Sari la conținut

Sergiz al lui Akuma la învins pe NAVI: „Emoțiile sunt ireale”


Busu Jr.

Postări Recomandate

Sergiz al lui Akuma la învins pe NAVI: „Emoțiile sunt ireale”

448670b3aa0c9eae1ca2d80eec7b28c0.jpg

Aflați mai multe despre pachetul surpriză al turneului CIS RMR. Sergey "⁠Sergiz⁠" Atamanchuk încearcă încă să-și înfășoare capul în jurul celor întâmplate luni. Echipa sa, Akuma, a scos una dintre cele mai mari supărări ale acestei etape a circuitului Regional Major Ranking (RMR) până în momentul în care l-au trimis pe Natus Vincere, actualul nr. 2 mondial, în categoria inferioară a EPIC League CIS, după o aventură unilaterală.

Tânăra echipă ucraineană, clasată doar pe locul opt în regiune, a făcut lucrări ușoare ale adversarilor pe Mirage, unde l-au limitat pe Aleksandr „⁠s1mple⁠” Kostyliev la cea mai slabă performanță de când s-a alăturat NAVI în 2016. Campioni de primăvară DreamHack Masters s-au adunat și au oferit rezistență puternică în a doua hartă, Dust2, dar Akuma a reușit totuși să predomine grație unei performanțe defensive hotărâte. "Emoțiile sunt ireale", a declarat Sergiz pentru HLTV.org. „Urmăriți o echipă care joacă la fiecare eveniment și iată-l, bătându-i. Nu puteți descrie acest lucru. "Nu ne-am așteptat să putem câștiga Mirage cu o astfel de linie de scor. Din anumite motive, NAVI nu erau pe deplin concentrate sau ceva de genul acesta și pierdeau dueluri importante. Poate că ne-au subestimat. "În ceea ce ne privește, am vrut să ne dovedim că putem rezista unui adversar atât de serios, deoarece jucam bine în practică împotriva echipelor de primul nivel și am vrut să vedem dacă putem face același lucru în meciurile oficiale." Este posibil ca numele Akuma să nu rezoneze puternic în afara regiunii CSI, dar nucleul echipei este împreună de mai bine de un an, alăturându-se CR4ZY la începutul anului 2020 alături de antrenorul veteran Ivan „⁠Johnta⁠” Șevțov. Cu jucătorul vedetă Dmitriy "⁠SENSEi⁠" Shvorak care a obținut numere consistente, CR4ZY a intrat rapid în top 50 în clasamentul mondial. Dar progresul lor va fi oprit după pauza de vară, iar în noiembrie, jucătorii s-au trezit fără niciun sprijin financiar după ce organizația CR4ZY s-a despărțit de echipele sale de e-sport din cauza impactului pandemiei de coronavirus. "Am continuat să lucrăm cu aceeași listă alături de Johnta, dar după puțin timp, ANGE1 i-a oferit posibilitatea de a se încerca în Valorant cu una dintre cele mai bune echipe din lume", a spus Sergiz. "El ne-a ajutat să găsim ajutor financiar sub forma investitorilor ucraineni, dar lucrurile au ajuns să nu funcționeze cu ei". Echipa a petrecut următoarele luni jucând ca Project X, care fusese numele lor înainte de a se alătura CR4ZY. De data aceasta, însă, s-au confruntat cu obstacole la fiecare pas și rezultatele au rămas inconsistente, ducând la o divizie în echipă în martie. Sergiz, SENSEi și Alexandr "⁠Psycho⁠" Zlobin au rămas împreună și, în cele din urmă, l-au adus înapoi pe un fost coechipier din Sergiy "emDemQQ⁠" Demchenko. Lista a fost completată de Evgeniy "⁠j3kie⁠" Sergachev, care jucase alături de DemQQ de la începutul anului. "Programarea Project X și-a îndeplinit data de expirare, deoarece au existat numeroase probleme, atât în interiorul, cât și în afara jocului", a spus Sergiz. "Cred că această echipă a reușit să atingă acest nivel, deoarece am adunat jucători individuali extraordinari care se completează reciproc."

 

Sursa

www.hltv.org

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate