Sari la conținut

Starfield este urmatorul titlu RPG din portofoliul Bethesda


BoGdY

Postări Recomandate

Starfield.jpg.7918de0106eaf6b587d48551b191ebc1.jpg

 

Starfield este urmatorul proiect RPG ambitios dezvoltat de catre Bethesda timp de cativa ani. O serie de imagini capturate din timpul jocului au scapat pe internet. O parte dintre aceste capturi provin dintr-o versiune mai veche a jocului, din anul 2018. Jocul a fost anuntat in mod oficial in timpul conferintei de presa sustinuta de Bethesda din anul 2018. Dezvoltatorul a anuntat atunci stagiul de dezvoltare al jocului, insa va mai dura o buna perioada de timp, pana cand jocul va putea fi dezvaluit.

Starfield a fost dezvoltat pentru PC, PS5 si urmatoarea generatie de console Xbox. In serie scurta de capturi de ecran, identificam personajul echipat intr-un costum spatial. Grafica arata foarte bine la prima vedere si ma astept sa primeasca o parte din tehnologiile noi, precum RTX si DLSS. Stiu ca o parte foarte mari dintre fanii studioului si-ar fi dorit o continuare a seriei The Elder Scrolls. Am apucat sa joc in urma cu putin timp Skyrim si mi-a placut enorm de mult. Sper ca intr-un viitor apropiat sa aflam ceva mai consistent sau macar sa primim cateva minute din gameplay.

 

Starfield-2-600x315.jpg.d415fab1e859e510665e98a8883143a3.jpg

Starfield-1-600x315.jpg.f533b752b33199fef8e112270054cde4.jpg

 

Conceptul in sine nu este rau deloc, dar am vaga presimtire ca nu se va ridica la nivelul asteptarilor. Voi ce parere aveti despre acest proiect ambitios marca Bethesda? Va reusi sa se ridice la nivelul asteptarilor sau perioada lunga de dezvoltare se va reflecta in calitatea finala a jocului?

Sursa:ZonaIT

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate