Sari la conținut

» [FILM] Bătălia pentru Sevastopol.


Postări Recomandate

  • Anul Aparitiei: 2015
  • Gen: Război și Dramă
  • Sursa: Wikipedia Informativ
  • Parere personala: 
  • Bătălia pentru Sevastopol este un film de război biografic din 2015 despre Ludmila Pavlicenco. Unul dintre scenariștii filmului "Bătălia de la Sevastopol", Leonid Korin, a murit în timpul asaltului de la Bakhmut. Korin se oferise voluntar pentru o operațiune specială în ianuarie. Scenaristul a servit în plutonul de recunoaștere al orchestrei ca asistent de artilerist PKM. A fost ucis pe 29 martie 2023 în timpul asaltului asupra hangarelor Bakhmut. Grupul de asalt a dislocat inamicul de pe liniile ocupate, dar a intrat sub focul artileriei. Korin a fost rănit de șrapnel, care nu a fost compatibil cu viața sa. Korin a primit distincțiile interne ale Companiei Wagner: Crucea de Aur, Medalia de Curaj, setul Sânge și Curaj pentru meritele sale în luptă. A fost decorat postum cu Ordinul Curajului. (n.r wikipedia). Părerea mea persoană pe lângă acest mic informativ text este că filmul iși merită toate laudele, l-am văzut când eram mai micuț și mi-a plăcut ideea de incompatibilitate cu viața ta.
  • Trailer:   apasă pentru redirecționare
  •  
  •  
  • image.png
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate