Sari la conținut

[Stiri IT] Acer Nitro 14 – un laptop de gaming compact care mi-a placut foarte mult


Ev3nk

Postări Recomandate

                                                                                                                         acer-nitro-14-19-1536x1152.jpg

Sursa )

In general nu sunt fan laptop-uri de gaming compacte. Consider ca pentru a te juca pe un laptop trebuie sa fie cat mai mare in diagonala, motiv pentru care astazi avem si modele de 18 inch. Totusi, Nitro 14 este un laptop compact care mi-a placut foarte mult. Va explic mai jos de ce. Daca esti in cautarea unui laptop de gaming care sa nu-ti ocupe mult loc in rucsasc, urmareste mai departe review-ul.

Introducere

Nitro este seria principala de gaming a celor de la Acer. In aceasta serie o sa gasiti multe modele accesibile si cu dotari foarte interesante, cumva oferind strictul necesar pentru gaming casual. Sigur, cine doreste extra performanta, un design deosebit sau diagonale mai mari, poate opta pentru seriile superioare, gen Triton.

Discutam aici despre Nitro 14, un laptop de gaming foarte bine echipat cu foarte multe calitati interesante. Mi-a placut inca de la primul contact. Din pacate nu am gasit nici un magazin care sa-l aiba in oferta si nici un pret nu am.

Specificatii

Ecran de 14 inch cu rezolutie 2.5K 120Hz

Procesor AMD Ryzen 78840H

Placa video Nvidia GeForce RTX 4060

32GB RAM la 6400MHz

1TB SSD PCie NVMe SK Hynix HFS001TEJ9X115N

Wi-Fi6E si BT

Baterie de 76Wh

Windows 11 Pro

Concluzie

Pe cat este el de compact, Nitro 14 ofera o performanta foarte buna, un design reusit si sper si un pret bun. Sunt sigur ca cine isi doreste un laptop compact de gaming si va alege acest model nu o sa greseasca. Ar fi mers o placa video un pic mai performanta pentru rezolutia respectiva, asta este singurul repros al meu.

Il recomand. Daca aflu si pretul o sa fac update la articol sau poate intre timp gasiti voi pe undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate