Sari la conținut

[Propunere / Sugestie] Reputatie & Member Title


yandel

Postări Recomandate

Nume : Catalin

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : Reputatia sa apara sub avatar, cand suntem intr-un topic si ne uitam in stanga utilizatorului, ca in poza de mai jos. Iar member title, daca se poate. Acolo ne putem pune un fel de "notita" , asa cum am editat eu poza si am pus "BEST CARICEPS", eu zic ca ajuta mult ca aspect, vizual si estetic. Cine a mai fost pe vechile versiuni de I.P.B, stie la ce ma refer.

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : aspect mai placut la vizualizare, estetic. nu am mai vazut vreo comunitate cu noua versiune de ipb, sa aiba asa ceva.

 

poza mai pe inteles:

 

U1zekMC.png

  • Like 2
  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mai fost o propunere pt Member Title in trecut, iată răspunsul :

Salutari,

Ideea nu este rea & si eu sunt PRO sa readaugam Member Title.

Dar, in trecut am avut & odata cu ultimele update-uri la versiunea IPB, am avut numai "buguri" la mai multe aplicatii pentru forum, precum si "Member TItle"

Un timp am rezolvat problema, dar, tot aveam CRASH-uri la forum si am renuntat.

Din pacate majoritatea aplicatiilor pentru forum, odata cu update ipb, nu au primit si ele un update mic, pentru a fi compatibile intre ele.

Nu voi da Respins la propunere, doar ,  poate pe viitor vom gasi o modalitate pentru a implementa pe forum aceasta propunere.

Multumesc pentru intelegere! “

Cât despre reputație, e mai ok asa cum este acum,pe profilul fiecăruia,si nici nu ajuta cu nimic. 

 

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reputatia inca este, iti apare in stanga unde este acel like. Singurul lucru care a disparut este  Member Title.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Demon @LeagueCS a spus:

Reputatia inca este, iti apare in stanga unde este acel like. Singurul lucru care a disparut este  Member Title.

Stiu, am dat o idee sa apara in alt mod. Iti sare in ochi, parerea mea e ca e mai frumos :)

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:contra: Ce e prea mult strica

Acum 9 minute, CATAHYPE;; a spus:

Stiu, am dat o idee sa apara in alt mod. Iti sare in ochi, parerea mea e ca e mai frumos :)

Arata mult mai bine simplu,nu are rost sa incarcam vizual forum-ul

Acum 12 ore, John @ Anormalii a spus:

Stiu ca a mai fost propunerea , nu s-a adoptat din motive tehnice . Contra . 

Inca un motiv in plus sa o lasam balta

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, BandB a spus:

:contra: Ce e prea mult strica

Arata mult mai bine simplu,nu are rost sa incarcam vizual forum-ul

Inca un motiv in plus sa o lasam balta

"incarcatul forumului" poate consta si in semnaturile unora care sunt supra-ponderale :) o reputatie intr-un chenar verde sub avatar echivalentul unei semnaturi prea mari, a unei piese de pe youtube pusa in semnatura fara functia [ spoiler]

In fine, gusturile nu se discuta, ideea s-a inteles. Rog un administrator sa inchida acest topic :)

 

 

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, CATAHYPE;; a spus:

"incarcatul forumului" poate consta si in semnaturile unora care sunt supra-ponderale

Daca te referi la semnatura mea,este doar un text editat si un logo,nu e video/gif sau o poza de nush cati MB

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, BandB a spus:

Daca te referi la semnatura mea,este doar un text editat si un logo,nu e video/gif sau o poza de nush cati MB

a ta, a altora, nu esti singurul, in alte parti este permisa o singura semnatura, si aia cu dimensiuni limitate, tocmai pentru a nu ingreuna. reputatia e daor un hook (sper ca asa se numeste) care se instaleaza si cam atat.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, CATAHYPE;; a spus:

a ta, a altora, nu esti singurul, in alte parti este permisa o singura semnatura, si aia cu dimensiuni limitate, tocmai pentru a nu ingreuna. reputatia e daor un hook (sper ca asa se numeste) care se instaleaza si cam atat.

Fiind programator,te asigur ca acea simpla reputatie ia mai multe resurse decat o semnatura(nu video/gif) deoarece pentru a lua reputatia trebuie deschis database-ul serverului,ceea ce ia resurse,o semnatura care e hostata pe imgur spre exemplu nu ia resurse mai deloc,deoarece tu in semnatura pui doar link-ul iar acesta este converitit intr-o imagine,sper sa intelegi la ce ma refer.

In plus daca stam sa ne gandim,nu toti au semnatura,dar daca vom adauga aceasta optiune le va arata la toti reputatia,deci se iau mai multe resurse in modul asta :D

Editat de BandB
  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu mai insista cu aceasta propunere pentru ca nu o sa se adauge, 'nu sunt compatibile', serios? daca nu sunt, le puteti face compatibile, totusi forumu e utilizat de 100 de persoane care cu adevarat chiar vor sa vada macar Member title-ul, pentru ca asa era inainte pe LeagueCS sau indiferent de comunitate si asa ne am cam obisnuit cu toti, lasa-ti scuzele si mai bine faceti ceva incat sa multumiti pe toata lumea, succes.

:pros:

EDIT: cu sau fara member title, forum-ul tot da crash asa ca sunt niste scuze penibile acestea (chiar acu am primit crash) :)))

Editat de uiculeanu
  • Like 1
  • Fortzaaaa 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, uiculeanu a spus:

nu mai insista cu aceasta propunere pentru ca nu o sa se adauge, 'nu sunt compatibile', serios? daca nu sunt, le puteti face compatibile, totusi forumu e utilizat de 100 de persoane care cu adevarat chiar vor sa vada macar Member title-ul, pentru ca asa era inainte pe LeagueCS sau indiferent de comunitate si asa ne am cam obisnuit cu toti, lasa-ti scuzele si mai bine faceti ceva incat sa multumiti pe toata lumea, succes.

:pros:

Asa este :) sunt web  developeri care ma gandesc ca pot sa ajute cat de cat sa fie compatibile. totusi suntem in 2023, nu degeaba am lasat versiunile vechi de ipb deoparte. Plus ca vad ca nu sunt singuru care propune treaba asta. Poate un pool cu niste voturi v-ar ajuta mai mult..

 

Insa, multi chiar daca vor aceasta schimbare, dau contra la propunere doar pentru ca cineva mare in grad a zis ca nu se poate. efectul turmei. nu dau nume, nu arat pe nimeni cu degetu. aceste probleme sunt de cand sunt lumea, si nu doar pe forumuri.

  • Like 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, uiculeanu a spus:

nu mai insista cu aceasta propunere pentru ca nu o sa se adauge, 'nu sunt compatibile', serios? daca nu sunt, le puteti face compatibile, totusi forumu e utilizat de 100 de persoane care cu adevarat chiar vor sa vada macar Member title-ul, pentru ca asa era inainte pe LeagueCS sau indiferent de comunitate si asa ne am cam obisnuit cu toti, lasa-ti scuzele si mai bine faceti ceva incat sa multumiti pe toata lumea, succes.

Ai motivul pentru care nu sunt compatibile mai sus,daca plugin-ul care face titlul ala de care spuneti voi nu este updatat incat sa fie compatibil,cea ce nu pot face cei de la conducerea forumului,ci creatorul acelui plugin,degeaba insistati fara sa stiti despre ce este vorba,cand pica forum-ul nu va convine,cand ia flood tot nu va convine dar pretentii aveti sa bagam un plugin care face forumul sa cada

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, CATAHYPE;; a spus:

Asa este :) sunt web  developeri care ma gandesc ca pot sa ajute cat de cat sa fie compatibile. totusi suntem in 2023, nu degeaba am lasat versiunile vechi de ipb deoparte.

Se poate crea unul nou,dar asta costa,iar cel care a facut acest plugin nu a mai venit cu update-uri

  • Like 2
  • uau 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, BandB a spus:

Ai motivul pentru care nu sunt compatibile mai sus,daca plugin-ul care face titlul ala de care spuneti voi nu este updatat incat sa fie compatibil,cea ce nu pot face cei de la conducerea forumului,ci creatorul acelui plugin,degeaba insistati fara sa stiti despre ce este vorba,cand pica forum-ul nu va convine,cand ia flood tot nu va convine dar pretentii aveti sa bagam un plugin care face forumul sa cada

'cand pica forum-ul nu va convine, cand ia flood tot nu va convine dar pretentii sa aveti sa bagam un plugin face forumul sa cada'
nu te incadrezi in aceasta discutie, deloc din ce vad eu.

1.E logic sa pice forum-ul deoarece LeagueCS a devenit official CEA MAI MARE COMUNITATE DE GAMING DIN ROMANIA cu peste 20+ servere de cs 1.6, unde sunt 101.5k topic uri de la toate serverele (asta ar putea ingreuna forum-ul sa mearga mai rapid)

2.Aceasta comunitate este floodata incontinuu de catre oamenii care au facut parte din staff sau care nu au intrat in staff (mai pe scurt persoane care urasc comunitatea LeagueCS)

3.Sa mai zic ca suntem 22.5k membri? n are rost
bro, totusi e 2023 si se poate face compatibil cam orice, nu neaparat doar 'autor-ul plugin-ului'.

daca acest plugin nu se poate face compatibil, hai sa punem toti mana de la mana sa platim un web developer incat sa ne faca un plugin asemanator fara sa cauzeze probleme forum-ului, thanks.

  • Like 1
  • UP 1
  • Mersi 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, uiculeanu a spus:

3.Sa mai zic ca suntem 22.5k membri? n are rost
bro, totusi e 2023 si se poate face compatibil cam orice, nu neaparat doar 'autor-ul plugin-ului'.

daca acest plugin nu se poate face compatibil, hai sa punem toti mana de la mana sa platim un web developer incat sa ne faca un plugin asemanator fara sa cauzeze probleme forum-ului, thanks.

Ceva de genul poate costa cateva zeci poate sute de EUR,degeaba spui ca punem mana de la mana,cand noi nu suntem in stare sa punem 10-15 EUR pentru ceva ce folosim zilnic,adica pentru licenta de TS(eu unul nu folosesc TS,zic de restul).

 

Acum 5 minute, uiculeanu a spus:

E logic sa pice forum-ul deoarece LeagueCS a devenit official CEA MAI MARE COMUNITATE DE GAMING DIN ROMANIA cu peste 20+ servere de cs 1.6, unde sunt 101.5k topic uri de la toate serverele (asta ar putea ingreuna forum-ul sa mearga mai rapid)

2.Aceasta comunitate este floodata incontinuu de catre oamenii care au facut parte din staff sau care nu au intrat in staff (mai pe scurt persoane care urasc comunitatea LeagueCS

S-a lucrat si la aspectul de flood,mai trebuie lucrat,nimic nu e sigur,iar asta inseamna investitie mare,daca stam si investim in "porcarii" ce adauga un lucru vizual in loc sa investim in protecte e cam degeaba forumul zic eu,toate se vor face la timp-ul lor,nu se poate face totul intr-o secunda

  • Like 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

- Am adăugat din nou - member title-ul -. De acum, toti cei care își vor face cont nou pe LeagueCS, vor putea să-și adauge și member title. Dar v-a fi vizibil doar când dai click pe profil, să nu se suprapună cu gradele.  

catahype.PNG

 

member title.PNG

 

 

- De asemenea, reputația se vede deja sub avatar, nu consider ca ar avea sens să facem modificarea respectivă. 

 

Notă - Vă puteți da edit la member title din setările de profil. 

  • Like 2
  • Ador 1
  • Fortzaaaa 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate