doamna Ionescu intr-o balta de sange printre cioburile de sticla... (cioc.. cioc) 

Sotul victimei ii intrerupe vrand sa o stranga de gat pe menajera, politistii il linistesc iar interogarea de incheie"

In casa mai locuia sora victimei, Emma in varsta de  20 de ani, aceasta nu era acasa in momentul cercetarilor, a ajuns abia a doua zi cand a fost interogata de catre politisti. Aceasta a marturist ca habar nu are ce s-a intamplat si ca nu se va lasa pana nu va gasi criminalul.

 

            

           Este o crima simpla,  variantele de raspuns sunt : 

 

                                            a) Emma                                b) Domnul Ionescu             c) Menajera

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate