Sari la conținut

[Propunere] Promovare Forum


Demon

Postări Recomandate




Fiind parte din STAFF-ul comunitatii, petrec destul de mult timp pe forum ceea ce m-a facut sa observ faptul ca nu este destula activitate.
Este in firea noastra sa ne plangem  pe faptul acesta insa fara sa incercam sa rezolvam nimic ! Tinand cont ca activitatea serverelor tine in mare parte si de forum dezvoltarea comunitatii ar ajuta in mod indirect si serverele nostre de aceea o sa vin cu niste propuneri. 

Nimeni nu ar fi obligat sa se implice in acest proiect insa cred ca ne-am ajuta unii pe altiii daca am face-o !

 

Promovarea comunitatii pe grupurile de facebook

Stim deja, comunitatea are o pagina de Facebook pe care o mentine cat de cat activa prin postare de poze/stiri din lumea gamingului, Acest lucru nu va ajuta la nimic deoarece majoritatea din grupul de facebook sunt playeri sau detinatori de servere pe comunitate
Cea mai buna solutie ar fi crearea unui videoclip de prezentare, care sa contina jocurile pe care comunitatea se bazeaza, serverele de top ale comunitatii, competitile regulate pe care comunitatea le organizeaza. Pe scurt, un videoclip in care sa fie expuse motivele pentru care cineva ar trebui sa aleaga LEAGUECS
Acest videoclip ar putea fi promovat : 

-> Pe grupuri de gaming/ si alte sectiuni legate de forum 
-> Promovarea platita, daca alegem bine publicul nu va fi o risipa de fonduri, daca dorim promovarea comunitatii putem strange cateva donatii 



Promovarea jocurilor CS:GO/League OF Legends/ Valorant 

Stim cu totii foarte bine faptul ca aceste trei jocuri sunt cele mai populare la momentul actual si ca sunt sute de grupuri de facebook cu mii de membri din care am putea atrage usor grupuri si pe forum.

-> Acestia pot posta in sectiunile dedicate lor

-> Putem atrage servere de CS:GO

-> Le putem face canale pe Teamspeak 3, astfel marind si activitatea pe acesta.



Sa nu uitam de faptul ca putem face reclama si pe youtube/twitter/tiwtch tv si multe altele, sunt sigur ca acest lucru ar atrage membri pe comunitate !

In toate aceste reclame sa fie pus forumul ca si subiect principal !


Sper ca acest lucru sa atraga mai  multe idei de promovare, sa ne ajutam unii pe altii si sa crestem LEAGUECS !

  • Like 7
  • Ador 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:PRO:Cea mai buna idee mi se pare cu reclama platita pe facebook, pentru ca ajunge la multi oameni si nici nu este prea scumpa.

Editat de tex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , sunt de acord cu tine referitor la promovarea acestei platforme dar e discutabil . In sensul ca promovarea trebuie bine gandita (ce platforma e rantabila) iar toata lumea (cel putin stafful) sa vina cu cate o ideie . Altfel , riscam sa pierdem din fonduri si timp . 

   Totusi , ai un :PRO:din partea mea .  Multa Bafta !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alătură-te conversației

Poți posta acum și să te înregistrezi mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.

Vizitator
Din păcate, conținutul tău conține termeni pe care nu îi permitem. Te rugăm să editezi conținutul pentru a elimina cuvintele evidențiate de mai jos.
Răspunde la acest topic...

×   Inserat ca text bogat.   Restabiliți configurația implicită

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost restaurat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate