Sari la conținut

[ Propunere ] - " Increase the activity "


Alx.

Postări Recomandate

  • Nume : @Alx.
  • Care este sugestia/propunerea dumneavoastră? : "increase the activity" - este o simpla parerea care va fii urmata de anumite idei. Am observat ca activitatea celor din grupul "members" e foarte redusa pe intreg forumul, adica folosesc doar categoria care ii intereseaza gen cele de la sv de CS1.6 / CS;GO / SAMP/ METIN2 / . Propun organizarea mai multor concursuri pentru toata lumea, iar aceste concursuri sa le promovam pe diferite retele SOCIAL MEDIA pentru a atrage un numar cat mai mare de participanti deoarece in mare parte suntem doar noi cei din "STAFF". 
  1. Putem organiza concursuri GAMING ( CS1.6 / CS;GO / METIN2 / SA-MP / LOL / WOT ) in care in functie de joc se vor inscrie echipe sau vor fii meciuri individuale in urma carora primele 3 locuri vor fii premiate.
  2. Putem organiza concursuri INTELECTUALE - o serie de CONCURSURI in care capacitatea intelectuala a fiecarui user sa fie pusa in miscare , cel care ofera raspunsul corect sa fie premiat.
  3. Putem organiza concursuri BEST IMAGE OF MONTH / BEST SONG OF MONTH - niste inovatii daca in aceasta comunitate avem users carora le place sa lucreze in PHOTOSHOP sau MIXEZE muzica !
  4. Putem organiza cuncursuri in care sa stimulam simtul umorului al fiecarui user -> BEST MEME / BEST JOKE , in care fiecare membru isi prezinta o gluma sau un meme unic ( adica propriu ) care vor fii supuse la vor , iar cel mai votat sa castige !
  • Cum va ajuta această sugestie/propunere comunitatea? : Un urma acestor concursuri noi oferim sansa ca anumiti membrii sa se promoveze atat in comunitate cat si pe retelele sociale  (datorita inteligentei, amuzamentului, creativitatii sale si mai ales al moduluide joaca). Aceste lucruri vor fii benefice atata pentru comunitate cat si pentru useri deoarece se fac mai cunoscuti si mai populari  in aceasta lume a "GAMING-ului"
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Idee nu e rea dar unii  nici nu  isi promoveaza postarile sau comunitatea ,  participatii nu  cred ca vor promova comunitatea/concursul eventual niste mesaje la cativa prieteni  voteaza-ma aici si atat.

Eu sunt  pro ca idee e buna acuma vedem si cati se vor implica pe bune .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

12 minutes ago, Andrei#1337 said:

Idee nu e rea dar unii  nici nu  isi promoveaza postarile sau comunitatea ,  participatii nu  cred ca vor promova comunitatea/concursul eventual niste mesaje la cativa prieteni  voteaza-ma aici si atat.

Eu sunt  pro ca idee e buna acuma vedem si cati se vor implica pe bune .

Nu e vorba sa isi promoveze postarile, e vorba sa incercam sa crestem activitatea sa se urmareasca tot din partea membriilor care ii avem si ii vom avea , din exterior e "inutil" as putea spune prin simplu fapt ca noi promovam topicul -> lumea da click -> sa obtinut un view si cu atat ramanem , dar daca reusim sa crestem activitatea si sa se observe interes pentru membrii , servare ,staff si plus alte activitati si concursuri eu zic ca o sa ajungem la 100 views per topic fara reclame pe FB/INSTA/REDDIT etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Fondator

Ideea la baza este buna  . Problema este la nr de persoane interesate de asa ceva.... vine vara  , lumea nu va mai fi asa implicata ( cel putin cei care au concedii programate , etc etc ) . Din partea mea ai un Pro pt initiativa. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricine are ideei de diferite concursuri poate discuta cu un Administrator / Fondator si se posteaza acel concurs. Toata lumea poate organiza concursuri !

Mereu vom fi deschisi la concursuri care sa mareasca activitatea pe forum cat si interesul oamenilor pentru comunitate.

Astept PM din partea ta cu ce concurs vrei sa organizezi vedem ce premii oferim si poti sa-l postezi.

Repet inca odata asteptam propuneri din partea tuturor pentru diferite concursuri !!!

:topic_inchis:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate