Sari la conținut

Cele mai bune oferte de la Epic Summer Sale – O sansa sa mai agatati cateva jocuri bune la pret mic!


BoGdY

Postări Recomandate

Nu cu mult timp in urma Valve a gazduit Steam Summer Sale, insa pentru multi a fost o dezamagire. De aceasta data baga si competitia o fisa si avem parte de Epic Summer Sale 2020. Chiar daca selectia de titluri este mult mai mica decat ce a oferit Steam, Epic are cateva oferte interesante. In acest articol am ales cateva dintre acestea si vreau sa va ghidez si spre alternative; asta in cazul in care Epic Games Store nu e pe gustul vostru.

Epic Summer Sale 2020 este live pana pe data de 6 August, astfel mai aveti cateva zile bune sa va hotarati daca va trebuie ceva. In plus, cred ca multi inca aveti cuponul de 10 euro primit cadou de Craciun. Daca nu sunteti siguri, deschideti clientul EGS si apasati pe numele vostru in stanga jos. Acolo aveti un tab numit „Coupons”. Daca inca il aveti acolo, il puteti folosi la o comanda de peste 14.99 euro.

Cele mai bune oferte din cadrul Epic Summer Sale 2020!

Epic Games si Ubisoft par sa fie pe aceeasi lungime de unda in ultima vreme. Asta se resimte si in Epic Summer Sale unde mai toate jocurile producatorului francez sunt reduse masiv. As putea face o lista doar cu aceste jocuri, insa as trisa, asa ca daca va intereseaza orice de la Ubisoft, este disponibil pe EGS chiar si redus cu pana la 80%. Haideti insa sa vedem ce alte jocuri interesante mai ascunde acest sale.

Metro Exodus -87 de lei (in jur de 40 de lei cu voucher-ul de mai sus)

Control -145 de lei

The Outer Worlds -145 de lei

Star Wars Jedi The Fallen Order – 145 de lei

Vampyr – 73 de lei

The Wolf Among Us – 18 lei (o poveste interactiva super interesanta)

SOMA – 12 lei

Jackbox Party Pack 3 – 73 de lei (cel mai bun joc din serie)

Darksiders III – 97 de lei

Titlurile de mai sus au fost selectate in functie de cat de buna este oferta si desigur, cat de bun este jocul. Epic Summer Sale 2020 gazduieste mai multe jocuri, dar pe scurt se rezuma la reduceri pe principiul Ubisoft & Baietii. Din fericire, exista si mici comori ascunse precum Metro Exodus la 40 de lei cu tot cu voucher.

Ce alternative de jocuri ieftine mai exista?

Voiam sa ajung la discutia asta, dar o sa o fac super sumar aici urmand sa o mai lungesc intr-un articol viitor. Dar hai sa zicem ca poate Epic Summer Sale n-are nimic pentru tine; sau poate tu-ti vrei jocurile pe Steam, Uplay sau Origin. Ei bine, in acest caz te pot indruma.

Prima varianta care le vine in minte multor persoane este G2A, dar discutii despre cat de legal este acest magazin s-au tot purtat si prefer sa le ocolesc. Mai ales ca nu cumpar de pe G2A si nu incurajez pe nimeni sa o faca. In schimb, magazine precum CDKeys sau HRKGame sunt locuri la care apelez des, atunci cand vreau un joc anume. In plus, imi place sa fiu surprins, asa ca mi-am facut si abonament lunar la Humble Choice care imi ofera noua jocuri pe luna la ~50 de lei dupa o reducere prinsa atunci cand mi-am facut abonamentul. Sau pentru oferte de genul 10 jocuri la 20 de lei, exista Fanatical. Asta asa, ca sa evitam discutiile de genul: „Nu

dau 300 de lei pe un joc cand am Filelist!„

 

Sursa:ZonaIT

 

 

Metro-Exodus.jpg.59d15d38c3057f755c475639d50ec63b.jpgEpic-Summer-Sale.thumb.png.bb725f9930cdc7d606599058a09c7117.png

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate