Sari la conținut

[PLUGIN] VIP System Duo | VIP Classic Gold & Silver


CyBer[N]eTicK

Postări Recomandate

 Nume plugin: VIP System Duo 
 Autor: CyBer[N]eTicK & Tuturor de unde m-am inspirat.  ( Autoritatea v-a rămâne, cei care doresc modificare, să nu ezite a mă contacta ) Citiți paragraful 5 din informații speciale. 
 Engine ( HLDS / SRCDS ) : reHLDS | HLDS
 Versiune: 1.2 - 1B
 Cvar-uri:
 » vip_awp "1" - Dacă VIP GOLD să aibe AWP în Meniu.
 » vip_jumps "1" - Dacă VIP GOLD să aibe dublă săritură.
 » vip_openmenu "3" - După câte runde de la începutul hărții să se deschidă meniurile.
 » vip_hpap_kills "1" - Dacă VIP GOLD să primească pe Kill viață și armură.
 » vip_kr_hp "10" - Câtă viață și armură șă primească VIP-ul GOLD pe Kill.
 » vip_kr_hshp "5" - Cu cât în plus să primească VIP-ul GOLD HP și AP pe Headshot -> 10 pe normal +5 = 15
 » vip_hp_spawn "100" - Cu câte viață să se spawneze VIP-ul GOLD la fiecare rundă.
 » vip_ap_spawn "100" - Cu câtă vestă + cască să se spawneze VIP-ul GOLD la fiecare rundă.
 Informatii: Este un plugin de VIP Duo? Adică Gold și Silver.
 -------> VIP GOLD: Flag ” T ”
 - După 3 runde la începutul hărții acestora li se vor deschide un meniu de unde îți pot alege arme inclusiv AWP.
 - Membrii VIP GOLD au Double Jump, adică dublă săritură.
 - La fiecare început de rundă primesc DEAGLE set de grenade HE(1) FLASH(2) și vestă + cască, armura completă.
 - Pe fiecare kill primește 10 viață și 10 armură, iar pe fiecare Headshot primește 15 armură și viață.
 - Membrii VIP GOLD care sunt în echipa counter-terrosit primesc gratuit Defuse KIT.
 - Membrii VIP GOLD scriu cu verde în chat.
 - Membrii VIP GOLD când se conectează pe server sunt afișați în chat că se conectează.
 - Membrii VIP GOLD apar în tab(scoareboard) cu tag de VIP.
-------> VIP SILVER: Pentru toți jucătorii
 - Membrii VIP SILVER aceștia au doar un Meniu cu arme, după cele 3 runde de la începutul hărții și nu au inclus AWP.
 Download:  CLICK 

 Donwload Include-uri / includes : CLICK

  Instalare: 

1. Fisierul VIPSystemDuo.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Fisierul VIPSystemDuo.sma il puneti in addons/amxmodx/scripting
3. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma: VIPSystemDuo.amxx

imagini:

Informații speciale:

1.Plugin-ul a fost zidit  și a rulat pe versiuna AmxModX 190 personal vă recomand să puneți și voi plugin-ul pe versiunea în cauză, pentru a evita alte neplăceri. 

2. Plugin-ului i-au fost acordate 3 modificări din cauna unor erori apărute în logs. 

3. Orice problmă întâmpinați cu acest plugin, și doriți fix acesteia nu ezitați să mă contactați discord pentru un support acestuia mai rapid, ori dacă nu PM pe Forum sau reply.

4. Orice nălămurire legată de acesta, nu ezitați să nu mă contactați pentru informare. 

5. Îmi rezerv drepturile de Author al aclătuirii aceststui plugin, și tuturor celor de unde m-am inspirat pentru codul în sine sau de unde l-am procurat. Dacă sunt probleme de autoritate, și persoanele care se știu își doresc neapărat credite / autoritatea în plugin, la cerința acestora voi adapta și modifica conținutul. ( Însipirarea este una din codurile publice, deci nu răspund la un posibil report sau reclamație. )

6. Conținul este unul public, este dăruit tututor celor care au trebuință de PLUGIN sau COD. © CyBer[N]eTicK

7. Orice modificare fix acestui plugin, voi reedita de fiecare dată, link-ul și conținutul. 

Editat de CyBer[N]eTicK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este un plugin foarte bun , in curand il voi pune si pe serverul meu , plugin este testat de mine pe un server secundar si chiar ruleaza foarte bine , daca vreti un plugin de vip duo asta este cel mai bun atat timp cat se ofera si suport la el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
Acum 9 ore, Petruț @ PGL a spus:

Vip-ul este activat si pe hartile awp_ sau fy_ ? 

Salut, vin eu cu un raspuns, nu, pluginul are un sistem de blocare pe unele mape pe care le pui tu in sursa fisierului. ( https://imgur.com/a/7RzyRzD )

Editat de mãdãlinZX
  • Like 1
  • Mersi 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • 3 luni mai târziu...

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Din păcate, conținutul tău conține termeni pe care nu îi permitem. Te rugăm să editezi conținutul pentru a elimina cuvintele evidențiate de mai jos.
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Restabiliți configurația implicită

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate