Sari la conținut

[ Propunerii & Sugestii ] Forum


Andt.

Postări Recomandate

Nume : Andrei

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : Sunt mai multe vor fi precizate mai jos 

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : Aspect,mici modificari.

  • Afisarea live-urilor cu Sedan - La inceput imi placea dar acuma parca e putin deranjat daca se poata sa fie o optiune sa le pui/scoti.
  • Member title - sa fie o limita de caractere si sa il poti seta tu din edit profile , gradul sa fie mutat sub avatar iar member title sa fi vizibil intre nume si avatar 
  • Informatii utilizator - Pe profil sa iti poti seta link-ul de la profilul de steam , discord-ul , sa iti arete tara de unde este utilizatorul .
  • Rank-uri forum - Ma gandeam ca daca tot avem la baza servere de COUNTER STRIKE , rank-urile sa fie cele de pe cs go/ faceit ( cred ca ar arata mai bine ) 
  • Badge-ul de Membru Popular sa fie la un numar de urmaritorii mai mic ( nu am vazut pe nimeni sa aibe 150 )
  • Badge-uri pentru : X numar reputatie , Y numar de postari ( Gen X a atrins pragul de 1000 reputatie/postari ) 
  • Un badge pentru staff-ul sau membrii foarte activi pe serverul de teamspeak3 
  • O paleta care sa iti permita sa schimbi culoarea la forum 
  • Eliminare categorie : - Discutii auto 
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Hai sa raspund punctual : 

Afisarea live-urilor cu Sedan - La inceput imi placea dar acuma parca e putin deranjat daca se poata sa fie o optiune sa le pui/scoti. = > Contra , nu vad cu ce ar ajuta forumul , cred ca l-ar incarca aiurea.

Member title - sa fie o limita de caractere si sa il poti seta tu din edit profile , gradul sa fie mutat sub avatar iar member title sa fi vizibil intre nume si avatar  - PRO  ,  dar doar de la un anumit numar de postari in sus si de la o vechime de comunitate ;

 

Informatii utilizator - Pe profil sa iti poti seta link-ul de la profilul de steam , discord-ul , sa iti arete tara de unde este utilizatorul . = > PrO 

Rank-uri forum - Ma gandeam ca daca tot avem la baza servere de COUNTER STRIKE , rank-urile sa fie cele de pe cs go/ faceit ( cred ca ar arata mai bine )  = > Din punctul meu de vedere e inutila treaba asta  , LeagueCS nu inseamna doar CS , inseamna mult mai mult  iar treaba asta cred ca necesita o modificare puternica la teme , ceea ce nu ar aduce decat posibile probleme . 

Badge-ul de Membru Popular sa fie la un numar de urmaritorii mai mic ( nu am vazut pe nimeni sa aibe 150 ) . Aici sincer e chestie de imagine , nu prea vad cu ce ar ajuta comunitatea....deci CONTRA 

 

Badge-uri pentru : X numar reputatie , Y numar de postari ( Gen X a atrins pragul de 1000 reputatie/postari )  => Pro daca se poate corela cu member title si astea.. 

Un badge pentru staff-ul sau membrii foarte activi pe serverul de teamspeak3  . Cred ca asta se poate face prin cei de la GFX . Desi mi se pare suficient gradul de STAFF TS3 . 

 

O paleta care sa iti permita sa schimbi culoarea la forum  => La cate probleme au fost cu tema , asta ar fi una in plus. ..deci contra. 

Atata timp cat nu este nimeni implicat pe acea categorie , cred ca o putem muta la Arhiva . 

 

Cam astea sunt parerile mele despre propuneri. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 săptămâni mai târziu...
  • Fondator

Un mic Update 

Rank-uri forum - Ma gandeam ca daca tot avem la baza servere de COUNTER STRIKE , rank-urile sa fie cele de pe cs go/ faceit ( cred ca ar arata mai bine ) 

- a durat ceva sa punem in aplicare rank-urile actuale, daca am schimba rank-urile tot sistemul va trebuii refacut  pentru un lucru dupa parerea mea inutil.

 

Badge-ul de Membru Popular sa fie la un numar de urmaritorii mai mic ( nu am vazut pe nimeni sa aibe 150 )

- Rezolvat, am scazut la 50 urmaritori

 

Badge-uri pentru : X numar reputatie , Y numar de postari ( Gen X a atrins pragul de 1000 reputatie/postari ) 

- Lucrez la asta in momentul de fata, astept propuneri de la voi cu numerele exacte pentru aceste badge-uri '' 5.000 posturi / 10.000 posturi '' sau ce alte ideei ati avea.

 

Un badge pentru staff-ul sau membrii foarte activi pe serverul de teamspeak3 

- Sistemul de badge-uri nu functioneaza pentru toate lucrurile automat, asta ar insemna sa fie permanent un administrator / fondator prezent pentru a acorda niste badge-uri inutile dupa mine. Consider ca ar trebuii sa ne preocupam timpul cu niste chestii mai importante de facut pe forum decat a sta zilnic sa adaugam / scoatem badge-uri anumitor persoane.

 

Despre celelalte propuneri vom discuta totusi cum a spus si Ares cand vor fii toti din Administratia LeagueCS prezenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate