Sari la conținut

Postări Recomandate

Nume: Pomarleanu Octavian
Ce propuneri aveti:
1. Implementarea unui plugin pe forum in care, un bot va posta zilnic un topic "La multi ani - 24.01.2020" , iar in topic sa fie un mesaj simplu si frumos de la multi ani, iar dupa sa fie enumerati persoanele care isi serbeaza ziua in acea data
2. Sa se creeze sub-categorii de useri: Admin Server Public , Admin MIX-uri si la title sa scrie numele serverului pe care e admin, astfel incat sa-i ajutam si pe fondatorii serverelor sa vada activitatea adminilor pe forum si sa-i vedem direct pe ce server se joaca
3. Am vazut un clip de prezentare facut de cineva. Ar fi ok, daca e de acord, sa intre pe toate serverele si sa faca cateva inregistrari, de 30-45 secunde cu fiecare server si sa se specifice serverul si ce mod are, iar clipul sa fie urcat pe facebook, youtube si dat mai departe de fiecare membru din staff al unui server
4. Putini mai severi in acceptarea unui server in a se afilia pe LeagueCS. Puneti anumite firme de host care le acceptati si care nu, iar cererea sa fie facuta asa cum se cere, iar daca nu face nimic in 7 zile (nici macar activ pe forum / ts) sa fie anuntat ca nu mai face parte din comunitate cu acel server
5. Mai insist inca o data :P Sedinte mai dese cu cei care au grade pe Forum si TS. Astfel incat, fiecare lucru nou sau ceea ce se doreste sa ajunga la toti in acelasi timp
6. Suport intre serverele afiliate. Dezvolt: in caz ca intra unul pe furien si el vrea sa joace doar clasic sa fie indrumat pe serverele clasice de pe comunitate, ajutor intre fondatori in caz ca are nevoie de mici modificari la server sau de o suma modica de imprumut
7. Sunt 2 grupe (unul steam si unul gametracker) + link de votare server ts. Ar trebui "obligati" toti fondatorii serverelor afiliate sa intre pe cele 2 grupuri, iar link-ul sa fie distribuit celor din staff, astfel incat impreuna sa urcam si mai sus de atat
8. Anumite concursuri lunare, pe forum, cu o tematica anume, gen activitate pe o anumita sectiune
9. Nu stiu daca exista, dar daca ar exista un link de referal in care daca aduci pe cineva pe comunitate in care se inregistreaza sa primesti reputatie etc. 
10. Crearea un panel / reznick pentru comunitate. Eu unul doresc sa bag accesele de admin de pe o astfel de platforma, astfel incat sa am acces doar eu la FTP, iar in lipsa mea sa ofer acces de grad pe panel la anumite persoane active

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Scripters

1. Nu ii vad rostul botului in a posta astfel de mesaje, poate alte mesaje, cum ar fi avertizarea unui utilizator cand face spam.

2. Ar fi accese degeaba. Daca un server ar sta 2 saptamani pe comunitate cu cativa admini, ar trebui sa le scoatem accesele fiecaruia in parte.

3.Cine e interesat isi face si il da detinatorilor de pagini social media.

4.In comunitatea noastra orice e primit, in limita bunului simt.

5.Sedinte s-au facut si se vor mai face, depinde si de disponibilitatea Detinatorilor.

6.Cred ca la ceea ce te referi tu este un redirect. Daca un jucator intra pe un server si vede leaguecs.ro, cel mai probabil ar intra pe Forum si s-ar interesa.

7.Ramane la decizia detinatorilor daca vor face asta.

8.Am avut si poate se vor mai face in viitorul apropiat.

9.Ramane la decizia detinatorilor daca vor face asta.

10. O sa ne organizam sa vedem cine e pro si contra (detinatorii comunitatii si detinatorii serverelor) si vom ajunge la un comun acord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

1.mda..nu,incarca platforma degeaba,daca aveam chat si dadea doar un reply pe chat acolo cu welcome +numele..da,dar nu vad rostul.

2. activitatea se vede si in post-uri..cat de activ esti la categoria unde esti admin,nu doar stand pe forum ..il lasi in bara deschis,dai un refresh la pagina odata la juma de ora sa te arate mereu on....grade in plus pentru ce? sa fie mai multe culori in legenda sau in online users? culoare pe forum se ia pe merit..implicare pe forumul in sine..nu pe un server afiliat.

3. trebuie platita acea persoana ,cel mai probabil.

4.nu conteaza neaparat firma de host(dar nici d-alea fantoma) ...atat timp cat server-ul se misca decent,nu are lag..cum a spus si @NeRvOaSa , nu tinem in comunitate servere doar asa..sa ne poarte numele..sa le oferim un DNS degeaba..acel server are o oarecare datorie de a aduce oameni care activeaza pe teamspeak3 si forum...deoarece si detinatorii serverului in cauza beneficiaza de grad pe teamspeak3 ,cu avantaje mari si foarte mari.

5. gandeste-te ca majoritatea au loc de munca..cu program fix..nimeni nu poate lasa treaba de serviciu pentru a asculta niste lucruri care se repeta..fara niciun rost..mai bine mai rare si unde se discuta toate subiectele ,bine stabilite,decat mai des, repetandu-se majoritatea subiectelor.. daca se iveste o problema..2..3..nu e cazul de sedinta..avem o mana de fondatori capabili sa rezolve situatia si singuri,fara conferinte.

6. asta e o idee ok!

7. si asta merge..

8. se pot face concursuri pe forum..dar nu asa..cu activitate pe o anumita categorie..gen Happy Hour/Guess Who..pe care le-am mai organizat si eu..

9. nu stiu ce sa zic..

10. nu ma bag..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate