Sari la conținut

[FOTBAL] FCSB a cedat un jucător în Liga 3


Postări Recomandate

  • Administrator

Jmhhc2g9ZDc4Mjc2ZDJiMjVjZWY3Y2NlZDRmMmM5
S U R S Ă

 

FCSB a renunțat pentru partea a doua a acestui sezon la serviciile fundașului lateral Răzvan Radu (17 ani).

Răzvan Radu joacă pe postul de fundaș stânga, iar în a doua parte a acestui sezon va evolua în Liga 3.

Răzvan Radu, de la FCSB la Metalul Buzău!

Răzvan Radu va evolua sub formă de împrumut în partea a doua a sezonului la Metalul Buzău, liderul din Seria II a Ligii 3.

Răzvan Radu este cel mai nou jucător al echipei noastre. Răzvan are 17 ani, este fundaș stânga și a fost crescut de FCSB. Bine ai venit, Răzvan Radu!”, a transmis Metalul Buzău, pe Facebook.

Metalul Buzău conduce Seria II din Liga 3 cu 40 de puncte acumulate din 15 jocuri disputate în cadrul sezonului regulat.

Ce a spus Răzvan Radu, după trecerea de la FCSB la Metalul Buzău?

 

Metalul Buzău este o echipă cu pretenții. Aici sunt obiective clare și îmi place stilul de joc pe care îl propune.

Normal că îmi doresc ca prin evoluțiile mele să ajut cât mai mult echipa, iar la finalul campionatului să îndeplinim toate obiectivele pe care clubul le-a stabilit.

Eu mă simt cel mai bine pe postul de fundaș stanga. Am jucat pe acest post de când mă știu, de când m-am apucat de fotbal”, a spus Răzvan Radu, pentru pagina de Facebook a celor de la Metalul Buzău.

  • Like 3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate