Sari la conținut

[PROPUNERE] CAMPANIE PROMOVARE SCRIERE CU DIACRITICE.


Postări Recomandate

Nume : Dexter.

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : Propun inițierea unui campanii prin care ajutăm userii să folosească diacriticele în scrierea de zi cu zi,

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : Arată mult mai estetic vizual și mult mai frumos. Faptul că într-o proporție de 60% utilizatorii de comunități de gaming scriu și cu 'sh' și cu 'foarte bin3", o consider o inițiativă bună pentru a putea promova puțin limba română.

 

Ecuația din punctul meu de vedere este foarte simplă, după avizul favorabil din partea administratiei, inițiem un topic de interes general prin care ajutăm utilizatorii să-și actualizeze tastatura pe "Română-Programatori" și eventual le arătăm și combinațiile de taste pentru diacritice 'ășâțî' fără să le fie afectate restul de taste precum ', / . '

Este o companie pe care am promovat-o și prin 2016 și a avut un impact frumos și impresionant pot spune!

Pentru alte informații suplimentare, vă stau la dispoziție!

 

L.E Știu că mulți o să-mi spuneți că e un forum de jocuri și nimeni nu o să stea să scrie corect gramatical să zicem așa, dar din 10 dacă reușim unu să-l cooptăm să scrie așa, eu unu sunt mulțumit!

 

    Cu stimă,

     Cătălin.

  • Ador 1
  • Dislike 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator

Big :contra:! De ce? Pentru că nu vad rostul acestei propuneri, nu ajută cu absolut nimic comunitatea în niciun fel. Eu unul nu folosesc diacritice pe PC și nici nu voi folosi. Așa de pe telefon tastatura mea va scrie cu diacritice. Sincer, nu cred că ar sta nimeni să scrie cu diacritice pe forum. Așa cum ți-am spus și mai sus, nu văd rostul propunerii făcute de tine. 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator
Acum 2 ore, Alexandru06 @ LCS a spus:

Big :contra:! De ce? Pentru că nu vad rostul acestei propuneri, nu ajută cu absolut nimic comunitatea în niciun fel. Eu unul nu folosesc diacritice pe PC și nici nu voi folosi. Așa de pe telefon tastatura mea va scrie cu diacritice. Sincer, nu cred că ar sta nimeni să scrie cu diacritice pe forum. Așa cum ți-am spus și mai sus, nu văd rostul propunerii făcute de tine. 

:contra:Nu are rost să scriu sau să-mi bat capul. Colegul a enunțat destul :) 

Nu-şi are rostul, dat fiind că suntem o comunitate de gaming !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrator

Propunerea nu ajută cu nimic comunitatea. Nimeni nu o să stea să scrie cu diacritice mai ales dacă nu este obișnuit cu ele.

Mulțumim pentru propunere!

 PjckeOg.png lI5Dy3j.png 

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate