Sari la conținut

Propunere Mr.Stick


Mr.Stick

Postări Recomandate

Nume : Mr.Stick

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : 1. Adaugare Back to Top (foarte util)

2. Adaugare Profile Song (aici e cu dus si intors, dar cred ca ar fi ok sa adaugam in membershop, asa nu or sa fie multi zmei care sa bage numai prostii)

3. Adaugarea unui Robot. Este o chestie intalnita prin multe comunitati, dar mi se pare tare. Robotelul asta sa dea mesaj la cei noi cu detalii despre comunitate, ts, servere, etc. Si undeva la zona utilizatorilor sa se faca inca o sub-categorie in care acesta sa posteze automat cate un mesaj de "la multi ani" membrilor a caror zi de nastere este in ziua respectiva. (post-urile sa nu se contorizeze)

4. Adaugarea Advanced Tags & Prefixes. ( + inca ceva, de pe com de unde vin eu aveau ceva interesant si cred ca e buna si aici. Ma refer la tag-uri gen @members @moderators, etc si le apare notificare la toti automat. Cu ce ajuta? Daca vrei sa faci un topic pe care vrei sa-l vada toti membrii, un concurs, orice. La fel si cu restul gradurilor. Nu stiu daca vine deja cu ceea ce am spus eu, nu ma pricep asa de bine.)

5. Nu cred ca era nevoie de propunere pt asa ceva, dar daca tot fac topicul asta pun si chestia asta aici. Undeva la Zona Administrativa (de ex la anunturi administrative) sa se faca un topic cu o lista a staff-ului comunitatii si membrii sa lase cate un reply cu parerea lor sincera despre ei. Un moderator sa se ocupe sa o modifice saptamanal sau macar la 2 sapt cu cei care pleaca/vin. Vi se pare o prostie, dar daca primesti acolo o "recenzie" buna parca ai mai mare cheful sa faci treaba + un vibe mai bun :)) 

6. Eliminare Watcher Zone pentru ca e nefolositoare + ca nu prea se ocupa lumea de ea.

7.  Adaugarea mai multor optiuni in membershop : cd key uri sau cum le zicea, grade pe ts (chiar si grade speciale gen Premium MemberShop, pnm gasiti o denumire daca puneti, cu anumite permisii), grade pe servere (daca cazi de acord cu detinatorul sa dea niste grade la bataie pentru shop) + multe alte idei care nu-mi vin acum

8. Cum aveti BLACKJACK si LOTTERY puteti adauga si jocul ala in care pui o suma de bani, si alegi negru (x2), rosu(x2) si verde x(14) sau 0, nu mai stiu exact cum era :))) nu ma pricep, dar cred ca stiti la ce ma refer.

9. Puteti pune un hook in sidebar in care sa faceti promovare serverelor de cs (chiar in locul Most LCS Points) 

10. Adaugare "who read your topic"

11. Nu stiu daca exista, mi-a venit pe moment. Puteti face cumva atunci cand cineva scrie un cuvant vulgar sa i se dea report automat ca sa se ocupe staff-ul cat mai repede? 

12. Multa ordine in categorii ca sunt imprastiate, dar asta o sa spun la sedinta.

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : Cu multe :) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:PRO:pentru 2,3,7,8,11

4- exista member title, sunt contra momentan pentru asta;

5- nu stiu ce sa zic, intuil;

6- sunt liderii si adminii de pe mixuri care se pot ocupa de aceasta zona;

9- ar aglomera forumul, exista "Server promoted" , sau cum este notat;

10- contra, nu vad la ce ar ajuta;

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Deja exista  https://prnt.sc/vth1m1

2. Nu prea o vad folositoare atat cat exista Sectiunea playlist.

3. Sunt Pro.  Ar spori socializarea intre playeri si respectul pe comunitate.

4. S-a mai vorbit de acest lucru. Probabil se va adauga dar doar acces gradelor administrative pentru a nu fi abuz. (Nu cred ca ar vrea cineva sa primeasca notificari ca s-a mentionat @members in 20 de topicuri.

Ex: @members - acces Fondator administrator Global moderators

Iar restul sa aiba si moderatorii.

5. Topic cu Stafful si atributiile lui este deja, iar sa ne apreciem unul pe altul o putem face in "Discutii generale"

6. Atat stafful forum cat si stafful teamspeak (asistenta) nu se baga peste Zona mix. Liderii mix se ocupa de acele sectiuni. (Noi doar aplicam sanctiuni in caz de regulament general nerespectat)

7. Optiuni in member shop se vor mai adauga probabil, este nevoie de idei si propuneri.  Este nevoie de gandit un anumit pret pentru fiecare item dat fiind balansarea si importanta lor.

8. Blackjack si lottery au fost cumparate. @X-Tream le-a cumparat pentru a ne spori distractia si activitatea pe forum. Daca va gasi si va decide sa cumpere poate vom avea.

9. Este deja reclama rezervata in "header" (cred, scz daca zic prostii). Oricum serverele populate sunt deja promovate https://prnt.sc/vtgv51 . Cele cu coroana sunt cele mai active si populate.

10. Parca era, daca nu e oricum o vad inutila. De cand ma aflu pe comunitate nu am folosit acea optiune. (Era pe cealalta tema)

11. Daca se poate creea asa ceva ar fi perfect. PRO

12. Incercam in fiecare zi sa facem ordine si sa gasim noi solutii pentru a face forumul cat mai usor de navigat si simplu de folosit. La sedinta propunem toti, vorbim si decidem ce facem si cum ne ocupam.

Per total cam toate ideile sunt bune, unele mai trebuie discutate. 

Multumim pentru  implicare  : ).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le luam in ordine:

1. Daca apesi pe triunghiul de jos de pe centru, te duce inapoi sus de tot pe pagina. [CONTRA ca este REZOLVATA problema :P]

2. Ar fi o idee buna, in member shop, dar vedem daca se poate adauga discret pe profilul fiecaruia [PRO]

3. Si eu am propus aceasta idee, o s-o mai aducem in discutie la sedinta de sambata si sper sa fie acceptata intr-un final :P [PRO]

4. Poti eticheta fiecare membru scriind @nume , iar la a eticheta o categorie de user sau chiar tot forumul, nu prea e ok. O sa se creeze foarte mult spam. Poate doar la anumite categorii, gen Fondatori, Administratori, Global Moderators sa fie adaugate aceste lucruri, nu la oricine [PRO doar daca se poate pune de la Global Moderator in sus]

5. Lista cu toti membrii ce modereaza o sectiune anume este adaugata, dar vizibila doar celor ce au Global Moderators, Administrator si Fondator
Parerile fiecarui user sau coleg din staff sunt subiective. Fiecare il va vorbi numai de bine pe fata, iar pe la spate il ignora. Nu e folositoare aceasta propunere, consider ca va duce la mici certuri sau frustrari! [CONTRA]

6. Intradevar, este inactiva, dar cand se organizeaza WarNight-uri, sunt persoane ce pot ajuta competitia cu verificarea suspectilor si depistarea codatilor. Din punctul meu de vedere, nu trebuie deloc desfintata, chiar daca e putin inactiva! [CONTRA]

7. O sa modificam putin in acest weekend tot ce apare la Member Shop. Cu siguranta nu putem impune la niciun server sa oferim anumite grade pe ele. Fiecare isi administreaza cum stie serverul, noi doar oferim o gazduire forum + ts3 si ajutor cu informatii despre boost-uri si chiar in modificarea unor plugin-uri [nici, nici, dor ca o sa REZOLVAM]

8. Da, sunt cele 2 BlackJack (se administreaza singura) si Lottery (momentan o adminsitrez doar eu). In scurt timp o sa mai apara un alt joculet numita Pariuri Sportive, in care se vor posta 5-8 meciuri pe zi din toate sporturile. Ceea ce spui tu ar fi jocul Ruleta. O sa cautam, poate le adaugam pe amandoua in acelasi timp! [PRO]

9. Da, ar merge, de ce nu. Ne gandim exact unde ar fi bine sa o adaugam si daca se poate pune, o adaugam. [PRO]

10. Este deja adaugat acest lucru :P [REZOLAT]

11. Da, se poate adauga, este un plugin ca pe servere de 1.6. O sa vorbim la sedinta daca este ok s-o adaugam [PRO]

12. Da, pe cat posibil, atat eu, cat si colegii din administratie, am facut putina curatenie pe anumite categorii, o s-o mai facem pana la sedinta, dar trebuie sa avem si timp liber. [o sa REZOLVAM]

Acestea sunt raspunsurile mele la toate cele 12 propuneri. Asteptam raspunsurile si colegilor din staff, iar daca totul e ok, din punctele care nu sunt rezolvate, o sa le adaugam sau nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi lasa si eu comentariul asta aici.

  1. Pro - Nu vad rostu' pentru a detalia la ce ar fi folositor, cred ca toti stim la ce ne ajuta.
  2. Contra - Era "cool" prin 2015-2016 cand activitatea pe forumuri inca era destul de ridicata, dar acum nu ii vad rostul, mai ales ca nu inteleg la ce te ajuta o melodie pe profil.
  3. Pro - Cum am zis si mai sus la numarul 1, cred ca toti stiu la ce ajuta un robotel.
  4. Pro - Eu nu am prins asta cred cand activam pe alte comunitati in trecut si mi se pare destul de buna ideea.
  5. Pro si contra - Daca ar exista activitate din partea utilizatorilor de pe forum la acel topic, da cu siguranta pro, dar cum stiu ca nu va fi asa de mult sporita activitatea acolo contra.
  6. Pro - Se vede de la o posta ca nu prea are rost sa ne mai implicam staff-ul de a dezvolta proiecte de genu'.
  7. Pro - O idee buna, dar pentru cdkey-uri trebuie sa cotizeze cineva.
  8. Pro - Ruleta se numeste daca nu ma insel.
  9. Contra - Daca ajungi sa iti faci un server ar trebuii sa iti dai seama ca e al tau, nu a altora, deci tie iti vine datoria de a-l popula.
  10. Pro - Stiu functia asta inca de cand erau la moda forumurile cu teme phpbb3.
  11. Pro - Dar nu stiu daca e posibil sa faci asa ceva.
  12. Pro - Simplitate,ordine & disciplina.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  1. Exista deja .
  2. Nu e o idee rea - PRO
  3. PRO
  4. PRO
  5. Contra nu ajuta la nimic .
  6. Contra 
  7. 50/50
  8. PRO
  9. De ce nu . Merita sa incercam - PRO
  10. Exista deja 
  11. O idee buna - PRO
  12. Aici depinde de fiecare moderator cum isi administreaza sectiunea ... Se vor lua masuri  

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Citat

1. Adaugare Back to Top (foarte util)

  • Există, este jos, se învârte, este un triunghi
Citat

2. Adaugare Profile Song (aici e cu dus si intors, dar cred ca ar fi ok sa adaugam in membershop, asa nu or sa fie multi zmei care sa bage numai prostii)

  • :CONTRA:, dacă dorești să vezi ce muzică ascultă cineva, are playlist. Pe profil ar putea adăuga piese care să conțină înjurături sau sunete de genul.
Citat

3. Adaugarea unui Robot. Este o chestie intalnita prin multe comunitati, dar mi se pare tare. Robotelul asta sa dea mesaj la cei noi cu detalii despre comunitate, ts, servere, etc. Si undeva la zona utilizatorilor sa se faca inca o sub-categorie in care acesta sa posteze automat cate un mesaj de "la multi ani" membrilor a caror zi de nastere este in ziua respectiva. (post-urile sa nu se contorizeze)

  • :PRO:, ar fi destul de util, din anumite puncte de vedere. Ar fi ideal să posteze sărbătoriții, dar și alte lucruri precum: Utilizatorul X a primit warn pentru post hunt (exemplu).
Citat

4. Adaugarea Advanced Tags & Prefixes. ( + inca ceva, de pe com de unde vin eu aveau ceva interesant si cred ca e buna si aici. Ma refer la tag-uri gen @members @moderators, etc si le apare notificare la toti automat. Cu ce ajuta? Daca vrei sa faci un topic pe care vrei sa-l vada toti membrii, un concurs, orice. La fel si cu restul gradurilor. Nu stiu daca vine deja cu ceea ce am spus eu, nu ma pricep asa de bine.)

  • :CONTRA:, se vor da tag-uri în prostie după un timp și, pe lângă asta, avem deja funcția "topic recomandat", care ar fi util. Pe lânga asta, din 9.000 membri, intră în medie 200, restul 8800 vor primi notificări degeaba.
Citat

5. Nu cred ca era nevoie de propunere pt asa ceva, dar daca tot fac topicul asta pun si chestia asta aici. Undeva la Zona Administrativa (de ex la anunturi administrative) sa se faca un topic cu o lista a staff-ului comunitatii si membrii sa lase cate un reply cu parerea lor sincera despre ei. Un moderator sa se ocupe sa o modifice saptamanal sau macar la 2 sapt cu cei care pleaca/vin. Vi se pare o prostie, dar daca primesti acolo o "recenzie" buna parca ai mai mare cheful sa faci treaba + un vibe mai bun :)) 

  • :PRO:adăugarea unei categorii "Recenzie staff"  unde lunar membri vor primi șansa să își spună opinia (plăcerile și neplăcerile)
Citat

6. Eliminare Watcher Zone pentru ca e nefolositoare + ca nu prea se ocupa lumea de ea.

  • :CONTRA:chiar dacă pare inactivă, este destul de activă pe TeamSpeak. Este nevoie de dânșii la Mix-uri, pe forum nu par așa activi, dar pe TeamSpeak eu știu că sunt totuși.
Citat

7.  Adaugarea mai multor optiuni in membershop : cd key uri sau cum le zicea, grade pe ts (chiar si grade speciale gen Premium MemberShop, pnm gasiti o denumire daca puneti, cu anumite permisii), grade pe servere (daca cazi de acord cu detinatorul sa dea niste grade la bataie pentru shop) + multe alte idei care nu-mi vin acum

  • :PRO:, Aici o să mă ocup cu @L-VIRUS™ și @Pomarleanu cât de curând. Vom schimba shop-ul și vom face ceva mai măreț pentru utilizatori.
Citat

8. Cum aveti BLACKJACK si LOTTERY puteti adauga si jocul ala in care pui o suma de bani, si alegi negru (x2), rosu(x2) si verde x(14) sau 0, nu mai stiu exact cum era :))) nu ma pricep, dar cred ca stiti la ce ma refer.

  • :PRO:vom vorbi cu X-Tream și vom adăuga niște jocuri mai interesante (ruletă, Crash)
Citat

9. Puteti pune un hook in sidebar in care sa faceti promovare serverelor de cs (chiar in locul Most LCS Points) 

  • :PRO:, să poți cumpăra reclamă server prin LCS Points.
Citat

10. Adaugare "who read your topic"

  • Această funcție deja este integrată forumului, nu mai este relevantă propunerea.
Citat

11. Nu stiu daca exista, mi-a venit pe moment. Puteti face cumva atunci cand cineva scrie un cuvant vulgar sa i se dea report automat ca sa se ocupe staff-ul cat mai repede? 

  • :PRO:După cum spunea Pomârleanu, la ședință vom rezolva acest aspect.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate