Sari la conținut

Propunere AmxBans


floringold

Postări Recomandate

Nume :Florin

Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? :AmxBans

Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? :Acesta este un plugin care ajuta mai mult fondatorii de sv cs... Acolo o sa apară toate banurile date pe sv și motivu și adminele de pe sv și Perioada și de pe acest site poți adaugă sau șterge admini  ... Deocamdată pe viitor vreau sa îmbunătățesc sa apară toate comenzile date de adminii... Dar asta în viitorul apropiat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, if string and call a spus:
  • Structura de care vorbești tu, presupun că e un panel automatizat în php, sau un framework Laravel, pentru că altfel nu-l văd cum l-ai integra.
  • Ca să adaugi amx_bans, de care vorbești tu, fiecare deținator de server, trebuie să-și mute configurația printr-o structură sqli, ceea ce mulți nu cred că știu să facă asta și nu văd rostul acestei idei, cel puțin nu pe forum!
  • Din punctul meu de vedere, eu unul sunt #contra.

Ca idee, noi, administrația de jailbreak avem ceva de genul automatizat prin Laravel, dar nu are doar structură de amx_bans, ci are o structură mai complexă, așa cum se poate vedea. https://jbromania.ro/

Da, dacă ai vrea să implementezi câte un panel pentru fiecare server, sună kind of interesting, dar nu cred că ai o așa resursă!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am postat eu un panel plus pluginul de ban si vip inclus. Si are si plugin de serverinfo cu harta jucatori si admini online, profil jucator accese pe 3 rankuri etc. Panelul este Laravel dar nu toti stiu sa il configureze. O sa postez si un script simplu pt banurile date

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

< Am postat eu un panel plus pluginul de ban si vip inclus. Si are si plugin de serverinfo cu harta jucatori si admini online, profil jucator accese pe 3 rankuri etc. Panelul este Laravel dar nu toti stiu sa il configureze. O sa postez si un script simplu pt banurile date>

 

 

Da ceva de genu dar sa ai acces la panel sa poți sa dai și admin din panel... Și sa poți seta perioada de ex 30zile și după 30 de zile sa se șteargă automat 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 35 minute, floringold a spus:

< Am postat eu un panel plus pluginul de ban si vip inclus. Si are si plugin de serverinfo cu harta jucatori si admini online, profil jucator accese pe 3 rankuri etc. Panelul este Laravel dar nu toti stiu sa il configureze. O sa postez si un script simplu pt banurile date>

 

 

Da ceva de genu dar sa ai acces la panel sa poți sa dai și admin din panel... Și sa poți seta perioada de ex 30zile și după 30 de zile sa se șteargă automat 

Ce am postat este open source, iti ramane de facut sa instalezi un plugin care se gaseste probabil deja pe allied pt admine pe sql si sa iti faci functiile in panou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inceput lucrarile la o astfel de platforma pt comunitate. Platforma va veni cu licente generate pt fiecare sv separat, iar acestea vor fi manageriate de catre echipa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Salut . Din punctul meu de vedere , lucrurile stau cam in felul urmator. Cred ca e cel mai ok sa ramana la dorinta fiecarui detinator de server daca doreste sa implementeze o astfel de idee . Nu prea vad cum ar putea LeagueCS sa influenteze in vreun fel serverele sa ia o decizie in felul asta . Cred ca discutia s-ar muta mai bine la Detinatori Servere , adica AICI

Pana una alta , propunerea nu cred ca ar putea fie acceptata la nivel de comunitate . Discutiile se pot muta la sectiunea mentionata mai sus . Topic Closed. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate