Sari la conținut

zmt-bots roboți de server inteligent


EliasZM

Postări Recomandate

Bună ziua
Ca și în subiectul "ZmTbots", am căutat mult timp diferite soluții pentru a juca pe serverul meu zombie mod, mă gândeam la podbots
pentru că le-am văzut pe mai multe servere. Totuși, din întâmplare am dat peste o postare a unui utilizator pe nume Luis
Prin urmare, am vrut să o împărtășesc cu voi
În 2019, autorul despre care scrie a creat podbots inteligenți exclusiv pentru serverul Zombie Mod. 
El a luat ca bază vechiul cod sursă SyPB bazat pe YaPB și l-a modificat
Zombie bots sunt făcute pentru a reproduce cât mai aproape posibil jocul unei persoane reale
În plus, autorul are propria sa pagină de blogger pe care a descris cum funcționează totul
De asemenea, a realizat și un trailer al roboților săi cum se comportă în joc.
Autorul proiectului ar dori ca sursa site-ului său să fie mediatizată, astfel încât cât mai multe persoane să afle despre el
Luis scrie pe site-ul său că există planuri de a-i face și mai inteligenți 
Printre altele, el vrea ca acestea să folosească liftul, să deschidă uși etc...

Cel mai bun lucru pe care îl pot face este să vă trimit linkul către site, pentru că acolo sunt multe altele
A depus o muncă serioasă în acest sens....

Zombi
Capabile să arunce bombe de infecție (dacă au suficiente pachete de muniție).
Nu folosesc radioul.
Atunci când sunt puternic răniți, încearcă manevre de evitare și sărituri pentru a evita Headshots.
Pot sparge saci de nisip, introduși în joc prin intermediul plugin-ului "zp-sandbags".
Dacă există un om într-un loc înalt, zombii vor face o "scară"; și anume se vor ghemui și vor sări peste alții pentru a ajuta să ajungă la un anumit om. Cum să implementați acest lucru atunci când creați noi puncte de trecere.
Noua IA specială pentru Nemesis și Assassins, aceștia pot folosi Longjump și vor încerca să ajungă la oamenii aflați în locuri mai înalte (Comportamentul văzut în video) (Doar dacă folosiți Zombie plague: Apocalypse, descărcați la sfârșitul blogului). 
Se schimbă ușor de țintit dacă trag (În funcție de care este mai în raza de acțiune).
Ei joacă în echipă și îi avertizează pe ceilalți unde sunt oamenii; atacă în hoarde.
Pot prezice mișcările oamenilor atunci când îi urmăresc, scurtând distanțele și decupând rutele de scăpare.

 

Blog: 

trailer Zombie TBots: 
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate