Sari la conținut

[Propunere] - Categorie


Inkyzz.

Postări Recomandate

Nume : Inkyzz. 

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : Sa se faca un sub-forum ( categorie ) cu  Diverse - Vand / Cumpar 

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? :  Ar avea un +1  pentru ca lumea din com sa posteze la vand/cumpar anumite "Produse" , Conturi , Addons-uri etc.."

  • uau 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator
Acum 9 minute, X-Tream a spus:

Pro, o idee buna.

Idem👍

  • Fortzaaaa 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pro și din partea mea. 

Un plus pentru userii comunității care doresc să-și vândă propriile produse (cum spui tu).

  • Mersi 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Părerea mea ar fi neutră și de ce? Fiindcă categoria trebuie moderată de personal foarte calificat în domeniul acesta, deoarece intervin chestii de intermediere, țepe certuri, pm-uri, divulgări și așa mai departe. Deci trebuie o anume asumare din partea comunității. Deci înainte de a se deschide această categorie trebuie să fie personal adecvat în rolurile în cauză, și idei pentru N-circumstanțe. Și știți foarte bine, când un user face un topic de tipic security sau safe, la adresa unei anume persoane acolo apare un hate imens, inclusiv off topic. 

 

EDIT: Dacă aveți personal, care să se ocupe de țepe, intermediari, actualizări, regulamente, succes mult. 

Editat de CyBer[N]eTicK
  • UP 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

15 minutes ago, CyBer[N]eTicK said:

My opinion would be neutral and why? Because the category must be moderated by highly qualified staff in this field, because mediation matters, spikes arguments, pms, disclosures and so on. So we need a certain commitment from the community. So before this category opens there must be adequate staff in the roles in question, and ideas for N-circumstances. And you know very well, when a user makes a typical security or safe topic, a huge amount of hate, including off topic, appears at the address of a certain person. 

 

EDIT: If you have staff to deal with spikes, brokers, updates, rules, good luck. 

I liked the idea, but he is also right in what he said

  • Ador 1
  • Confuz 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Salut. Ideea in sine  este buna. Dar , vânzările / anunțurile trebuiesc limitate doar la anumite resurse. Nu știu dacă există timpul necesar verificării "resurselor" ce urmează a fi vandute/ cumpărate.

Trebuie un regulament strict din punctul asta de vedere și fiecare sa răspundă pt ceea ce vinde/cumpără.

  • Fortzaaaa 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, CyBer[N]eTicK a spus:

Părerea mea ar fi neutră și de ce? Fiindcă categoria trebuie moderată de personal foarte calificat în domeniul acesta, deoarece intervin chestii de intermediere, țepe certuri, pm-uri, divulgări și așa mai departe. Deci trebuie o anume asumare din partea comunității. Deci înainte de a se deschide această categorie trebuie să fie personal adecvat în rolurile în cauză, și idei pentru N-circumstanțe. Și știți foarte bine, când un user face un topic de tipic security sau safe, la adresa unei anume persoane acolo apare un hate imens, inclusiv off topic. 

 

EDIT: Dacă aveți personal, care să se ocupe de țepe, intermediari, actualizări, regulamente, succes mult. 

:pros: ideea este foarte buna

OFF TOPIC: tot poet ai ramas :)))

  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, Inkyzz. a spus:

Deci ? 🙂

Astăzi am să mă ocup să fac această categorie cu un regulament bine pus la punct. 

Mulțumim pentru propunere. 

Topic closed. 

  • Like 2
  • Mersi 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate