Sari la conținut

DAC AntiCheat CS 1.6 [C# Project]


donatello

Postări Recomandate

Salut LeagueCs, vreau sa mentionez din primele randuri ca nu am cunostiinte avansate in C# nici AMXX.

Cu toate astea vreau sa va prezint un mic proiect pe care l-am inceput in scopul de a invata cat mai mult despre acest limbaj de programare.

Am creeat un AntiCheat pentru versiunile crack de Cs 1.6 (warzone, romania etc...), nu l-am testat inca pe Steam, nu doresc nimeni sa-l testeze(daca sunt doritori) pe Steam pana nu il voi testa eu primul, nu vreau sa se creeze incidente.

Instalarea AntiCheatului:

  • Dezarhivarea fisierelor cstrike.exe si anticheat.dll in directorul CS-ului.
  • Deschiderea jocului prin Launcher-ul AntiCheatului ( respectiv cstrike.exe ).

 

In ce consta acest AntiCheat:

 AntiCheatul este un fisier .exe care inlocuieste Launcher-ul Cs-ului, respectiv CSTRIKE.EXE sau fisierele .bat, astfel incat odata cu jocul sa se aprinda si AntiCheatul, verificand daca sunt toate fisierele necesare acestuia in fisierul CS-ului (anticheat.dll, cstrike.exe).

Functiile pe care AntiCheatul le indeplineste sunt:

  • Verificare in caz ca cineva incearca sa dea Bypass AntiCheatului constanta.
  • Verificare la cererea Adminilor a fisierelor in directorul in care CS-ul este deschis printr-o simpla apasare pe imaginea AntiCheatului.
  • Verificare constanta a modulelor si dll-urilor procesului hl.exe in cazul in care apar module care nu sunt permise de catre AntiCheat(respectiv 157 de module gasite pana acum si inca caut incercand sa opresc AntiCheatul dand kick aiurea din joc).In caz ca un DLL este gasit fata de cele originale permise de catre Script, jocul se va inchide.
  • Salvarea datelor in Notepad pentru admini ca Loguri ale fisierelor gasite in plus fata de cele originale in directorul jocului ( posibil sa gaseasca fisiere care sa nu aiba nici-o legatura cu cheaturile din cauza ca am verificat fisierele doar de pe versiunea warzone ).
  • In plus voi lucra la un plugin Amxx astfel incat adminii sa aiba acces la o comanda ( de exemplu: amx_anticheaton numeplayer ), interzicandu-i acelui player sa intre fara AntiCheat, respectiv DAC AntiCheat.

 Acest AntiCheat mi se pare ideal pentru Mix-uri, iar daca cineva chiar este interesat, voi face o versiune a acestuia cum este WarGods, in care playerul cand va apasa pe acesta, toate modulele care nu sunt acceptate de catre AntiCheat(cele originale ale jocului) vor fi afisate pe un link PasteBin + fisiere ( nu am o baza de date deocamdata ).

Daca cineva este interesat sa ma ajute in testarea lui prin utilizarea a mai diferitor Cheaturi ( am testat doar cateva dll-uri luate de pe UnknownCheats pentru Aim, Wall, External uri ) iar toate au fost detectate.

 

Aici aveti un Link pentru acest AntiCheat : https://mega.nz/file/wosQTZyB#8ifEkjC7ydbcFyUZSE4K6_MybHe4gCvkrPWQWqd-r0Y

Discord: donatello#3278

Nota: As ruga daca se poate, sa testeze un membru staff pentru a da acordul ca nu este vorba de KeyLogger, Trojane sau alte chestii, pur si simplu un proiect pe care as vrea sa-l populez.

 

Update : Am testat pe Steam ON, nu este nici-o problema de VAC.

Editat de donatello
Fixed Steam ON
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Scripters
Acum 19 ore, donatello a spus:

Nota: As ruga daca se poate, sa testeze un membru staff pentru a da acordul ca nu este vorba de KeyLogger, Trojane sau alte chestii, pur si simplu un proiect pe care as vrea sa-l populez.

Cum doresti sa ne dam acordul daca nu exista cod sursa? 

Asta apare pe VirusTotal: https://www.virustotal.com/gui/file/15fdcf8ec996e1d90deff5d217d9d43ead926e385bd0fbaefa43d77ab8d7492c/behavior

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

5 minutes ago, Shadows Adi said:

Cum doresti sa ne dam acordul daca nu exista cod sursa? 

Asta apare pe VirusTotal: https://www.virustotal.com/gui/file/15fdcf8ec996e1d90deff5d217d9d43ead926e385bd0fbaefa43d77ab8d7492c/behavior

Nu voi da aici codul sursa, daca esti interesat contacteaza-ma pe discord si ti-l voi arata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate