Sari la conținut

[TENIS] Calificare magistrală în optimile Australian Open! Simona Halep, implacabilă în meciul cu Danka Kovinic


Tarzy

Postări Recomandate

  • LCS PREMIUM
Postat

sambata-ziua-tenisului-romanesc-la-melbo

Simona Halep a dispus de Danka Kovinic (98 WTA) în turul trei la Melbourne, scor 6-2, 6-1 în doar 65 de minute de joc. 

 

 

Simona Halep (30 de ani, locul 15 WTA) a învins-o clar pe muntenegreanca Danka Kovinic (27 de ani, 83 WTA), scor 6-2, 6-1 în turul III de la Australian Open. 

În optimile de la Australian Open, Simona Halep o va înfrunta pe învingătoarea din partida Alize Cornet - Tamara Zidanšek;

„M-am simțit foarte bine. Mereu am vrut să joc aici, în Australian, probabil de aia fac meciuri excelente. Ea a fost un pic obosită. E mereu o provocare majoră să joc aici. Nu am arătat relaxată, dar acum sunt mai confortabil, fiindcă 2021 a fost foarte greu. Am încercat mereu să dau totul”, a explicat Simona Halep. 

 

NTg4YThkMDg1MTg5NTlmNGZlMDFhOWU2Mzc5NjQx

 

sursa

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate