Sari la conținut

[TENIS]Monfils traieste un COSMAR


Cretuu

Postări Recomandate

Gael Monfils s-a descatusat emotional in cadrul conferintei de presa organizate dupa eliminarea sa din primul tur. 

Gael Monfils a fost protagonistul celui mai emotionant moment al primei zile de turneu la Australian Open 2021. La conferinta de presa organizata dupa meciul pierdut in cinci seturi in fata finlandezului Emil Ruusuvuori, tenismenul francez a inceput sa planga in fata jurnalistilor, aceasta fiind a sasea eliminare in primul tur consecutiva suferita de numarul 11 ATP. 

La 34 de ani, Monfils cauta fara succes forma de altadata, dar misiunea sa este facuta dificila de accidentarile pe care le-a suferit la umar in ultimii ani. "Nu am nicio incredere in mine. As vrea sa ma trezesc din acest cosmar, dar nu pot. Nu stiu cand se va termina. E greu. Muncesc ca un caine, dar nu functioneaza. De fiecare data cand ies pe teren ma simt judecat. Am pierdut din nou. Nu pot servi, joc prost. Sunt sincer cu mine si stiu ca e un proces care va dura," a afirmat Gael Monfils in fata ziaristilor prezenti la Melbourne. 

56.jpg.45631670d7a6094831ed70d4e4616831.jpg

Sursa:Sport.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Arhivat

Acest topic este acum arhivat și este închis pentru alte răspunsuri.

  • Navigare recentă   0 membri

    • Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Termeni de Utilizare & Politică Intimitate